Scores
Miller/Highmore-Harrold W 37-26
Custer L 36-33
Kimball/White Lake/Platte-Geddes W 32-25
Wagner Tournament 15th 0
Philip/Kadoka Area/Wall W 38-37
News
No recent news
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING

KWLPG Invitational

1
Winner Area
2
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Miller/Highmore-Harrold
4
Wagner
5
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
6
Parkston
7
Marion/Freeman
8
Warner/Northwestern
9
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
10
Hanson
Plus 4 more
12/2 · 10:00 AM CT Kimball High School
Thursday, Dec 7
BOYS WRESTLING Varsity
51
Winner Area
Varsity (2-0)
15
Wagner
Varsity (0-2)
5:30 PM CT
12/7
Wagner High School
Thursday, Dec 7
BOYS WRESTLING Varsity

Wagner Quad

66
Winner Area
Varsity (2-0)
12
Burke/Gregory
Varsity (1-3)
5:30 PM CT
12/7
Wagner High School
Friday, Dec 8
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Buffalo, WY
Lakewood, CO
Newcastle/Upton, WY
Hettinger/Scranton, ND
Lead-Deadwood
Sheridan, WY
Sioux Falls Jefferson
Thunder Basin, WY
Bismarck, ND
Bismarck St. Mary's, ND
Plus 45 more
12/8 · 11:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Eaton, CO
Sioux Falls Washington
Buffalo, WY
Deer Park, WA
Sioux Falls Jefferson
Bismarck, ND
Berthoud, CO
O'Gorman
Worland, WY
Bismarck Legacy, ND
Plus 45 more
12/9 · 8:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Friday, Dec 22
BOYS WRESTLING

MCM Invitational

1
Canton
2
Philip/Kadoka Area/Wall
3
Winner Area
4
Bon Homme/Avon
5
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
6
Redfield
6
Parker
8
Howard
9
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
10
Marion/Freeman
Plus 10 more
12/22 · 9:00 AM CT McCook Central School District
Thursday, Jan 4
BOYS WRESTLING Varsity
57
Winner Area
Varsity (4-0)
12
Chamberlain
Varsity (0-5)
5:00 PM CT
1/4
Chamberlain High School
Thursday, Jan 4
BOYS WRESTLING Varsity

Chamberlain Triangular

24
Custer
Varsity (7-2)
42
Winner Area
Varsity (4-0)
5:00 PM CT
1/4
Chamberlain Armory
Friday, Jan 12
BOYS WRESTLING Varsity

Cancelled

Winner Area
Varsity (4-0)
Rapid City Stevens
Varsity (3-1)
5:00 PM CT
1/12
Mitchell High School
Friday, Jan 12
BOYS WRESTLING Varsity

Cancelled

Winner Area
Varsity (4-0)
Mitchell
Varsity (2-10)
6:00 PM CT
1/12
Mitchell High School
Saturday, Jan 13
BOYS WRESTLING

Tri Valley Invitational

Miller/Highmore-Harrold
Wagner
Andes Central/Dakota Christian
Winner Area
Bon Homme/Avon
Tri-Valley
Aberdeen Central
Chester
Fulda/Murray County Central, MN
Lennox
Plus 10 more
1/13 · 10:00 AM CT Tri-Valley High School
Tuesday, Jan 16
BOYS WRESTLING Varsity

O'Neill Tri

51
Winner Area
Varsity (5-0)
25
O'Neill, NE
Varsity (0-1)
5:00 PM CT
1/16
ONeill High School
Tuesday, Jan 16
BOYS WRESTLING Varsity
69
Winner Area
Varsity (6-0)
9
Valentine, NE
Varsity (0-1)
6:00 PM CT
1/16
ONeill High School
Friday, Jan 19
BOYS WRESTLING Varsity

Cancelled

Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Varsity (8-0)
Winner Area
Varsity (8-0)
4:00 PM CT
1/19
Winner High School
Friday, Jan 19
BOYS WRESTLING Varsity
37
Philip/Kadoka Area/Wall
Varsity (8-1)
38
Winner Area
Varsity (8-0)
4:00 PM CT
1/19
Winner High School
Friday, Jan 19
BOYS WRESTLING Varsity
51
Winner Area
Varsity (8-0)
18
Parker
Varsity (10-4)
4:00 PM CT
1/19
Winner High School
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Lee Wolf Invitational

O'Gorman
Chamberlain
Winner Area
Watertown
Bismarck Century, ND
Redfield
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Clark/Willow Lake
Huron
Sisseton
Plus 6 more
1/27 · 9:30 AM CT Central High School
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Wagner Tournament

1
Bon Homme/Avon
2
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Philip/Kadoka Area/Wall
4
Wagner
5
Parkston
6
Faulkton Area
7
Redfield
8
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
9
Bennett County
10
Tri-Valley
Plus 9 more
1/27 · 10:00 AM CT Wagner High School
Saturday, Feb 3
BOYS WRESTLING

Big Dakota Conference Tournament

Mobridge-Pollock
Crow Creek
Winner Area
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Sully Buttes
Miller/Highmore-Harrold
Groton Area
Harding County
Todd County
Stanley County
Plus 9 more
2/3 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

25
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Varsity (12-2)
32
Winner Area
Varsity (9-0)
12:00 AM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

36
Custer
Varsity (11-4)
33
Winner Area
Varsity (9-1)
11:00 AM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Saturday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity

Class B - State Team Duals

26
Miller/Highmore-Harrold
Varsity (15-5)
37
Winner Area
Varsity (10-1)
2:00 PM CT
2/10
Watertown Civic Arena Watertown High School
Scores
Miller/Highmore-Harrold W 37-26
Custer L 36-33
Kimball/White Lake/Platte-Geddes W 32-25
Wagner Tournament 15th 0
Philip/Kadoka Area/Wall W 38-37
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 3B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND