|
Lisbon
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 AM CT
|
Lisbon City Park
|
12-0
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Harris-Lake Park
|
7:00 AM CT
|
Cherokee Doupe Ball Complex
|
9-3
|
Grandparents Night, JV 5pm
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Marquette Catholic
|
7:00 AM CT
|
Lisbon City Park
|
15-3
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Boyer Valley
|
12:00 PM CT
|
Kimballton Lloyd Petersen Park
|
10-0
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Riceville
|
1:00 PM CT
|
North Butler Elementary
|
7-3
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Woodbury Central
|
4:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
12-0
|
Conference Tournament
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Springville
|
5:00 PM CT
|
Alburnett Martin Complex
|
6-3
|
|
|
|
|
Central City
vs.
Starmont
|
5:00 PM CT
|
Central City High School
|
3-0
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Maquoketa Valley
|
5:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
7-1
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Collins-Maxwell
|
5:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields
|
11-0
|
Varsity 5pm, JV Following
|
|
|
|
South Hardin
vs.
AGWSR
|
5:00 PM CT
|
South Hardin High School
|
11-1
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Gehlen Catholic
|
5:30 PM CT
|
Akron Westfield School
|
3-0
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Southwest Valley
|
5:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
18-11
|
Varsity
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Cardinal
|
5:30 PM CT
|
Cardinal High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
East Union
|
5:30 PM CT
|
Central Decatur High School
|
8-3
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Stanton
vs.
Sidney
|
5:30 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
11-7
|
Corner Conference Tournament
|
|
|
|
East Mills
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Griswold High School
|
9-7
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Griswold High School
|
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Nodaway Valley
|
5:30 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Moulton-Udell
|
5:30 PM CT
|
Melcher-Dallas Sports Complex
|
11-1
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Tri-Center
|
5:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
9-0
|
Senior Night Varsity @ 5:30pm
|
|
|
|
Moravia
vs.
Mormon Trail
|
5:30 PM CT
|
Moravia High School
|
13-3
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
CAM
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
West Hancock
|
6:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
13-3
|
V/JV - RESCHEDULED FROM 6/10
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
HLV
|
6:00 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
11-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Nashua-Plainfield
|
6:00 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
17-1
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Shenandoah
|
6:00 PM CT
|
Riverside High School
|
11-10
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Springville
|
6:30 PM CT
|
Alburnett Martin Complex
|
9-2
|
|
|
|
|
Benton
vs.
North Linn
|
6:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
3-2
|
JV/V/V JV Starts at 4:30
|
|
|
|
Baxter
vs.
PCM
|
7:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
14-3
|
|
|
|
|
Central City
vs.
Starmont
|
7:00 PM CT
|
Central City High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Rockford
|
7:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
|
Cancelled
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:00 PM CT
|
Cleghorn Softball Field
|
10-3
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Winfield-Mt Union
|
7:00 PM CT
|
Columbus High School
|
8-0
|
Senior Night
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Maquoketa Valley
|
7:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
11-3
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Stanton
|
7:00 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
9-6
|
CC Tournament
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
George-Little Rock
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
18-0
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Saydel
|
7:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
4-2
|
JV @530
|
|
|
|
Highland
vs.
Wapello
|
7:00 PM CT
|
Highland High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
4-1
|
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
9-7
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Peterson Brooke Memorial
|
11-0
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:00 PM CT
|
St. Ansgar High School
|
12-1
|
Non Conference Game
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Crestwood
|
7:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
4-3
|
JJV @ 4:00, JV @ 5:30
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Ar-We-Va
|
7:00 PM CT
|
Wall Lake Athletic Complex
|
15-3
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
IKM-Manning
|
7:30 PM CT
|
Audubon High School
|
13-1
|
JV starts at 5:30
|
|
|
|
East Union
vs.
Central Decatur
|
7:30 PM CT
|
Central Decatur High School
|
8-6
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Newman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
10-4
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Essex
|
7:30 PM CT
|
Griswold High School
|
4-0
|
Conference Tournament
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Murray
|
7:30 PM CT
|
Lamoni Foreman City Park
|
10-4
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Softball Field
|
11-4
|
MSTM Senior Night
|
|
|
|
Nashua-Plainfield
vs.
Northwood-Kensett
|
7:30 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
18-8
|
varsity double header at northwood
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Wayne
|
7:30 PM CT
|
SE Warren BSB/SB Fields
|
5-2
|
Senior Night
|
|
|
|
Benton
vs.
North Linn
|
8:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
1-0
|
JV/V/V JV Starts at 4:30
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
West Monona
|
8:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
3-2
|
Western Valley Conference Tournament Championship
|
|
|