|
Marion
vs.
Mount Vernon
|
4:00 PM CT
|
Mount Mercy University
|
5-4
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Wahlert Catholic
|
4:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
7-0
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Moline High School
|
5:00 PM CT
|
Augustana College
|
8-4
|
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Lewis Central
|
5:00 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
3-2
|
JV/V
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
West Delaware
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
10-0
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Harlan Community
|
5:00 PM CT
|
Sioux City North - Leeds Elementary
|
19-1
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Independence
|
5:00 PM CT
|
South Tama High School
|
14-5
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Ridge View
|
5:00 PM CT
|
Storm Lake High School
|
8-5
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Solon
|
5:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
14-10
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Western Dubuque
|
5:00 PM CT
|
Washington High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Waterloo West
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School
|
13-0
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Roland-Story
|
5:30 PM CT
|
Gilbert Middle School
|
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Albia
|
5:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
6-5
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Bishop Heelan
|
5:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
9-3
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Wahlert Catholic
|
6:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
9-4
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Moline High School
|
7:00 PM CT
|
Augustana College
|
6-5
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Waverly-Shell Rock
|
7:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
12-4
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
West Delaware
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
4-1
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
7-3
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Western Dubuque
|
7:00 PM CT
|
Washington High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Waterloo West
|
7:00 PM CT
|
Xavier High School
|
17-7
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Clarke
|
7:30 PM CT
|
ADM High School
|
16-1
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Creston
|
7:30 PM CT
|
Carlisle High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Greene County
|
7:30 PM CT
|
Denison High School
|
14-2
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
10-0
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Roland-Story
|
7:30 PM CT
|
Gilbert Middle School
|
1-0
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Indianola
|
7:30 PM CT
|
Knoxville High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Mount Vernon
|
7:30 PM CT
|
Mount Mercy University
|
11-1
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Bondurant-Farrar
|
7:30 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex
|
9-4
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Dallas Center-Grimes
|
7:30 PM CT
|
Nite Hawk Baseball Diamond
|
3-1
|
|
|
|
|
North Polk
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
North Polk High School
|
4-0
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Pella
|
7:30 PM CT
|
Prairie City Middle School
|
13-0
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
Riverside High School
|
18-6
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Newton
|
7:30 PM CT
|
Saydel High School
|
2-1
|
JV @ 5:30, Varsity @ 7:30
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Bishop Heelan
|
7:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Harlan Community
|
7:30 PM CT
|
Sioux City North - Leeds Elementary
|
14-9
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Independence
|
7:30 PM CT
|
South Tama High School
|
16-5
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Eagle Grove
|
7:30 PM CT
|
Southeast Valley Baseball Diamond
|
3-1
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Solon
|
7:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
16-5
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Martensdale-St Marys
|
7:30 PM CT
|
Winterset High School
|
9-6
|
|
|
|