|
Alburnett
vs.
Edgewood-Colesburg
|
5:30 PM CT
|
Alburnett High School
|
61-52
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Midland
|
5:30 PM CT
|
Calamus-Wheatland High School Activity Center
|
31-24
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Prince of Peace
|
5:30 PM CT
|
Lisbon Community High School
|
28-19
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
East Buchanan
|
5:30 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
43-40
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Marquette Catholic
|
5:30 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
72-33
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
Central City
|
5:30 PM CT
|
Starmont High School
|
86-50
|
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Trinity Christian
|
6:00 PM CT
|
Akron Westfield School
|
52-42
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Audubon
|
6:00 PM CT
|
Audubon High School
|
44-18
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Southeast Warren
|
6:00 PM CT
|
Bedford High School
|
45-36
|
Winter Homecoming
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
West Harrison
|
6:00 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School Gym
|
63-56
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Ar-We-Va
|
6:00 PM CT
|
CAM High School
|
69-25
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
New London
|
6:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
72-35
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Paton-Churdan
|
6:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
47-26
|
|
|
|
|
Diagonal
vs.
Seymour
|
6:00 PM CT
|
Diagonal High School
|
59-30
|
Homecoming
|
|
|
|
East Mills
vs.
Fremont-Mills
|
6:00 PM CT
|
East Mills High School
|
63-52
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Nodaway Valley
|
6:00 PM CT
|
East Union Community School Main Gym
|
77-27
|
Youth - Rec Night
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Glidden-Ralston
|
6:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
54-38
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
8
Pocahontas Area
|
6:00 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
65-41
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Remsen St. Mary's
|
6:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
79-41
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Lone Tree
|
6:00 PM CT
|
Highland High School
|
51-38
|
|
|
|
|
HLV
vs.
Belle Plaine
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
42-15
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Woodbury Central
|
6:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
66-18
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
15
Martensdale-St Marys
|
6:00 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
45-42
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
English Valleys
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
36-26
|
|
|
|
|
Tri-County
vs.
Montezuma
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
66-29
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Moravia
|
6:00 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
51-46
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Lamoni
|
6:00 PM CT
|
Murray High School
|
48-29
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Siouxland Christian
|
6:00 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
73-28
|
|
|
|
|
2
Newell-Fonda
vs.
West Bend-Mallard
|
6:00 PM CT
|
Newell-Fonda Community School
|
79-27
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
12
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
48-31
|
|
|
|
|
12
North Mahaska
vs.
Sigourney
|
6:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
|
Duplicate game listing - Remove
|
|
|
|
Pekin
vs.
10
Winfield-Mt Union
|
6:00 PM CT
|
Pekin Community High School HS Gym
|
65-31
|
|
|
|
|
River Valley
vs.
5
Westwood
|
6:00 PM CT
|
River Valley Community School
|
68-30
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
IKM-Manning
|
6:00 PM CT
|
Riverside High School
|
38-25
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
15
Sioux Center
|
6:00 PM CT
|
Sioux Center High School
|
62-45
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Wayne
|
6:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
47-39
|
|
|
|
|
7
St. Albert
vs.
Red Oak
|
6:00 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools High School Gym
|
59-23
|
|
|
|
|
Storm Lake St. Mary's
vs.
East Sac County
|
6:00 PM CT
|
St. Mary's High School
|
41-27
|
|
|
|
|
14
Stanton
vs.
Griswold
|
6:00 PM CT
|
Stanton High School
|
83-14
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Ankeny Christian
|
6:00 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
48-36
|
|
|
|
|
Van Buren County
vs.
11
Burlington Notre Dame
|
6:00 PM CT
|
Van Buren County High School Van Buren County High School
|
65-24
|
|
|
|
|
Wapello
vs.
WACO
|
6:00 PM CT
|
Wapello High School
|
60-27
|
|
|
|
|
12
West Burlington
vs.
Holy Trinity Catholic
|
6:00 PM CT
|
West Burlington High School
|
54-53
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
South O'Brien
|
6:00 PM CT
|
West Sioux High School West Sioux High School
|
55-40
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
ACGC
|
6:10 PM CT
|
Earlham High School
|
51-38
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
West Hancock
|
6:15 PM CT
|
Eagle Grove Elementary School
|
48-41
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
AGWSR
|
6:15 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
73-36
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Grundy Center
|
6:15 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
50-33
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
St. Edmond
|
6:15 PM CT
|
Hampton-Dumont High School Hampton-Dumont High School Gym
|
38-14
|
|
|
|
|
Kee
vs.
8
Central Elkader
|
6:15 PM CT
|
Kee High School
|
62-22
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Nashua-Plainfield
|
6:15 PM CT
|
Nashua Plainfield High School
|
38-19
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Newman Catholic
|
6:15 PM CT
|
North Butler High School
|
44-22
|
|
|
|
|
11
North Union
vs.
North Iowa
|
6:15 PM CT
|
North Union High School
|
52-19
|
|
|
|
|
Postville
vs.
West Central
|
6:15 PM CT
|
Postville High School Gym
|
40-39
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Turkey Valley
|
6:15 PM CT
|
South Winneshiek High School
|
37-28
|
|
|
|
|
Springville
vs.
3
North Linn
|
6:15 PM CT
|
Springville High School Machovec Gym
|
59-44
|
|
|
|
|
9
West Fork
vs.
Rockford
|
6:15 PM CT
|
West Fork High School
|
74-15
|
|
|
|
|
BCLUW
vs.
North Tama
|
6:30 PM CT
|
BCLUW High School
|
39-36
|
JH Boys Recognition Night
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
Baxter
|
6:30 PM CT
|
Collins-Maxwell High School
|
51-38
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Valley Lutheran
|
6:30 PM CT
|
Colo-NESCO Jr/Sr High School
|
|
CXL
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Clarksville
|
6:30 PM CT
|
Don Bosco High School
|
51-37
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Waterloo Christian
|
6:30 PM CT
|
Dunkerton High School
|
33-32
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Meskwaki Settlement
|
6:30 PM CT
|
GMG High School Lower Gym
|
55-24
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Tripoli
|
6:30 PM CT
|
Janesville High School High School Gym
|
59-53
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Melcher-Dallas
|
6:30 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High SEW High School (Big Gym
|
40-18
|
|
|
|