|
Adair-Casey
vs.
CAM
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Saydel
|
12:00 AM CT
|
|
5-3
|
|
|
|
|
AGWSR
vs.
South Hardin
|
12:00 AM CT
|
|
4-0
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Nishnabotna
|
12:00 AM CT
|
|
5-1
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Clarke
|
12:00 AM CT
|
|
13-0
|
|
|
|
|
Algona
vs.
Humboldt
|
12:00 AM CT
|
|
14-9
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
South Central Calhoun
|
12:00 AM CT
|
|
3-2
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Solon
|
12:00 AM CT
|
|
12-1
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Solon
|
12:00 AM CT
|
|
10-2
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Valley
|
12:00 AM CT
|
|
14-2
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Dowling Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
4-1
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Dowling Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Creston
|
12:00 AM CT
|
|
5-0
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Creston
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Perry
|
12:00 AM CT
|
|
6-0
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Mount Vernon
|
12:00 AM CT
|
|
9-8
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Mount Vernon
|
12:00 AM CT
|
|
10-8
|
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
12:00 AM CT
|
|
7-0
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Lenox
|
12:00 AM CT
|
|
16-1
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
Lake Mills
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Davenport West
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Davenport West
|
12:00 AM CT
|
|
11-6
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
12:00 AM CT
|
|
6-2
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
12:00 AM CT
|
|
7-4
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Clear Lake
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Dallas Center-Grimes
|
12:00 AM CT
|
|
4-0
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Sheldon
|
12:00 AM CT
|
|
14-4
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Davenport Central
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Davenport Central
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
CAL
vs.
C-W-L, Corwith
|
12:00 AM CT
|
|
7-0
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Midland
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Easton Valley
|
12:00 AM CT
|
|
15-3
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Easton Valley
|
12:00 AM CT
|
|
7-2
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Winterset
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Spencer
|
12:00 AM CT
|
|
8-1
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
12:00 AM CT
|
|
14-11
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
12:00 AM CT
|
|
5-3
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Dubuque Hempstead
|
12:00 AM CT
|
|
6-2
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Dubuque Hempstead
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Waterloo West
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Waterloo West
|
12:00 AM CT
|
|
22-11
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Marion
|
12:00 AM CT
|
|
14-7
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Marion
|
12:00 AM CT
|
|
4-2
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
12:00 AM CT
|
|
4-0
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Martensdale-St Marys
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Harmony
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Decorah
|
12:00 AM CT
|
|
6-3
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Decorah
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Chariton
vs.
Davis County
|
12:00 AM CT
|
|
13-7
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Lewis Central
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Lewis Central
|
12:00 AM CT
|
|
3-0
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Dunkerton
|
12:00 AM CT
|
|
6-4
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
St. Edmond
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
St. Edmond
|
12:00 AM CT
|
|
9-4
|
|
|
|
|
Clay Central-Everly
vs.
Spirit Lake
|
12:00 AM CT
|
|
13-1
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Pleasant Valley
|
12:00 AM CT
|
|
18-2
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Pleasant Valley
|
12:00 AM CT
|
|
10-3
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
New Hampton
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Grandview Park Baptist
|
12:00 AM CT
|
|
11-6
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Grandview Park Baptist
|
12:00 AM CT
|
|
10-8
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Wapello
|
12:00 AM CT
|
|
10-7
|
|
|
|
|
Corning
vs.
East Union
|
12:00 AM CT
|
|
15-5
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
12:00 AM CT
|
|
9-0
|
|
|
|
|
Danville
vs.
West Burlington
|
12:00 AM CT
|
|
9-1
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport North
|
12:00 AM CT
|
|
6-5
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Glenwood
|
12:00 AM CT
|
|
12-1
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Glenwood
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines East
|
12:00 AM CT
|
|
9-4
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines East
|
12:00 AM CT
|
|
1-0
|
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines North
|
12:00 AM CT
|
|
13-1
|
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines North
|
12:00 AM CT
|
|
8-5
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Ottumwa
|
12:00 AM CT
|
|
13-0
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Ottumwa
|
12:00 AM CT
|
|
15-0
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
GMG
|
12:00 AM CT
|
|
15-0
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Jesup
|
12:00 AM CT
|
|
10-6
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
12:00 AM CT
|
|
4-2
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
12:00 AM CT
|
|
8-3
|
|
|
|
|
Durant
vs.
