|
Fort Dodge
vs.
Muscatine
|
12:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
11-1
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Winterset
|
12:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
9-5
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Davenport West
|
12:00 AM CT
|
West Delaware Schools - (Beckman Sports Complex)
|
5-3
|
Semi Final
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
8:45 AM CT
|
Northwest High School
|
11-4
|
Jack North Tournament
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Bettendorf
|
8:45 AM CT
|
Northwest High School
|
5-0
|
Jack North Tournament
|
|
|
|
Durant
vs.
Davenport North
|
9:00 AM CT
|
Durant High School
|
5-2
|
Durant Classic
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Sioux City East
|
9:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
14-2
|
Ft. Dodge Invitational
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
9:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
10-0
|
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Unity Christian
|
9:00 AM CT
|
West Sioux High School
|
12-1
|
West Sioux Tournament
|
|
|
|
Ames
vs.
Ankeny
|
10:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
6-4
|
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Bettendorf
|
10:30 AM CT
|
Northwest High School
|
14-0
|
Jack North Tournament
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Southeast Polk
|
10:30 AM CT
|
Northwest High School
|
14-1
|
Jack North Tournament
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Davenport North
|
10:45 AM CT
|
Durant High School
|
6-1
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Ballard
|
10:45 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
7-3
|
Tournament Game
|
|
|
|
North Union
vs.
Sioux City West
|
10:45 AM CT
|
West Sioux High School
|
18-0
|
West Sioux tournament
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Glenwood
|
12:00 PM CT
|
Denison High School
|
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Ankeny
|
12:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
7-4
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Waukee
|
12:15 PM CT
|
Northwest High School
|
6-3
|
Jack North Softball Classic
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Humboldt
|
12:15 PM CT
|
Northwest High School
|
8-1
|
Jack North Softball Tournament Field 2
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Cedar Rapids Washington
|
12:30 PM CT
|
West Delaware Schools - (Beckman Sports Complex)
|
12-0
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Carlisle
|
12:45 PM
|
|
4-2
|
Oskaloosa tournament
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sioux City East
|
12:45 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
12-6
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Dowling Catholic
|
2:00 PM CT
|
Northwest High School
|
|
Jack North Softball Classic
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Waukee
|
2:00 PM CT
|
Northwest High School
|
9-5
|
Jack North Field 2
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Des Moines East
|
2:00 PM CT
|
Northwest High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Albia
|
2:00 PM CT
|
Oskaloosa - Lacey Sports Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Marshalltown
|
2:00 PM CT
|
West Marshall High School Softball Fields
|
7-6
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
2:15 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
5-3
|
Fort Dodge Tournament
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Assumption
|
2:15 PM CT
|
West Delaware Schools - (Beckman Sports Complex)
|
5-2
|
West Delaware Tourney
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Sioux City West
|
2:30 PM CT
|
West Sioux High School
|
|
West Sioux Tournament
|
|
|
|
Ames
vs.
Pleasant Valley
|
4:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
7-4
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Independence
|
4:00 PM CT
|
West Delaware High School
|
5-1
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
Marshalltown
|
4:00 PM CT
|
West Marshall High School Softball Fields
|
6-1
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Linn-Mar
|
5:00 PM CT
|
West Delaware Schools - (Beckman Sports Complex)
|
4-0
|
4th Round
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Prairie
|
5:30 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Softball
|
3-1
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport West
|
5:45 PM CT
|
West Delaware High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Muscatine
|
6:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
8-0
|
Ft. Dodge Tournament
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Prairie
|
7:00 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Softball
|
8-1
|
|
|
|