|
Postville
vs.
Leroy-Ostrander
|
1:30 PM CT
|
Decorah High School
|
66-53
|
Border Battle
|
|
|
|
Cascade
vs.
Durant
|
2:30 PM CT
|
Cascade High School
|
73-36
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Colo-Nesco
|
2:30 PM CT
|
West Marshall High School
|
36-27
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Central Lyon
|
3:00 PM CT
|
Boyden-Hull High School
|
79-38
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Northeast
|
3:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland High School Activity Center
|
68-39
|
Hall of Fame Inductions
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Kingsland
|
3:00 PM CT
|
Decorah High School
|
64-38
|
Border Battle
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Pleasantville
|
3:30 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
67-39
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Rock Valley
|
4:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
50-41
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Kuemper Catholic
|
4:00 PM CT
|
Van Meter School
|
72-64
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Center Point-Urbana
|
4:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School Competition Gym
|
70-54
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Okoboji
|
4:30 PM CT
|
Estherville-LC High School
|
63-59
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Okoboji
|
4:30 PM CT
|
Estherville-LC High School
|
|
|
|
|
|
OABCIG
vs.
East Sac County
|
4:30 PM CT
|
OABCIG Senior High School
|
54-44
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Des Moines Christian
|
5:00 PM CT
|
Dallas Center-Grimes Meadows
|
67-54
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
BGM
|
5:30 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
76-47
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
5:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
58-55
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Saint Ansgar
|
5:30 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
69-43
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
5:30 PM CT
|
Pekin Community High School
|
53-36
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Waterloo West
|
6:00 PM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center Varsity Gym
|
58-31
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Mabel-Canton
|
7:15 PM CT
|
Decorah High School
|
74-61
|
Border Battle
|
|
|
|
Hinton
vs.
Lawton-Bronson
|
7:30 PM CT
|
Hinton High School
|
67-55
|
|
|
|