West Liberty
|
12:00 AM CT
|
|
11-0
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Madrid
|
12:00 AM CT
|
|
6-1
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
Grundy Center
|
12:00 AM CT
|
|
13-2
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Glidden-Ralston
|
12:00 AM CT
|
|
1-0
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Red Oak
|
12:00 AM CT
|
|
11-0
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Red Oak
|
12:00 AM CT
|
|
12-1
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Sioux Central
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Pleasantville
|
12:00 AM CT
|
|
14-4
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Waterloo East
|
12:00 AM CT
|
|
8-0
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Northeast Hamilton
|
12:00 AM CT
|
|
7-1
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
12:00 AM CT
|
|
15-3
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Southwest Valley
|
12:00 AM CT
|
|
13-11
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
West Delaware
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Estherville Lincoln Central
|
12:00 AM CT
|
|
1-0
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Stanton
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
Osage
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Keokuk
|
12:00 AM CT
|
|
3-2
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Keokuk
|
12:00 AM CT
|
|
9-8
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
West Hancock
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
PCM
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Ogden
|
12:00 AM CT
|
|
14-0
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Hinton
|
12:00 AM CT
|
|
9-3
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Louisa-Muscatine
|
12:00 AM CT
|
|
12-3
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Southeast Polk
|
12:00 AM CT
|
|
6-4
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Southeast Polk
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Waterloo East
|
12:00 AM CT
|
|
13-3
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Wahlert Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
6-5
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Wahlert Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Pekin
|
12:00 AM CT
|
|
15-5
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Urbandale
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Seymour
|
12:00 AM CT
|
|
16-4
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Northeast
|
12:00 AM CT
|
|
15-6
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Mason City
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
WACO
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Turkey Valley
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Turkey Valley
|
12:00 AM CT
|
|
7-6
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Murray
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
North Scott
|
12:00 AM CT
|
|
8-2
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Waverly-Shell Rock
|
12:00 AM CT
|
|
8-1
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
West Marshall
|
12:00 AM CT
|
|
7-6
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Wayne
|
12:00 AM CT
|
|
13-1
|
|
|
|
|
Kee
vs.
Valley Community, Elgin
|
12:00 AM CT
|
|
20-10
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Pella Christian
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Northeast
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Winfield-Mt Union
|
12:00 AM CT
|
|
2-0
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
North Scott
|
12:00 AM CT
|
|
13-1
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Southeast Valley
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
North Iowa
|
12:00 AM CT
|
|
3-0
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Saint Ansgar
|
12:00 AM CT
|
|
6-1
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
Sioux Center
|
12:00 AM CT
|
|
6-0
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
West Central Valley
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Waukon
|
12:00 AM CT
|
|
6-5
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
Wilton
|
12:00 AM CT
|
|
6-3
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Woodward-Granger
|
12:00 AM CT
|
|
1-0
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Oelwein
|
12:00 AM CT
|
|
8-1
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Prairie
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Prairie
|
12:00 AM CT
|
|
7-4
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
Pocahontas Area
|
12:00 AM CT
|
|
7-6
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Remsen-Union
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Mason City
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Regina Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
7-5
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Twin Cedars
|
12:00 AM CT
|
|
5-0
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
12:00 AM CT
|
|
16-8
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Southeast Valley
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
West Branch
|
12:00 AM CT
|
|
19-5
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
South Hamilton
|
12:00 AM CT
|
|
7-4
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Sioux City North
|
12:00 AM CT
|
|
8-4
|
|
|
|
|
Tri-County
vs.
Vinton-Shellsburg
|
12:00 AM CT
|
|
12-0
|
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
Western Christian
|
12:00 AM CT
|
|
9-2
|
|
|
|