Scores
Redfield W 44-26
Lennox W 40-36
Dell Rapids W 42-36
Sisseton W 51-30
Webster Area W 57-19
Thursday, Dec 1
BOYS WRESTLING Varsity
39
Madison
Varsity (1-0)
38
Milbank
Varsity (0-1)
6:30 PM CT
12/1
Milbank Armory Gym
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING Varsity
55
Aberdeen Central
Varsity (1-0)
21
Milbank
Varsity (0-3)
10:00 AM CT
12/3
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING Varsity
51
Canby, MN
Varsity (1-1)
30
Milbank
Varsity (0-3)
10:00 AM CT
12/3
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING Varsity
36
Yankton
Varsity (0-5)
48
Milbank
Varsity (1-3)
11:00 AM CT
12/3
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 3
BOYS WRESTLING Varsity
60
Tea Area
Varsity (3-0)
23
Milbank
Varsity (1-4)
12:00 PM CT
12/3
Watertown Civic Arena
Friday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Rapid City Invitational

1
Pierre T.F. Riggs
2
Sturgis Brown
3
Watertown
4
Thunder Basin, WY
5
Tea Area
6
Sheridan, WY
7
Rapid City Stevens
8
Bismarck, ND
9
Philip/Kadoka Area/Wall
10
Winner Area
Plus 38 more
12/9 · 12:00 PM MT Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 10
BOYS WRESTLING

Rapid City Invitational

-
Spearfish
-
Harrisburg
-
Sioux Falls Lincoln
-
Sturgis Brown
-
Mitchell
-
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
-
Sioux Falls Washington
-
Rapid City Central
-
Rapid City Stevens
-
Watertown
Plus 8 more
12/10 · 8:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Thursday, Dec 15
BOYS WRESTLING

NEC

Milbank
12/15 · 4:00 PM CT Webster Armory
Thursday, Dec 29
BOYS WRESTLING

Floyd Farrand

1
Brandon Valley
2
Watertown
3
Sturgis Brown
4
Tea Area
5
Brookings
6
Sioux Falls Jefferson
7
Milbank
8
Wagner
9
O'Gorman
10
Parkston
Plus 10 more
12/29 · 9:00 AM CT Sioux Falls Lincoln High School
Thursday, Dec 29
BOYS WRESTLING

Floyd Farrand

Milbank
12/29 · 9:00 AM CT Sioux Falls Lincoln High School
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING

Milbank Big Stone Therapies

Milbank
1/7 · 12:00 AM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING Varsity
49
Benson, MN
Varsity (2-0)
26
Milbank
Varsity (1-8)
12:00 AM CT
1/7
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING Varsity
48
Border West, MN
Varsity (2-0)
33
Milbank
Varsity (1-8)
TBD
1/7
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING Varsity
69
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Varsity (2-0)
12
Milbank
Varsity (1-8)
TBD
1/7
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING Varsity
42
MAHACA
Varsity (2-0)
39
Milbank
Varsity (1-8)
TBD
1/7
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING

Big Stone Therapies Border Battle

MAHACA
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Border West, MN
Sioux Falls Jefferson
Harrisburg
Milbank
Sioux Falls Washington
Benson, MN
1/7 · 10:00 AM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 14
BOYS WRESTLING

Jerry Opbroek Invitational

Beresford/Alcester-Hudson
Madison
Howard
Milbank
Sturgis Brown
Rapid City Stevens
Pierre T.F. Riggs
Parkston
Watertown
Mitchell
1/14 · 9:00 AM CT Mitchell High School
Thursday, Jan 19
BOYS WRESTLING Varsity
9
Milbank
Varsity (1-9)
70
Watertown
Varsity (6-2)
6:00 PM CT
1/19
Watertown Civic Arena
Saturday, Jan 21
BOYS WRESTLING

Chamberlain

Milbank
Flandreau
1/21 · 12:00 AM CT Chamberlain Armory
Saturday, Jan 21
BOYS WRESTLING

River City Rumble

Flandreau
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Belle Fourche
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Sisseton
Milbank
Huron
Mitchell
O'Gorman
Todd County
Plus 2 more
1/21 · 10:00 AM CT Chamberlain Armory
Thursday, Jan 26
BOYS WRESTLING Varsity
51
Milbank
Varsity (3-9)
30
Sisseton
Varsity (1-2)
12:00 AM CT
1/26
Sisseton High School
Thursday, Jan 26
BOYS WRESTLING Varsity
19
Webster Area
Varsity (0-2)
57
Milbank
Varsity (3-9)
12:00 AM CT
1/26
Sisseton High School
Saturday, Jan 28
BOYS WRESTLING

Les Tlustos Invitational

Flandreau
Lake Crystal Wellcome Memorial, MN
Beresford/Alcester-Hudson
Canby, MN
Dakota Valley
Dell Rapids
Madison
Rapid City Central
Mitchell
Vermillion
Plus 10 more
1/28 · 9:00 AM CT Brookings High School
Thursday, Feb 2
BOYS WRESTLING Varsity
40
Milbank
Varsity (5-9)
36
Lennox
Varsity (5-11)
5:00 PM CT
2/2
Dell Rapids High School
Thursday, Feb 2
BOYS WRESTLING Varsity

North-South Double Dual

42
Milbank
Varsity (5-9)
36
Dell Rapids
Varsity (7-9)
5:00 PM CT
2/2
Dell Rapids High School
Thursday, Feb 9
BOYS WRESTLING Varsity
26
Redfield
Varsity (8-8)
44
Milbank
Varsity (6-9)
6:00 PM CT
2/9
Milbank Armory Gym
Saturday, Feb 11
BOYS WRESTLING

Huron Invitational

Webster Area
Milbank
Dell Rapids
Winner Area
Bon Homme/Avon
Beresford/Alcester-Hudson
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Hamlin/Castlewood
Yankton
Aberdeen Central
Plus 1 more
2/11 · 10:00 AM CT Huron Arena
Saturday, Feb 18
BOYS WRESTLING

Region 3A Wrestling Tournament

Chamberlain
Todd County
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Sisseton
Mitchell
Milbank
Aberdeen Central
Huron
Pierre T.F. Riggs
2/18 · 10:00 AM CT Todd County High School
Friday, Feb 24
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class A Wrestling Tournament

Chamberlain
Todd County
Flandreau
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Belle Fourche
Sioux Falls Roosevelt
Sturgis Brown
Tea Area
O'Gorman
Vermillion
Plus 27 more
2/24 · 9:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Scores
Redfield W 44-26
Lennox W 40-36
Dell Rapids W 42-36
Sisseton W 51-30
Webster Area W 57-19
Team Information
Level Varsity
Class Class A
Region Region 3A
Twitter
Privacy | Terms | © 2024 BOUND