|
Albia
vs.
Moravia
|
9:00 AM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
4-2
|
Game 1 Tournament
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Don Bosco
|
9:30 AM CT
|
North Fayette Valley High School
|
|
canceled
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Union Community
|
10:00 AM CT
|
AGWSR High School
|
|
Canceled
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Bishop Heelan
|
10:00 AM CT
|
Ankeny High School
|
4-3
|
Prange Classic
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
MFL MarMac
|
10:00 AM CT
|
Dunkerton High School
|
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
West Sioux
|
10:00 AM CT
|
Hess-Limberg Field
|
6-0
|
ELC Tourney
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Pleasant Valley
|
10:00 AM CT
|
Johnston Middle School
|
|
Prange Classic (CANCELLED)
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Pocahontas Area
|
10:00 AM CT
|
Merchants Park
|
14-13
|
Tournament
|
|
|
|
Marion
vs.
Independence
|
10:00 AM CT
|
Mount Mercy University
|
4-2
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Northeast
|
10:00 AM CT
|
North Linn High School
|
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Pleasantville
|
10:00 AM CT
|
Pleasantville Baseball Field
|
|
Cancelled due to rain
|
|
|
|
Saydel
vs.
Bondurant-Farrar
|
10:00 AM CT
|
Saydel High School
|
14-4
|
Brent Prange Classic - Varsity Only
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Central DeWitt
|
10:30 AM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
13-0
|
|
|
|
|
Van Buren County
vs.
Central Decatur
|
11:00 AM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
4-3
|
Albia Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Don Bosco
|
11:00 AM CT
|
North Fayette Valley High School
|
|
CANCELLED
|
|
|
|
Camanche
vs.
Clinton
|
12:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
West Sioux
|
12:00 PM CT
|
Hess-Limberg Field
|
11-8
|
ELC Tournament
|
|
|
|
Spencer
vs.
Ridge View
|
12:00 PM CT
|
Kuemper Catholic School
|
11-0
|
Kuemper Catholic Tournament
|
|
|
|
Marion
vs.
Independence
|
12:00 PM CT
|
Mount Mercy University
|
12-6
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Northeast
|
12:00 PM CT
|
North Linn High School
|
|
North Linn Tournament
|
|
|
|
Treynor
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
12:00 PM CT
|
Treynor Community School
|
3-1
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Saint Ansgar
|
12:00 PM CT
|
Waterloo Riverfront Stadium
|
10-2
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Carlisle
|
12:15 PM CT
|
Ankeny High School
|
7-3
|
Prange Classic
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Waverly-Shell Rock
|
12:15 PM CT
|
Johnston High School
|
7-2
|
Prange Classic
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Alta-Aurelia
|
12:15 PM CT
|
Saydel High School
|
1-0
|
2022 Prange Classic
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Central DeWitt
|
12:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
4-1
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Osage
|
1:00 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
|
CANCELLED
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Madrid
|
1:00 PM CT
|
Pleasantville Baseball Field
|
|
Cancelled due to rain
|
|
|
|
Moravia
vs.
Van Buren County
|
1:45 PM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
11-5
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Newell-Fonda
|
2:00 PM CT
|
Hess-Limberg Field
|
6-0
|
ELC Tourney
|
|
|
|
North Linn
vs.
Clayton Ridge
|
2:00 PM CT
|
North Linn High School
|
|
North Linn Tournament
|
|
|
|
Kee
vs.
Woodbury Central
|
2:00 PM CT
|
Waterloo Riverfront Stadium
|
8-5
|
Waterloo Bucks Tournament
|
|
|
|
North Scott
vs.
Carlisle
|
2:30 PM CT
|
Ankeny High School
|
1-0
|
Prange Classic
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Bishop Heelan
|
2:30 PM CT
|
Johnston Middle School
|
15-5
|
Brent Prange Classic
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Clarinda
|
2:30 PM CT
|
Saydel High School
|
11-1
|
2022 Prange Classic
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Ridge View
|
2:45 PM CT
|
Merchants Park
|
9-7
|
Kuemper Tournament
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Albia
|
3:00 PM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
8-5
|
Albia Tournament Game #2
|
|
|
|
Ogden
vs.
South Hamilton
|
3:00 PM CT
|
Ogden High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Spencer
vs.
Kuemper Catholic
|
4:00 PM CT
|
Merchants Park
|
7-6
|
Kuemper Tny game 2
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Osage
|
4:00 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
|
canceled
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Kee
|
4:00 PM CT
|
Waterloo Riverfront Stadium
|
4-3
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Woodbury Central
|
4:00 PM CT
|
Waterloo Riverfront Stadium
|
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Ankeny
|
4:45 PM CT
|
Ankeny High School
|
9-8
|
Prange Classic
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:45 PM CT
|
Johnston Middle School
|
11-1
|
Prange Classic
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Bettendorf
|
4:45 PM CT
|
Saydel High School
|
6-2
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Duane Banks Baseball Stadium
|
9-4
|
Varsity follows JV
|
|
|
|
Essex
vs.
Shenandoah
|
6:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
22-1
|
Baseball Days
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Woodbury Central
|
6:00 PM CT
|
Waterloo Bucks Baseball
|
7-2
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Burlington Notre Dame
|
7:00 PM CT
|
Burlington High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Saydel
|
7:00 PM CT
|
Saydel High School
|
9-1
|
Brent Prange Classic - Varsity Only
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Clarke
|
7:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
9-1
|
JV @ 5
|
|
|