|
Coon Rapids-Bayard
vs.
West Central Valley
|
5:00 PM CT
|
Ogden High School
|
|
Wrestling Tri
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Southeast Polk
|
5:00 PM CT
|
Urbandale High School South Gym
|
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Ankeny
|
5:00 PM CT
|
Valley High School
|
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
AC/GC High School |
|
ACGC Quad
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Centerville - Lakeview Elementary |
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School High School Gym |
|
SCC Double Dual
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Lewis Central
|
5:30 PM CT
|
Kuemper Catholic High School KHS Gym
|
|
Kuemper Triangular
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Community High School |
|
Le Mars Triangular
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Lincoln High School |
|
Wrestling Meets
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School High School Gym |
|
HS WR Quad
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Ogden High School |
|
Ogden Dual Meet
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Sergeant Bluff-Luton Senior High School |
|
SBL/Bishop Heelan/Sioux City North
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools High School Gym |
|
Wrestling Quad - Senior Night
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Western Dubuque
|
5:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
51-18
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Waterloo East High School Waterloo East High School |
|
Boys and Girls Wrestling Triangular
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Wayne Community High School HS Gym |
|
Wrestling Triangular
|
|
|
|
Central Lyon/George-Little Rock
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
6:00 PM CT
|
Central Lyon High School
|
41-29
|
|
|
|
|
Central Lyon/George-Little Rock
vs.
Estherville Lincoln Central
|
6:00 PM CT
|
Central Lyon High School
|
47-28
|
|
|
|
|
Central Lyon/George-Little Rock
vs.
Sioux Falls Washington
|
6:00 PM CT
|
Central Lyon High School
|
59-12
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Marion
|
6:00 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Clear Lake High School Clear Lake High School |
|
NCC Triangular
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Colfax-Mingo High School |
|
Colfax Mingo Duals
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Elementary School Colesburg Gym |
|
Ed-Co Wrestling Quad
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Humboldt High School |
|
NCC Triangular
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Burlington
|
6:00 PM CT
|
Keokuk High School Wright Fieldhouse
|
|
Senior Night
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Illini West
|
6:00 PM CT
|
Keokuk High School Wright Fieldhouse
|
|
Senior Night
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
GTRA
|
6:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
39-38
|
Quadrangular
|
|
|
|
GTRA
vs.
East Sac County
|
6:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
54-24
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Alta-Aurelia
|
6:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
48-35
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Lisbon Community High School |
|
Wrestling Meet
|
|
|
|
Sigourney-Keota
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
57-24
|
|
|
|
|
Sigourney-Keota
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
57-15
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School |
|
Wrestling Meet
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School |
|
Maquoketa Valley Meet
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Blair
|
6:00 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
|
Senior Night
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Independence
|
6:00 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Cherokee Washington
|
6:00 PM CT
|
Pocahontas Area High School
|
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
OABCIG
|
6:00 PM CT
|
Pocahontas Area High School
|
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Roland-Story High School South Gym |
|
Boone, Nevada, & Roland-Story JV/Varsity Wrestling Triangular
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Saydel High School South Gym |
|
Wrestling Quad
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
6:00 PM CT
|
Sheldon High School
|
57-18
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Okoboji
|
6:00 PM CT
|
Sheldon High School
|
38-35
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Okoboji
|
6:00 PM CT
|
Sheldon High School
|
66-12
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
MOC-Floyd Valley
|
6:00 PM CT
|
Sioux Center High School
|
37-27
|
Conference Double Dual
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
West Lyon
|
6:00 PM CT
|
Sioux Center High School
|
47-26
|
Conference Double Dual
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sioux Center
|
6:00 PM CT
|
Sioux Center High School Sioux Center High School
|
43-25
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
South Hamilton High School |
|
Wrestling Triangular
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Southeast Valley High School |
|
TLC Triangular
|
|
|
|
WACO
vs.
Columbus
|
6:00 PM CT
|
WACO High School
|
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Van Buren County
|
6:00 PM CT
|
WACO High School WACO HS Gym
|
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Wapello High School |
|
Wapello Wrestling
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
6:00 PM CT
|
Washington High School
|
|
Washington vs Mount Pleasant
|
|
|
|
Washington
vs.
Muscatine
|
6:00 PM CT
|
Washington High School
|
|
|
|
|
|
|
6:15 PM CT
|
North Tama High School Main Gym |
|
North Tama Meet
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
6:15 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
69-9
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Denver
|
6:15 PM CT
|
Union High School Union High School
|
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Fort Dodge
|
6:30 PM CT
|
Ames High School
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Fort Madison
|
6:30 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
Senior Night
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Atlantic
|
6:30 PM CT
|
Kuemper Catholic High School KHS Gym
|
|
Kuemper Triangular
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Dowling Catholic
|
6:30 PM CT
|
Valley High School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Wahlert Catholic
|
7:00 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
39-33
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Iowa City West
|
7:00 PM CT
|
Iowa City High
|
55-22
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Iowa City Liberty
|
7:00 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
45-21
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Linn-Mar
|
7:00 PM CT
|
Kennedy High School Main Gym
|
68-10
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
42-36
|
North Tama Senior Night
|
|
|
|
WACO
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
WACO High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Waterloo West
|
7:00 PM CT
|
Washington High School
|
53-21
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
7:00 PM CT
|
Xavier High School Ron Thillen Gymnasium
|
50-12
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Crestwood
|
7:30 PM CT
|
Decorah High School
|
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
Kuemper Catholic High School KHS Gym
|
|
Kuemper Triangular
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Charles City
|
7:30 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Go-Hawk Gym
|
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Charles City
|
7:30 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Go-Hawk Gym
|
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Wapsie Valley
|
7:45 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
72-6
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Waukee Northwest
|
8:00 PM CT
|
Urbandale High School South Gym
|
|
|
|
|
|
WACO
vs.
Van Buren County
|
8:00 PM CT
|
WACO High School
|
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Pekin
|
8:00 PM CT
|
WACO High School WACO HS Gym
|
|
|
|
|