|
Lawton-Bronson
vs.
Western Christian
|
5:30 AM CT
|
Lawton-Bronson High School
|
14-2
|
Varsity First
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Beckman Catholic
|
5:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
11-2
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Northeast
|
5:00 PM CT
|
Camanche High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Anamosa
|
5:00 PM CT
|
Cascade High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Lisbon
|
5:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
6-1
|
Senior Night
|
|
|
|
Davenport North
vs.
West Burlington
|
5:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
11-2
|
Senior Night
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Central Lyon
|
5:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
3-2
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Janesville
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
11-1
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Denison-Schleswig
|
5:00 PM CT
|
Little League Complex Kuemper Softball Field
|
7-6
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
Columbus Catholic
|
5:00 PM CT
|
Mount Mercy Plaster Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Softball Field
|
7-5
|
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Missouri Valley
|
5:30 PM CT
|
Dow City
|
11-0
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
Interstate 35
|
5:30 PM CT
|
I-35 High School
|
16-1
|
1st of DH
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Ogden
|
5:30 PM CT
|
Pleasantville Softball Field
|
8-3
|
|
|
|
|
River Valley
vs.
West Sioux
|
5:30 PM CT
|
River Valley Community School
|
15-5
|
Varsity First
|
|
|
|
Treynor
vs.
Woodbine
|
5:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
3-2
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Union Community
|
6:00 PM CT
|
George Wilhelm Complex Softball Diamond #1
|
11-5
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Central Springs
|
6:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
6-1
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Lake Mills
|
6:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
5-4
|
Game
|
|
|
|
North Union
vs.
Eagle Grove
|
6:00 PM CT
|
North Union Softball Field
|
4-3
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Osage
|
6:00 PM CT
|
Rockford High School
|
16-0
|
Game
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Pekin
|
6:00 PM CT
|
Sigourney - Schafer Field
|
16-0
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
West Hancock High School
|
18-3
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
West Hancock High School
|
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
West Burlington
|
6:30 PM CT
|
Davenport North High School
|
4-3
|
Senior Night
|
|
|
|
ACGC
vs.
West Central Valley
|
7:00 PM CT
|
AC/GC High School
|
6-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Akron Westfield School
|
3-1
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Pella Christian
|
7:00 PM CT
|
Ankeny High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Beckman Catholic
|
7:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
13-1
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Northeast
|
7:00 PM CT
|
Camanche High School
|
13-4
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Anamosa
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Central DeWitt
|
7:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
14-3
|
Senior Night
|
|
|
|
Denver
vs.
Jesup
|
7:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex Place Field
|
14-4
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
West Marshall
|
7:00 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
7-1
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Manson-NW Webster
|
7:00 PM CT
|
Emmetsburg Baseball Field
|
12-0
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Central Lyon
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
4-3
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
7:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
Interstate 35
|
7:00 PM CT
|
I-35 High School
|
10-0
|
2nd of DH
|
|
|
|
Van Buren County
vs.
Cardinal
|
7:00 PM CT
|
Mildred & Eddie Ferguson Sports Complex
|
|
|
|
|
|
New London
vs.
Danville
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
8-6
|
Senior Night
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Madrid
|
7:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
8-7
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Ogden
|
7:00 PM CT
|
Pleasantville Softball Field
|
5-4
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Humboldt
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex Softball Field
|
11-2
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:00 PM CT
|
Ridge View High School
|
10-9
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
Sioux Central
|
7:00 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
14-4
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
7:00 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
15-5
|
Senior Night
|
|
|
|
Underwood
vs.
Fremont-Mills
|
7:00 PM CT
|
Underwood High School Eagle Diamond
|
15-14
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
MVAOCOU
|
7:15 PM CT
|
Riverside High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Grand View Christian
|
7:30 PM CT
|
Bondurant-Farrar Middle School Bondurant-Farrar Intermediate School
|
4-3
|
Senior Night
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
7:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
5-2
|
|
|
|