1A Girls Cross Country State Qualifying Meet - South Hardin

Thursday, October 19, 2023 - 4:00 PM CT Pine Lake Country Club
Events
Female Varsity FINAL
# Name
1
Addison Voelker, FR

North Butler

20:01.1
17
Cora Barnett, FR

North Butler

24:36.2
41
Aeryn Anderson, SR

North Butler

26:19.2
2 20:33.9
4 21:51.3
10 22:50.5
18 24:37.5
21 24:47.8
24 25:03.7
31 25:51.8
3 21:01.6
20
Gemma Bower, SR

Colo-Nesco

24:47.7
59
Kaydence Reyes, JR

Colo-Nesco

28:31.6
5 21:52.6
5
Ellie Knox, JR

St. Edmond

21:52.6
8
Hannah Landwehr, SR

St. Edmond

22:00.9
13
Anna Lursen, SO

St. Edmond

24:11.5
22
Nia Smith, FR

St. Edmond

24:52.9
23
Reese Lemberg, SR

St. Edmond

24:59.1
27
Andee Barwin, SR

St. Edmond

25:27.4
7
Emmerson Jedlicka, SO

North Mahaska New Sha

21:54.1
19
Ava Huffman, SO

North Mahaska New Sha

24:46.2
43
Alivia Schock, SO

North Mahaska New Sha

26:29.9
9
Abby Kemp, JR

Bcluw Conrad

22:03.2
25
Ceanna White, FR

Bcluw Conrad

25:11.2
37
Isabella Morris, SO

Bcluw Conrad

26:07.4
46
Bella Stotts, SO

Bcluw Conrad

26:35.2
61
Leila Wedgwood, SO

Bcluw Conrad

29:21.3
63
Devin Peterson, JR

Bcluw Conrad

29:51.2
70
Elle Schipper, SO

Bcluw Conrad

34:19.8
11
Mya Wilaby, SO

South Hardin

23:16.6
26
Makana Ayers, FR

South Hardin

25:14.9
64
Madison Stille, SR

South Hardin

30:33.3
66
Elizabeth Daleske, SR

South Hardin

31:03.2
12
Ellen Cook, JR

Montezuma

23:38.0
34
Vivian Cook, FR

Montezuma

26:00.3
36
Camryn Brennan, SR

Montezuma

26:06.6
38
Alivia Cline, SR

Montezuma

26:15.0
42 26:24.1
48 26:52.9
53 27:48.8
14
Jamie Jacobs, SR

North Tama Traer

24:13.3
16
Gabby Seda, SO

North Tama Traer

24:24.1
29
Delanie Taylor, FR

North Tama Traer

25:31.5
44
Ava Breakenridge, JR

North Tama Traer

26:31.5
50
Ava Monat, JR

North Tama Traer

27:17.6
56
Violet Seda, FR

North Tama Traer

28:14.8
15
Cici Herrick, FR

South Hamilton Jewell

24:21.5
32
Olivia Beaune, SO

South Hamilton Jewell

25:57.2
39
McKenna Miller, JR

South Hamilton Jewell

26:16.3
40
Brooklyn Doolittle, SO

South Hamilton Jewell

26:18.0
47
Anna Holm, SR

South Hamilton Jewell

26:51.2
51
Kayley Zanker, SO

South Hamilton Jewell

27:26.8
52
Isabel Swenson, SO

South Hamilton Jewell

27:31.0
28
Hannah Ryan, SR

Iowa Valley Marengo

25:29.9
35
Kathryn Kilgard, SO

Iowa Valley Marengo

26:05.0
58
Hannah Smolik, SO

Iowa Valley Marengo

28:28.1
62
Brooklyn 1kilgaard, SR

Iowa Valley Marengo

29:22.7
67
Grace Ryan, SR

Iowa Valley Marengo

31:06.2
30
Lily Friedrich, FR

Waterloo Christian

25:45.2
49
Lydia Knight, JR

Waterloo Christian

26:55.0
55
Song Hahn, SO

Waterloo Christian

28:10.2
57
Katie Costello, SR

Waterloo Christian

28:15.0
33 25:58.4
54
Emie Tuhn, JR

Baxter

27:56.4
60 29:16.1
45
Clair Manatt, SO

Bgm Brooklyn

26:34.7
65
Allie Blankenship, SO

Bgm Brooklyn

30:44.6
68
Sia Bear, SR

Meskwaki Settlement

32:09.0
73
Aerial Albert, SR

Meskwaki Settlement

38:47.2
69
Elle Jacobi, FR

Belle Plaine

32:17.0
75
Hailey Manley, SO

Belle Plaine

43:33.2
71
Sandra Larsen, FR

Gladbrook Reinbeck

35:16.9
72
Mileigh Martinelli, FR

Gladbrook Reinbeck

35:31.1
74
Xandra Anderson, SR

Gladbrook Reinbeck

42:39.4
Results
Privacy | Terms | © 2024 BOUND