Baseball 2023-24
QuikStatsIowa
Event Time Location Result
Underwood logo Underwood vs. Van Meter logo Van Meter 12:00 AM CT Saydel High School Jim Gebhart Field Jim Gebhart Tournament
Bettendorf High School logo Council Bluffs Lincoln logo Sioux City East logo Waukee Northwest logo 8:00 AM CT Abraham Lincoln High School Jon Lieber Field Battle of CB Tourney
Council Bluffs Lincoln logo Council Bluffs Lincoln vs. Bettendorf High School logo Bettendorf High School 8:00 AM CT Abraham Lincoln High School Jon Lieber Field Winning team logo 6-5 Battle of CB Tourney
Lewis Central logo Lewis Central vs. Waukee logo Waukee 8:00 AM CT Lewis Central High School LC Baseball Field
Burlington Notre Dame logo Burlington Notre Dame vs. Assumption logo Assumption 9:00 AM Winning team logo 8-3 Williamsburg Tournament
Burlington Notre Dame logo Burlington Notre Dame vs. Central DeWitt logo Central DeWitt 9:00 AM Winning team logo 11-2 Williamsburg Tournament
Cedar Rapids Washington logo Cedar Rapids Washington logo 9:00 AM CT Anamosa Middle School JV/V Tourney
Cedar Rapids Washington logo Cedar Rapids Washington vs. Davenport West logo Davenport West 9:00 AM CT Anamosa Middle School Winning team logo 11-1 Tournament Game 1
Glenwood logo Glenwood vs. ADM logo ADM 9:00 AM CT Glenwood High School
CXL

Cancelled

Williamsburg logo Williamsburg vs. Central DeWitt logo Central DeWitt 9:00 AM CT Williamsburg High School West End Park Winning team logo 3-2 Terry Curtis Classic
Bettendorf High School logo Bettendorf High School vs. Sioux City East logo Sioux City East 10:00 AM CT Abraham Lincoln High School Jon Lieber Field
CXL

Cancelled

Council Bluffs Jefferson logo Council Bluffs Jefferson vs. Des Moines Lincoln logo Des Moines Lincoln 10:00 AM CT Gale Wickersham Athletic Complex
CXL

Cancelled

Don Bosco logo Don Bosco vs. Kingsley-Pierson logo Kingsley-Pierson 10:00 AM CT Granville Winning team logo 7-3 Granville Tourney
Hillcrest Academy logo Hillcrest Academy vs. English Valleys logo English Valleys 10:00 AM CT Hillcrest Academy Winning team logo 12-2
Waukee logo Waukee vs. Independence logo Independence 10:00 AM CT Lewis Central High School LC Baseball Field Winning team logo 11-1
Marion logo Marion vs. Burlington logo Burlington 10:00 AM CT Marion High School Winning team logo 1-0
Saydel logo Saydel vs. Van Meter logo Van Meter 10:00 AM CT Saydel High School Jim Gebhart Field Winning team logo 10-7
Grand View Christian logo Saydel logo Underwood logo Van Meter logo 10:00 AM CT Saydel High School Jim Gebhart Field Jim Gebhart Tournament
South Winneshiek logo South Winneshiek vs. Ottumwa logo Ottumwa 10:00 AM CT South Winneshiek High School Winning team logo 3-0 Baseball Triangular
St. Albert logo St. Albert vs. Newman Catholic logo Newman Catholic 10:00 AM CT St. Albert Catholic Schools
CXL

Cancelled, Battle of The Bluffs Tournament

Emmetsburg logo 10:00 AM CT West Hancock High School Cancelled, Varsity Tournament
Western Christian logo Western Christian vs. West Lyon logo West Lyon 10:00 AM CT Western Christian High School Winning team logo 11-1 Postponed to 6/15/24
Anamosa logo Anamosa vs. Clinton logo Clinton 11:00 AM CT Anamosa Middle School Winning team logo 7-4 Tournament Game 1
Sergeant Bluff-Luton logo Sergeant Bluff-Luton vs. ADM logo ADM 11:00 AM CT Glenwood High School
CXL

