Scores
SDHSAA Class B Boys State Wrestling Tournament 2nd 0
Faulkton Area L 57-18
Redfield Invite 9th 23.5
Britton-Hecla L 48-30
Warner/Northwestern W 36-36
News
No recent news
Saturday, Dec 4
BOYS WRESTLING

Stanley County Invite

1
Burke/Gregory
2
Lyman
3
Bennett County
4
Ipswich/Bowdle
4
Stanley County
4
Lemmon/McIntosh
7
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
8
Mobridge-Pollock
9
Newell
10
Potter County
Plus 6 more
12/4 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Saturday, Dec 11
BOYS WRESTLING

Faulkton Invite

1
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
2
Sisseton
3
Oakes, ND
4
Clark/Willow Lake
5
Faulkton Area
6
Hamlin/Castlewood
7
Ipswich/Bowdle
8
Warner/Northwestern
9
Mobridge-Pollock
10
Britton-Hecla
Plus 5 more
12/11 · 10:00 AM CT Faulkton School District 24-2
Saturday, Dec 18
BOYS WRESTLING

MVPCS Titan Invitational

1
Redfield
2
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Burke/Gregory
4
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
5
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
6
McCook Central/Montrose
7
Mobridge-Pollock
8
Webster Area
9
Stanley County
10
Garretson
Plus 8 more
12/18 · 9:30 AM CT Plankinton
Friday, Dec 31
BOYS WRESTLING

MCM Invitational

1
Canton
2
Winner Area
3
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Redfield
5
McCook Central/Montrose
6
Philip Area
7
Parker
8
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
9
Burke/Gregory
10
Bon Homme/Scotland/Avon
Plus 10 more
12/31 · 9:00 AM CT McCook Central School District
Friday, Jan 7
BOYS WRESTLING

Mid Dakota Monster

1
Pierre T.F. Riggs
2
Winner Area
3
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
4
O'Neill, NE
5
Canton
6
Custer
7
McCook Central/Montrose
8
Kingsbury County
9
Sisseton
10
Parker
Plus 19 more
1/7 · 11:00 AM CT Lyman High School
Saturday, Jan 8
BOYS WRESTLING

Mid Dakota Monster

1
Pierre T.F. Riggs
2
Winner Area
3
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
4
O'Neill, NE
5
Canton
6
Custer
7
McCook Central/Montrose
8
Kingsbury County
9
Sisseton
10
Parker
Plus 19 more
1/8 · 11:00 AM CT Lyman High School
Saturday, Jan 15
BOYS WRESTLING

Battler Invitational

1
South Border, ND
2
Chamberlain
3
Webster Area
4
Clark/Willow Lake
5
Pierre T.F. Riggs
6
Deuel
7
Groton Area
8
Harding County
9
Faulkton Area
10
Warner/Northwestern
Plus 10 more
1/15 · 10:00 AM CT Gettysburg North Gym
Thursday, Jan 20
BOYS WRESTLING Varsity

Potter Co. Triangular

57
Miller/Highmore-Harrold
Varsity (0-0)
6
Potter County
Varsity (0-0)
6:00 PM CT
1/20
Gettysburg South Gym
Thursday, Jan 20
BOYS WRESTLING Varsity

Triangular

10
Sunshine Bible Academy
Varsity (0-2)
42
Potter County
Varsity (1-1)
6:00 PM CT
1/20
Gettysburg South Gym
Saturday, Jan 22
BOYS WRESTLING

Winner Invitational

1
Winner Area
-
Stanley County
-
Mobridge-Pollock
-
Parker
-
Bon Homme/Scotland/Avon
-
Hot Springs
-
Burke/Gregory
-
Philip Area
-
Potter County
-
Sully Buttes
Plus 3 more
1/22 · 10:30 AM CT Winner High School
Thursday, Jan 27
BOYS WRESTLING Varsity

SC Triangular

24
Sully Buttes
Varsity (1-4)
34
Potter County
Varsity (3-1)
5:30 PM CT
1/27
Parkview Auditorium
Thursday, Jan 27
BOYS WRESTLING Varsity

SC Triangular

30
Potter County
Varsity (3-1)
24
Stanley County
Varsity (1-5)
5:30 PM CT
1/27
Parkview Auditorium
Saturday, Jan 29
BOYS WRESTLING

Lee Wolf Invitational

1
Winner Area
2
Canton
3
Watertown
4
Bismarck Century, ND
5
Miller/Highmore-Harrold
6
Aberdeen Central
7
Chamberlain
8
Bismarck Legacy, ND
9
O'Gorman
10
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Plus 8 more
1/29 · 9:30 AM CT Central High School
Saturday, Jan 29
BOYS WRESTLING

Groton Tournament

1
Groton Area
2
Warner/Northwestern
3
Britton-Hecla
4
Clark/Willow Lake
5
Ipswich/Bowdle
5
Potter County
7
Webster Area
8
Sully Buttes
1/29 · 10:00 AM CT Groton Area High School
Friday, Feb 4
BOYS WRESTLING Varsity

Warner Quad

48
Britton-Hecla
Varsity (2-5-1)
30
Potter County
Varsity (5-2)
5:00 PM CT
2/4
Warner High School
Friday, Feb 4
BOYS WRESTLING Varsity

Warner Quad

36
Potter County
Varsity (5-2)
36
Warner/Northwestern
Varsity (3-9-1)
5:00 PM CT
2/4
Warner High School
Friday, Feb 4
BOYS WRESTLING Varsity

Warner Quad

30
Ipswich/Bowdle
Varsity (1-5-2)
42
Potter County
Varsity (5-2)
5:00 PM CT
2/4
Warner High School
Saturday, Feb 5
BOYS WRESTLING

Redfield Invite

1
Redfield
2
Parkston
3
Burke/Gregory
4
Lyman
5
Madison
6
Tri-Valley
7
Wagner
8
Sisseton
9
Potter County
10
Britton-Hecla
Plus 3 more
2/5 · 10:00 AM CT Redfield Jr-Sr High School
Thursday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity
18
Potter County
Varsity (5-3)
57
Faulkton Area
Varsity (6-7)
6:30 PM CT
2/10
Faulkton School District 24-2
Saturday, Feb 19
BOYS WRESTLING

Region 1B Wrestling Tournament

Britton-Hecla
Kingsbury County
Clark/Willow Lake
Deuel
Hamlin/Castlewood
Webster Area
Faulkton Area
Groton Area
Redfield
Sioux Valley
Plus 6 more
2/19 · 10:00 AM CT Britton-Hecla Arena
Thursday, Feb 24
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class B Boys State Wrestling Tournament

1
Burke/Gregory
2
Britton-Hecla
2
Webster Area
2
McLaughlin
2
Stanley County
2
Mobridge-Pollock
2
Miller/Highmore-Harrold
2
Chester
2
McCook Central/Montrose
2
Clark/Willow Lake
Plus 50 more
2/24 · 9:00 AM CT Denny Sanford PREMIER Center
Scores
SDHSAA Class B Boys State Wrestling Tournament 2nd 0
Faulkton Area L 57-18
Redfield Invite 9th 23.5
Britton-Hecla L 48-30
Warner/Northwestern W 36-36
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 1B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND