|
Ankeny
vs.
Johnston
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Winfield-Mt Union
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Fort Madison
|
1:00 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
9-2
|
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Sioux City North
|
2:30 PM CT
|
Sioux City West High School
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Fort Madison
|
3:00 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
0-0
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Burlington
|
3:00 PM CT
|
Joyce Park
|
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Waukee
|
3:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
3:00 PM CT
|
Washington High School
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Atlantic
|
3:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Glenwood
|
4:00 PM CT
|
Denison High School
|
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Dubuque Hempstead
|
4:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
BCLUW
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
|
|
|
|
|
Benton
vs.
West Delaware
|
5:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Muscatine
|
5:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
North Scott
|
5:00 PM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
11-1
|
Game 1
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Clarksville
|
5:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
15-1
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
Newton
|
5:00 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
6-3
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Maquoketa
|
5:00 PM CT
|
Marion High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
Benton
|
5:00 PM CT
|
Monticello High School
|
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Pleasant Valley
|
5:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
|
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
5:00 PM CT
|
SOFTBALL FIELD
|
|
CXL
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Albia
|
5:30 PM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Southwest Valley
|
5:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Western Christian
|
5:30 PM CT
|
Borman Forster Fields Baseball Field
|
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
West Lyon
|
5:30 PM CT
|
Boyden Centennial Park
|
5-4
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Chariton
|
5:30 PM CT
|
Chariton High School
|
10-0
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Southeast Warren
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School
|
16-0
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Central Decatur
|
5:30 PM CT
|
George Saling Athletic Complex Softball Field
|
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Unity Christian
|
5:30 PM CT
|
Hinton
|
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Panorama
|
5:30 PM CT
|
Madrid High School
|
10-5
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Nodaway Valley
|
5:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Softball Field
|
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
IKM-Manning
|
5:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Spirit Lake
|
5:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Lady Dutch Softball Field
|
6-2
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Lenox
|
5:30 PM CT
|
Mount Ayr High School Raiderette Softball Field
|
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Iowa Falls-Alden
|
5:30 PM CT
|
Nevada High School Softball Field
|
9-6
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Greene County
|
5:30 PM CT
|
North Des Moines Girls Softball Complex
|
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Newell-Fonda
|
5:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex Softball Field
|
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Tri-Center
|
5:30 PM CT
|
Riverside High School
|
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
George-Little Rock
|
5:30 PM CT
|
Sheldon High School Softball Field
|
13-1
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
5:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
|
PPD
|
|
|
|
Springville
vs.
Turkey Valley
|
5:30 PM CT
|
Springville Binley Field
|
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
North Union
|
5:30 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
AHSTW
|
5:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
|
CXL
|
|
|
|
Underwood
vs.
Audubon
|
5:30 PM CT
|
Underwood High School Eagle Diamond
|
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:30 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Centerville
|
5:30 PM CT
|
West Marshall High School Softball Fields
|
1-0
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Kuemper Catholic
|
5:45 PM CT
|
Carroll Softball Stadium
|
5-1
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Davis County
|
5:45 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Softball Field
|
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Southeast Valley
|
6:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
|
CXL
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Roland-Story
|
6:00 PM CT
|
Humboldt High School
|
|
|
|
|
|
Benton
vs.
West Delaware
|
6:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
North Scott
|
6:30 PM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
15-0
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Riceville
|
6:30 PM CT
|
Don Bosco High School
|
11-6
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Pleasantville
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Collins-Maxwell
|
7:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields GMG Baseball Field
|
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
I-35 High School
|
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Colo-Nesco
|
7:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Lee Wiges Softball Field
|
0-0
|
|
|
|
|
West Central
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
West Central Community School
|
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Glidden-Ralston
|
7:00 PM CT
|
West Harrison High School
|
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Griswold
|
7:15 PM CT
|
Sidney High School
|
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
|
Game
|
|
|