|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
3:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
8-4
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Mid-Prairie
|
5:00 PM
|
|
4-1
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
5:00 PM CT
|
Little League Complex Kuemper Softball Field
|
12-2
|
DH-1
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Wapsie Valley
|
5:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
6-1
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Assumption
|
5:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Spencer
vs.
Estherville Lincoln Central
|
5:00 PM CT
|
Spencer Senior High School
|
8-0
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
Wilton
|
5:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
18-0
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Glenwood
|
5:30 PM CT
|
Atlantic Middle School Softball Field
|
7-5
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Solon
|
5:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
8-5
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Williamsburg
|
5:30 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
11-2
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Red Oak
|
5:30 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
20-4
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
Lewis Central High School LC Softball Field
|
10-4
|
Varsity Doubleheader
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Central Lyon
|
5:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Lady Dutch Softball Field
|
13-0
|
Doubleheader Game 1
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
5:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
16-5
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Grinnell
|
5:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
13-5
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
West Delaware
|
5:30 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
11-1
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Vinton-Shellsburg
|
5:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
14-3
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Keokuk
|
5:30 PM CT
|
Washington High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
17-6
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Bishop Garrigan
|
6:00 PM CT
|
Greenwood Park
|
10-1
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
6:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School Hampton-Dumont Softball Field
|
5-4
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Forest City
|
6:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
17-9
|
Game
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Twin Cedars
|
6:00 PM CT
|
Van Meter School
|
5-2
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Assumption
|
6:30 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
3-2
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Mid-Prairie
|
7:00 PM
|
|
15-1
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Durant
|
7:00 PM CT
|
Anamosa Middle School
|
5-1
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Spirit Lake
|
7:00 PM CT
|
Cherokee Doupe Ball Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Chariton
|
7:00 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Softball Field
|
8-5
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Central Lee
|
7:00 PM CT
|
Columbus High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Interstate 35
|
7:00 PM CT
|
Des Moines Christian School Lions Softball Complex
|
6-5
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Sheldon
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
16-1
|
George Little Rock
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
7:00 PM CT
|
Little League Complex Kuemper Softball Field
|
4-2
|
DH-2
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Central Lyon
|
7:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Lady Dutch Softball Field
|
19-9
|
Doubleheader Game 2
|
|
|
|
Davis County
vs.
Centerville
|
7:00 PM CT
|
Mustang Sports Complex
|
4-2
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Southeast Valley
|
7:00 PM CT
|
Newell Fonda Softball Field
|
8-1
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Waukon
|
7:00 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
|
CXL
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
7-5
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Okoboji High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Roland-Story
|
7:00 PM CT
|
Saydel High School Softball Field
|
14-4
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
West Delaware
|
7:00 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
20-0
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
23-2
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Glenwood
|
7:30 PM CT
|
Atlantic Middle School Softball Field
|
6-4
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Solon
|
7:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Williamsburg
|
7:30 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Albia
|
7:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
3-1
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
5-3
|
Game
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Clear Lake
|
7:30 PM CT
|
Iowa Falls-Alden High School Iowa Falls-Alden Softball Field
|
5-3
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Red Oak
|
7:30 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
12-11
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
West Marshall
|
7:30 PM CT
|
Jefferson Softball Park
|
2-1
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Clarinda
|
7:30 PM CT
|
Lewis Central High School LC Softball Field
|
7-4
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
7:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
12-5
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
Nevada High School Softball Field
|
19-7
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
5-4
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Perry
|
7:30 PM CT
|
PCM High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Vinton-Shellsburg
|
7:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Keokuk
|
7:30 PM CT
|
Washington High School
|
14-4
|
|
|
|