Scores
Redfield W 60-27
Lennox W 63-15
Dell Rapids W 61-18
Sisseton W 59-20
Webster Area W 57-22
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
45
Milbank
Varsity (1-0)
36
Madison
Varsity (0-1)
6:30 PM CT
11/30
Madison High School Gym
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
30
Yankton
Varsity (1-2)
45
Milbank
Varsity (2-0)
12:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Duals

12
Milbank
Varsity (3-2)
60
Tea Area
Varsity (2-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
57
Aberdeen Central
Varsity (4-0)
9
Milbank
Varsity (3-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
30
Huron
Varsity (1-3)
48
Milbank
Varsity (3-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Friday, Dec 8
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Bismarck St. Mary's, ND
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Chamberlain
O'Gorman
Eaton, CO
Deer Park, WA
Bismarck Legacy, ND
Natrona County, WY
Sioux Falls Washington
Lakewood, CO
Plus 45 more
12/8 · 11:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Todd County
Sioux Falls Washington
Chamberlain
Eaton, CO
Berthoud, CO
Hill City
Laramie, WY
West Central
O'Gorman
Plus 45 more
12/9 · 8:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Faulkton Invite

Clark/Willow Lake
McLaughlin
Oakes, ND
Aberdeen Central
Milbank
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Britton-Hecla
Warner/Northwestern
Sunshine Bible Academy
Sisseton
Plus 3 more
12/9 · 10:00 AM CT Faulkton School District 24-2
Thursday, Dec 14
BOYS WRESTLING

Northeast Conference

1
Milbank
2
Clark/Willow Lake
3
Redfield
4
Sisseton
5
Webster Area
6
Britton-Hecla
7
Hamlin/Castlewood
8
Groton Area
9
Deuel/Deubrook Area
10
Tiospa Zina
12/14 · 4:00 PM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Dec 30
BOYS WRESTLING

Floyd Farrand Holiday Tournament

Sioux Falls Lincoln
O'Gorman
Wagner
Sioux Falls Jefferson
Brookings
Lennox
Sioux Falls Roosevelt
Harrisburg
Parkston
Spearfish
Plus 10 more
12/30 · 9:00 AM CT Lincoln High School
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
66
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Varsity (1-0)
12
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING

Big Stone Therapies Border Battle

Milbank
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Sioux Falls Jefferson
Border West, MN
Morris Area, MN
Sioux Falls Washington
Benson, MN
Harrisburg
1/6 · 10:00 AM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
33
Benson, MN
Varsity (0-3)
37
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM
1/6
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
22
Morris Area, MN
Varsity (0-1)
57
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
36
Border West, MN
Varsity (1-1)
46
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 13
BOYS WRESTLING

Mitchell Invitational Jerry Opbroek Tournament

Rapid City Stevens
Madison
Watertown
Sturgis Brown
Howard
Pierre T.F. Riggs
Beresford/Alcester-Hudson
Mitchell
Parkston
Milbank
1/13 · 9:00 AM CT Mitchell High School
Thursday, Jan 18
BOYS WRESTLING Varsity
64
Watertown
Varsity (7-2)
6
Milbank
Varsity (6-4)
6:00 PM CT
1/18
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 20
BOYS WRESTLING
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Todd County
Flandreau
Faith
Milbank
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
O'Gorman
Sisseton
Huron
Newcastle/Upton, WY
Plus 2 more
1/20 · 9:30 AM CT Chamberlain Armory
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
20
Sisseton
Varsity (3-3)
59
Milbank
Varsity (8-4)
5:00 PM CT
1/25
Milbank Armory Gym
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
22
Webster Area
Varsity (1-2)
57
Milbank
Varsity (8-4)
5:00 PM CT
1/25
Milbank Armory Gym
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING

Triangular

Webster Area
Sisseton
Milbank
1/25 · 5:00 PM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Les Tlustos Wrestling Invitational

Flandreau
Sioux Falls Lincoln
Brookings
Sioux Falls Washington
Lake Crystal Wellcome Memorial, MN
Madison
Mitchell
Brandon Valley
Dakota Valley
Rapid City Central
Plus 10 more
1/27 · 9:00 AM CT Brookings High School
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Groton Wrestling Invitational

Webster Area
Britton-Hecla
McLaughlin
Groton Area
Lemmon/McIntosh
Sioux Valley
Sully Buttes
Watertown
Clark/Willow Lake
Ortonville, MN
Plus 10 more
1/27 · 10:00 AM CT Groton Area High School
Thursday, Feb 1
BOYS WRESTLING Varsity
15
Lennox
Varsity (1-12)
63
Milbank
Varsity (10-4)
TBD
2/1
Thursday, Feb 1
BOYS WRESTLING Varsity
18
Dell Rapids
Varsity (2-7)
61
Milbank
Varsity (10-4)
TBD
2/1
Thursday, Feb 8
BOYS WRESTLING Varsity

Dual--Senior/Parents Night

60
Milbank
Varsity (11-4)
27
Redfield
Varsity (6-9)
6:00 PM CT
2/8
Redfield Jr-Sr High School Greeno Gym
Saturday, Feb 17
BOYS WRESTLING

Region 3A Wrestling Tournament

Todd County
Aberdeen Central
Pierre T.F. Riggs
Chamberlain
Milbank
Mitchell
Sisseton
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Huron
2/17 · 10:00 AM CT T.F. Riggs High School
Scores
Redfield W 60-27
Lennox W 63-15
Dell Rapids W 61-18
Sisseton W 59-20
Webster Area W 57-22
Team Information
Level Varsity
Class Class A
Region Region 3A
Twitter
Privacy | Terms | © 2024 BOUND