|
Belmond-Klemme
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
4:00 PM CT
|
Central Lyon Activities Center Activities Center Gym
|
|
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Midland
|
4:00 PM CT
|
Easton Valley High School
|
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
4:00 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Union Community
|
4:00 PM CT
|
Oelwein High School
|
|
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
GTRA
|
4:00 PM CT
|
West Bend-Mallard High School
|
|
JV Boys will play 2 Quarters of JVR @ 4:00 PM followed by the regular JV Game @ 4:30 PM
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Glidden-Ralston
|
4:15 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School
|
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
CAM
|
4:15 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Humboldt
|
4:30 PM
|
|
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Bondurant-Farrar
|
4:30 PM CT
|
ADM High School
|
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Spirit Lake
|
4:30 PM CT
|
Cherokee Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
4:30 PM CT
|
Clear Lake High School Clear Lake High School
|
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Kuemper Catholic
|
4:30 PM CT
|
Creston Middle School
|
66-35
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Aplington-Parkersburg
|
4:30 PM CT
|
Denver High School Cyclone Center JV Gym
|
70-44
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Jesup
|
4:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School Competition Gym
|
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Central City
|
4:30 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Jr Sr High Edgewood Gym
|
44-22
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Storm Lake
|
4:30 PM CT
|
Estherville-LC High School
|
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Unity Christian
|
4:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
South Hardin
|
4:30 PM CT
|
Grundy Center High School South Gym
|
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Pekin
|
4:30 PM CT
|
Highland High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Shenandoah
|
4:30 PM CT
|
Lewis Central High School Auxiliary Gym
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Calamus-Wheatland
|
4:30 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Rock Valley
|
4:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Middle School
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Okoboji
|
4:30 PM CT
|
Sioux Center Community Schools Sioux Center Middle School
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sheldon
|
4:30 PM CT
|
West Lyon Community School High School Gym
|
70-25
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Carlisle
|
4:30 PM CT
|
Winterset High School
|
74-35
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Indianola
|
4:45 PM CT
|
Newton High School Upper Main Gym
|
60-47
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Norwalk
|
4:45 PM CT
|
Pella High School
|
55-40
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Iowa Falls-Alden
|
5:00 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows High School
|
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Waterloo Christian
|
5:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
61-53
|
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
Meskwaki Settlement
|
5:00 PM CT
|
Collins-Maxwell High School
|
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Tripoli
|
5:00 PM CT
|
Don Bosco High School
|
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Riceville
|
5:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Clarke
|
5:00 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
|
|
|
|
|
Kee
vs.
Clayton Ridge
|
5:00 PM CT
|
Kee High School
|
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Forest City
|
5:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Colo-Nesco
|
5:00 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
19-10
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Des Moines Christian
|
5:00 PM CT
|
Pleasantville High School
|
47-39
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Emmetsburg
|
5:00 PM CT
|
Pocahontas Area High School Gym
|
46-22
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Northwood-Kensett
|
5:00 PM CT
|
Rockford High School
|
|
Game
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Earlham
|
5:00 PM CT
|
Van Meter School
|
40-24
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:00 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
33-24
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Ogden
|
5:00 PM CT
|
Woodward-Granger High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Waverly-Shell Rock
|
5:15 PM CT
|
Charles City High School
|
45-42
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
5:15 PM CT
|
Durant High School
|
40-39
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
ACGC
|
5:15 PM CT
|
Panorama High School
|
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Denison-Schleswig
|
5:15 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools Elementary Gym
|
67-57
|
|
|
|
|
Crestwood
vs.
Decorah
|
5:30 PM CT
|
Crestwood High School Crestwood High School
|
73-11
|
|
|
|
|
GMG
vs.
BCLUW
|
5:30 PM CT
|
GMG High School Lower Gym
|
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Waukon
|
5:30 PM CT
|
New Hampton High School
|
38-18
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Alburnett
|
5:30 PM CT
|
North Linn High School
|
|
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Marquette Catholic
|
5:30 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
1-0
|
|
|
|
|
Springville
vs.
East Buchanan
|
5:45 PM CT
|
Springville High School Practice Gym
|
49-48
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Nodaway Valley
|
6:00 PM CT
|
Central Decatur High School North Elementary Gym
|
57-12
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
WACO
|
6:00 PM CT
|
Columbus High School
|
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Mount Ayr
|
6:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Elementary Gym
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Lenox
|
6:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High Small Gym
|
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Parkview Christian
|
6:00 PM CT
|
Underwood High School Main Gym
|
57-36
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
6:00 PM CT
|
Washington High School
|
44-37
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Bedford
|
6:00 PM CT
|
Wayne Community High School JH Gym
|
|
|
|
|