|
OABCIG
vs.
Lawton-Bronson
|
5:30 AM CT
|
OABCIG HS Softball Field
|
11-9
|
Varsity First
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Ottumwa
|
3:30 PM CT
|
Roosevelt High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Oelwein
|
3:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
11-0
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
4:00 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
4-0
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Hudson
|
5:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
20-8
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Monticello
|
5:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
7-3
|
Youth Night
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Clinton
|
5:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
North Cedar
|
5:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland Elementary
|
2-1
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Cascade
|
5:00 PM CT
|
Cascade High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport Central
|
5:00 PM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
8-2
|
Game 1
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Muscatine
|
5:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Columbus Catholic
|
5:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex Place Field
|
11-3
|
Varsity Double Header
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Lincoln
|
5:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium Softball Field
|
14-5
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
5:00 PM CT
|
Durant High School
|
10-2
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
South Hardin
|
5:00 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
4-2
|
Varsity Game 1
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
East Buchanan
|
5:00 PM CT
|
Edgewood Colesburg Softball Field
|
7-6
|
|
|
|
|
HLV
vs.
English Valleys
|
5:00 PM CT
|
English Valleys High School
|
9-2
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Sioux Center
|
5:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
19-0
|
|
|
|
|
GMG
vs.
BCLUW
|
5:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields GMG Baseball Field
|
4-1
|
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Montezuma
|
5:00 PM CT
|
Iowa Valley High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Kee
vs.
North Fayette Valley
|
5:00 PM CT
|
Kee Softball Field
|
7-4
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Wapsie Valley
|
5:00 PM CT
|
La Porte City Elementary School
|
3-2
|
UMS Softball Recognition Night
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Springville
|
5:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
6-4
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Harlan Community
|
5:00 PM CT
|
Little League Complex Kuemper Softball Field
|
14-4
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Central City
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Ames
|
5:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Waterloo East
|
5:00 PM CT
|
Mason City High School Softball Complex
|
7-1
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
7-2
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Baxter
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Softball Field
|
11-7
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Clayton Ridge
|
5:00 PM CT
|
Postville High School
|
15-2
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Waukee
|
5:00 PM CT
|
Prairie High School HS Softball Fields
|
5-4
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Janesville
|
5:00 PM CT
|
Riceville High School
|
12-0
|
V softball will play first at 5 PM followed by JV.
|
|
|
|
Starmont
vs.
North Linn
|
5:00 PM CT
|
Starmont High School
|
19-0
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
West Branch
|
5:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
18-4
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
MFL MarMac
|
5:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
16-8
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Mid-Prairie
|
5:00 PM CT
|
Wilton High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
14-13
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Panorama
|
5:30 PM CT
|
AC/GC High School
|
11-8
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Creston
|
5:30 PM CT
|
Atlantic Middle School Softball Field
|
5-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Washington
|
5:30 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
10-7
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Independence
|
5:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
7-5
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Fairfield
|
5:30 PM CT
|
Burlington High School Wagner Softball Field
|
8-3
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Mount Vernon
|
5:30 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
CAM
|
5:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School Softball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
5:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
12-0
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
5:30 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
7-5
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Griswold High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Seymour
|
5:30 PM CT
|
Lamoni Foreman City Park George Foreman City Park (North Park)
|
3-0
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Glenwood
|
5:30 PM CT
|
Lewis Central High School LC Softball Field
|
10-0
|
Varsity Doubleheader
|
|
|
|
Clarinda
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
10-9
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
New London
|
5:30 PM CT
|
Lone Tree High School
|
15-3
|
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Manson-NW Webster
|
5:30 PM CT
|
Lytton Baseball/Softball Complex
|
6-4
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Solon
|
5:30 PM CT
|
Marion High School
|
12-4
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Orient-Macksburg
|
5:30 PM CT
|
Melcher-Dallas Sports Complex Softball Field
|
24-7
|
Varsity Double Header Game 1 (Conf.)
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Keokuk
|
5:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
12-6
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Grinnell
|
5:30 PM CT
|
Newton H.A. Lynn Softball Field
|
8-4
|
Varsity DH
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Indianola
|
5:30 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
12-4
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Van Buren County
|
5:30 PM CT
|
Pekin Community High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Oskaloosa
|
5:30 PM CT
|
Pella Christian High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Southwest Valley
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Ottumwa
|
5:30 PM CT
|
Roosevelt High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Denison-Schleswig
|
5:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
10-5
|
Double Header
|
|
|
|
South Tama
vs.