Cancelled

Riceville logo Riceville vs. Waukon logo Waukon 11:00 AM CT Riceville High School Winning team logo 4-3
West Marshall logo West Marshall vs. Lynnville-Sully logo Lynnville-Sully 11:00 AM CT Schilling Field Winning team logo 14-4 Adjusted start time
South Central Calhoun logo South Central Calhoun vs. Sioux Central logo Sioux Central 11:30 AM CT Lytton Baseball/Softball Complex Winning team logo 7-3
Waukee Northwest logo Waukee Northwest vs. Sioux City East logo Sioux City East 12:00 PM CT Abraham Lincoln High School Jon Lieber Field Winning team logo 11-1 Battle of CB Tourney
Gehlen Catholic logo Gehlen Catholic vs. Akron-Westfield logo Akron-Westfield 12:00 PM CT Granville Winning team logo 5-3 Spalding Tournament
Lewis Central logo Lewis Central vs. Independence logo Independence 12:00 PM CT Lewis Central High School LC Baseball Field
Ottumwa logo Ottumwa vs. Decorah logo Decorah 12:00 PM CT South Winneshiek Fields Baseball Field
Ottumwa logo Ottumwa vs. Decorah logo Decorah 12:00 PM CT South Winneshiek High School Winning team logo 16-1
Pocahontas Area logo Pocahontas Area vs. Newman Catholic logo Newman Catholic 12:00 PM CT St. Albert Catholic Schools Baseball Field
CXL

Cancelled, Battle of the Bluffs

Western Christian logo Western Christian vs. West Lyon logo West Lyon 12:00 PM CT West Lyon Baseball Field Winning team logo 12-0 Postponed from 6/15/24
Western Christian logo Western Christian vs. West Lyon logo West Lyon 12:00 PM CT Western Christian High School
PPD

Postponed to 6/15/24

Grand View Christian logo Grand View Christian vs. Underwood logo Underwood 12:15 PM CT Saydel High School Jim Gebhart Field Winning team logo 13-3
Burlington logo Burlington vs. Davenport Central logo Davenport Central 12:30 PM CT Marion High School Winning team logo 14-4
Cedar Rapids Washington logo Cedar Rapids Washington vs. Clinton logo Clinton 1:00 PM CT Anamosa Middle School Winning team logo 8-2
Columbus Catholic logo Columbus Catholic vs. Alburnett logo Alburnett 1:00 PM CT Columbus Catholic High School Winning team logo 12-11
Glenwood logo Glenwood vs. Sergeant Bluff-Luton logo Sergeant Bluff-Luton 1:00 PM CT Glenwood High School
CXL

Cancelled

West Marshall logo West Marshall vs. Lynnville-Sully logo Lynnville-Sully 1:00 PM CT Schilling Field Winning team logo 14-11 Adjusted start time
Council Bluffs Lincoln logo Council Bluffs Lincoln vs. Waukee Northwest logo Waukee Northwest 2:00 PM CT Abraham Lincoln High School Jon Lieber Field
CXL

Cancelled

Unity Christian logo Unity Christian vs. Boyden-Hull/Rock Valley logo Boyden-Hull/Rock Valley 2:00 PM CT Granville Winning team logo 3-0 Spalding Tournament Semifinals
Hillcrest Academy logo Hillcrest Academy vs. Keokuk logo Keokuk 2:00 PM CT Hillcrest Academy Winning team logo 10-9
Moravia logo Moravia vs. Kee logo Kee 2:00 PM CT Moravia High School Winning team logo 4-1 Varsity Double @ Mount Mercy College
South Winneshiek logo South Winneshiek vs. Decorah logo Decorah 2:00 PM CT South Winneshiek High School Winning team logo 6-5
St. Albert logo St. Albert vs. Pocahontas Area logo Pocahontas Area 2:00 PM CT St. Albert Catholic Schools
CXL

Cancelled, Battle of The Bluffs Tournament

Western Christian logo Western Christian vs. West Lyon logo West Lyon 2:00 PM CT West Lyon Baseball Field Postponed from 6/15/24
Saydel logo Saydel vs. Grand View Christian logo Grand View Christian 2:30 PM CT Saydel High School Jim Gebhart Field Winning team logo 14-13 Jim Gebhart Tournament
Clarinda logo Clarinda vs. Bedford logo Bedford 3:00 PM CT Lied Recreation Center Winning team logo 17-7
Marion logo Marion vs. Davenport Central logo Davenport Central 3:00 PM CT Marion High School Winning team logo 8-1
Anamosa logo Anamosa vs. Davenport West logo Davenport West 3:30 PM CT Anamosa Middle School Winning team logo 5-4 Tournament Game 2
Kee logo Kee vs. Moravia logo Moravia 4:00 PM CT Moravia High School Winning team logo 15-5 Varsity Double @ Mount Mercy College
Akron-Westfield logo Akron-Westfield vs. Unity Christian logo Unity Christian 4:30 PM CT Granville Winning team logo 7-0 Spalding Tournament
Williamsburg logo Williamsburg vs. Assumption logo Assumption 4:30 PM CT Williamsburg High School West End Park Winning team logo 19-7 Terry Curtis Classic
Privacy | Terms | © 2024 BOUND