|
Bellevue
vs.
Camanche
|
3:30 PM CT
|
Bellevue Middle + High School
|
10-5
|
Varsity will play first at 4:00 followed by JV
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Oelwein
|
3:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
13-1
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
South Winneshiek
|
4:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
11-4
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
South Winneshiek
|
4:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Cascade
|
5:00 PM CT
|
Cascade High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
East Buchanan
|
5:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
8-5
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
5:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-1
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
BCLUW
|
5:00 PM CT
|
East Marshall High School
|
4-2
|
Varsity Game 1
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
AGWSR
|
5:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
11-1
|
Varsity Game 1
|
|
|
|
Hudson
vs.
Columbus Catholic
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
7-0
|
FORFEIT
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:00 PM CT
|
Jesup High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
5:00 PM CT
|
Little League Complex
|
11-1
|
Senior Night
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Easton Valley
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
Calamus-Wheatland
|
5:00 PM CT
|
Starmont High School
|
9-1
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Camanche
|
5:30 PM CT
|
Bellevue Middle + High School
|
16-15
|
Make up from May 25
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
5:30 PM CT
|
Borman Forster Fields
|
7-6
|
Doubleheader
|
|
|
|
New London
vs.
Danville
|
5:30 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
19-8
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Earlham
|
5:30 PM CT
|
Earlham High School
|
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
5:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
West Sioux
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Riverview Complex
|
5-0
|
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
5:30 PM CT
|
Lytton Baseball/Softball Complex
|
31-4
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
ACGC
|
5:30 PM CT
|
Ogden High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Kee
|
5:30 PM CT
|
Postville High School
|
18-1
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Beckman Catholic
|
5:30 PM CT
|
Tilford Elementary School
|
6-2
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Van Meter
|
5:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
5-3
|
JV then V
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Oelwein
|
5:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
West Central Valley
|
5:30 PM CT
|
Woodward-Granger High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
6:00 PM CT
|
Belmond-Klemme High School
|
14-5
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Eagle Grove
|
6:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
6-4
|
V/JV
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
South Winneshiek
|
6:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
8-7
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
GTRA
|
6:00 PM CT
|
Emmetsburg High School
|
26-14
|
JV at 6:00, followed by Varsity
|
|
|
|
Madrid
vs.
Panorama
|
6:00 PM CT
|
Madrid High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
West Fork
|
6:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Central Springs
|
6:00 PM CT
|
Osage High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Lake Mills
|
6:00 PM CT
|
Osage High School
|
8-7
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
North Union
|
6:00 PM CT
|
West Hancock High School
|
19-0
|
6:00 V followed by JV
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Western Christian
|
6:45 PM CT
|
Storm Lake High School
|
7-5
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Ridge View
|
7:00 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
Borman Forster Fields
|
14-0
|
Doubleheader
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Cardinal High School
|
10-3
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Cascade
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
15-5
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
14-5
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Columbus High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Danville
vs.
New London
|
7:00 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
12-4
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
6-1
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
BCLUW
|
7:00 PM CT
|
East Marshall High School
|
12-2
|
Varsity game 2
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
11-4
|
Varsity Game 2
|
|
|
|
Highland
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Highland High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Louisa-Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
12-4
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Akron-Westfield
|
7:00 PM CT
|
Hinton High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
I-35 High School
|
11-3
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Durant
|
7:00 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
7-0
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
Jesup High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
7:00 PM CT
|
Little League Complex
|
15-11
|
Senior Night
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Easton Valley
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Ogden High School
|
9-8
|
Varsity Double header
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Manson-NW Webster
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
12-2
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Kee
|
7:00 PM CT
|
Postville High School
|
14-2
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:00 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Softball Field
|
5-3
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
East Sac County
|
7:00 PM CT
|
Sioux Central High School
|
7-4
|
Peterson
|
|
|
|
Starmont
vs.
Calamus-Wheatland
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
IKM-Manning
|
7:15 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
11-1
|
JV at 5:30
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
MVAOCOU
|
7:30 PM CT
|
Denison High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
7:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Audubon
|
7:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Central Decatur
|
7:30 PM CT
|
Murray High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
Saydel High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Solon
|
7:30 PM CT
|
Solon Recreation and Nature Area
|
3-1
|
FUTURE SPARTAN NIGHT JV/Varsity Double Header JV at 5:30pm
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Beckman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Tilford Elementary School
|
4-3
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Riverside
|
7:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
12-2
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Tri-Center
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
10-0
|
|
|
|