|
Waterloo West
vs.
Dubuque Hempstead
|
12:00 AM CT
|
|
4-0
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
St. Albert
|
12:00 AM CT
|
Glenwood Community High School
|
7-0
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Unity Christian
|
12:00 AM CT
|
West Sioux High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Prairie
|
4:15 PM CT
|
Iowa City High
|
2-0
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Cedar Rapids Washington
|
4:15 PM CT
|
Xavier High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
4:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - East Lake Park
|
2-0
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Humboldt
|
4:45 PM CT
|
Mason City High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Central Lee
|
5:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
5-1
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Hudson
|
5:00 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Holy Trinity Catholic
|
5:00 PM CT
|
Highland High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Danville
|
5:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Des Moines Christian
|
5:30 PM CT
|
Albia High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Lewis Central
|
5:30 PM CT
|
CB Wickersham Athletic Complex
|
3-2
|
Tournament: TJ Invite
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Charles City
|
5:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Waverly-Shell Rock
|
5:30 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
5-2
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
West Central Valley
|
5:30 PM CT
|
Kuemper Catholic Field House
|
4-0
|
|
|
|
|
Cedar Valley Christian
vs.
Center Point-Urbana
|
5:30 PM CT
|
Martin Sports Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Collins-Maxwell
|
5:30 PM CT
|
Nevada High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Denver
|
5:30 PM CT
|
Postville High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Williamsburg
|
5:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
North Polk
|
5:30 PM CT
|
Webster City High School
|
6-1
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Western Christian
|
5:45 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Sioux City West
|
6:00 PM CT
|
East Middle School
|
2-1
|
|
|
|
|
West Branch
vs.
Prince of Peace
|
6:00 PM CT
|
West Branch High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Burlington
|
6:30 PM CT
|
|
2-0
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport West
|
6:30 PM CT
|
Assumption High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Underwood
|
6:30 PM CT
|
Atlantic High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Dubuque Senior
|
6:30 PM CT
|
Cedar Valley Soccer Complex
|
8-0
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Pleasant Valley
|
6:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
AHSTW
|
6:30 PM CT
|
Riverside High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Spencer
|
6:30 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
1-0
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Regina Catholic
|
6:30 PM CT
|
West Liberty High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
6:45 PM CT
|
Iowa City West High School
|
2-1
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Newton
|
7:00 PM CT
|
ADM High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic Memorial Field
|
3-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Columbus Scotus
|
7:00 PM CT
|
CB Wickersham Athletic Complex
|
1-0
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
Clinton High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Davenport Brady St. Stadium
|
2-1
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Gilbert
|
7:00 PM CT
|
Greene County High School
|
2-1
|
Grand Junction
|
|
|
|
Indianola
vs.
Perry
|
7:00 PM CT
|
Indianola Stadium
|
2-0
|
Non-Conference Game 3A school
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Liberty High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Wahlert Catholic
|
7:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Panorama
|
7:00 PM CT
|
Treynor Recreation Area
|
7-4
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Waterloo East
|
7:15 PM CT
|
Cedar Valley Soccer Complex
|
4-2
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Ankeny
|
7:30 PM CT
|
Urbandale High School
|
2-1
|
|
|
|