Williamsburg
|
5:30 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
23-2
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Oelwein
|
5:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
10-3
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Davis County
|
5:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
3-0
|
|
|
|
|
West Central
vs.
South Winneshiek
|
5:30 PM CT
|
West Central Community School
|
11-0
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Madrid
|
5:30 PM CT
|
West Central Valley High School
|
7-2
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Clear Creek Amana
|
5:30 PM CT
|
West Delaware High School Sill Field
|
11-4
|
|
|
|
|
Whiting
vs.
Westwood
|
5:30 PM CT
|
Whiting Senior High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Boyer Valley
|
5:30 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Softball Field
|
7-1
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
Colfax-Mingo
|
6:00 PM CT
|
Belle Plaine High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Clear Lake
|
6:00 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows High School CGD Basebll/Softball complex
|
6-4
|
JV @ 6:00pm-Varsity to Follow @ 7:30pm
|
|
|
|
Forest City
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
Forest City High School Softball Field
|
22-16
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Exira-EHK
|
6:00 PM CT
|
Gale Wickersham Athletic Complex
|
12-0
|
Varsity First V/JV
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Eagle Grove
|
6:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
18-9
|
|
|
|
|
Keota
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
15-2
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Stanton
|
6:00 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School Softball Field
|
6-5
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Nodaway Valley
|
6:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Softball Field
|
12-4
|
Make-Up Date, Varsity Only, No Admission
|
|
|
|
North Butler
vs.
Nashua-Plainfield
|
6:00 PM CT
|
Nashua-Plainfield Softball Field (Plainfield)
|
16-2
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Bishop Garrigan
|
6:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
13-3
|
Game
|
|
|
|
North Union
vs.
Lake Mills
|
6:00 PM CT
|
North Union Softball Field
|
2-0
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Central Springs
|
6:00 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Saint Ansgar
|
6:00 PM CT
|
Rockford High School
|
14-2
|
Conference Game
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
Sigourney - Schafer Field
|
13-0
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Unity Christian
|
6:00 PM CT
|
Trinity Christian High School Trinity Christian High School
|
7-3
|
4:30 JV
|
|
|
|
West Fork
vs.
Osage
|
6:00 PM CT
|
West Fork High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Ballard
|
6:00 PM CT
|
Winterset High School
|
3-1
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Northeast
|
6:30 PM
|
|
8-6
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
6:30 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
10-0
|
3 innings of JV @ 5:30 w/Varsity to follow.
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Muscatine
|
6:30 PM CT
|
Davenport North High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Spencer
|
6:30 PM CT
|
E-LC Softball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
6:30 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
4-1
|
|
|
|
|
Tri-County
vs.
BGM
|
6:30 PM CT
|
Tri-County Community School
|
5-1
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Hudson
|
7:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
21-7
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Monticello
|
7:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
4-1
|
Youth Night
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Clinton
|
7:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Boyden-Hull/Rock Valley
vs.
Okoboji
|
7:00 PM CT
|
Boyden Centennial Park
|
6-4
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
North Cedar
|
7:00 PM CT
|
Calamus Elementary School
|
6-1
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Cascade
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Mount Vernon
|
7:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
10-3
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Pleasant Valley
|
7:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
17-1
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
7:00 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
|
SB Poster Night
|
|
|
|
Denver
vs.
Columbus Catholic
|
7:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex Place Field
|
13-8
|
Varsity Double Header
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Pleasantville
|
7:00 PM CT
|
Des Moines Christian School Lions Softball Complex
|
14-7
|
|
|
|
|
Waukon
vs.
Central Elkader
|
7:00 PM CT
|
Dittmer Sports Complex
|
15-5
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Lincoln
|
7:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium Softball Field
|
12-2
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Don Bosco
|
7:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
7:00 PM CT
|
Durant High School
|
11-2
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
South Hardin
|
7:00 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
9-0
|
Varsity Game 2
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Edgewood Colesburg Softball Field
|
7-6
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Emmetsburg High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Albia
|
7:00 PM CT
|
George Saling Athletic Complex Softball Field
|
4-3
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Southeast Polk
|
7:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Akron-Westfield
|
7:00 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
10-6
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
14-5
|
|
|
|
|
Kee
vs.
North Fayette Valley
|
7:00 PM CT
|
Kee Softball Field
|
13-2
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
7:00 PM CT
|
Larchwood Softball Field
|
5-4
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
10-4
|
|
|
|
|
Louisa-Muscatine
vs.
Holy Trinity Catholic
|
7:00 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
11-0
|
Cross-Over
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School High School Softball Field
|
9-5
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Solon
|
7:00 PM CT
|
Marion High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Ames
|
7:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Waterloo East
|
7:00 PM CT
|
Mason City High School Softball Complex
|
17-7
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Orient-Macksburg
|
7:00 PM CT
|
Melcher-Dallas Sports Complex Softball Field
|
16-6
|
Varsity Game 2 of DH (Non Con.)
|
|
|
|
Moravia
vs.
Central Decatur
|
7:00 PM CT
|
Moravia High School
|
17-7
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Pekin Community High School
|
12-0
|
Game 2 of a Doubleheader
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Ogden
|
7:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
11-8
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
East Sac County
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex Softball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Waukee
|
7:00 PM CT
|
Prairie High School HS Softball Fields
|
12-11
|
|
|
|
|
River Valley
vs.
Woodbury Central
|
7:00 PM CT
|
River Valley Community School
|
3-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Riverside
vs.
Underwood
|
7:00 PM CT
|
Riverside High School
|
13-8
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Perry
|
7:00 PM CT
|
Saydel High School Softball Field
|
3-0
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
Sheldon High School Softball Field
|
14-7
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
West Sioux
|
7:00 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
17-5
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Cherokee Washington
|
7:00 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
North Linn
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
13-1
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Hinton
|
7:00 PM CT
|
Sunrise Park 515 E 3rd St
|
8-4
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
West Branch
|
7:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
13-9
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Sioux Central
|
7:00 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
9-8
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
MFL MarMac
|
7:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
13-1
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Earlham
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
8-2
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
10-4
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Clarksville
|
7:00 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Waverly-Shell Rock Softball Field
|
6-0
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Clear Creek Amana
|
7:00 PM CT
|
West Delaware High School Sill Field
|
9-2
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
Ridge View
|
7:00 PM CT
|
West Monona High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Mid-Prairie
|
7:00 PM CT
|
Wilton High School
|
11-6
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Marquette Catholic
|
7:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
13-12
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Sioux Center
|
7:05 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
10-1
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Boone
|
7:15 PM CT
|
901 Forest St
|
21-7
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Missouri Valley
|
7:15 PM CT
|
AHSTW Community School
|
6-1
|
|
|
|
|
North Polk
vs.
Carlisle
|
7:15 PM CT
|
Carlisle High School
|
1-0
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Treynor
|
7:15 PM CT
|
IKM-Manning Softball (Irwin, IA)
|
6-1
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Indianola
|
7:15 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
2-1
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Collins-Maxwell
|
7:15 PM CT
|
Stan Vigness Field, McCallsburg
|
17-0
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Southeast Warren
|
7:30 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
11-1
|
9th: 4pm; JV: 5:30; Varsity 7:30
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Creston
|
7:30 PM CT
|
Atlantic Middle School Softball Field
|
4-3
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Logan-Magnolia
|
7:30 PM CT
|
Audubon High School
|
10-3
|
JV then Varsity
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Washington
|
7:30 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
16-4
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Independence
|
7:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
ADM
|
7:30 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Fairfield
|
7:30 PM CT
|
Burlington High School Wagner Softball Field
|
2-1
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport Central
|
7:30 PM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
8-4
|
Game 2
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
7:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
8-1
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
East Mills
|
7:30 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
14-0
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
10-0
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
Iowa Falls-Alden High School Iowa Falls-Alden Softball Field
|
6-4
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Nevada
|
7:30 PM CT
|
Jefferson Softball Park
|
14-0
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Wapsie Valley
|
7:30 PM CT
|
La Porte City Elementary School
|
5-4
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Glenwood
|
7:30 PM CT
|
Lewis Central High School LC Softball Field
|
12-6
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
St. Albert
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
11-1
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
East Union
|
7:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
13-8
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Keokuk
|
7:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
13-10
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
Murray High School
|
8-7
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Kingsley-Pierson
|
7:30 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Newton H.A. Lynn Softball Field
|
11-8
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Roland-Story
|
7:30 PM CT
|
PCM High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Oskaloosa
|
7:30 PM CT
|
Pella Christian High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Clayton Ridge
|
7:30 PM CT
|
Postville High School
|
19-2
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Denison-Schleswig
|
7:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
4-3
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
West Marshall
|
7:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
15-2
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Williamsburg
|
7:30 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Humboldt
|
7:30 PM CT
|
Webster City High School
|
4-2
|
|
|
|
|
West Central
vs.
South Winneshiek
|
7:30 PM CT
|
West Central Community School
|
16-4
|
|
|
|