8/23/2022
|
vs
Ipswich #187
|
L 0-3 (22-25, 16-25, 17-25) |
Ipswich Public School District
|
JV 6:30, Varsity to follow |
8/25/2022
|
@
Warner #13
|
L 0-3 (3-25, 8-25, 6-25) |
Warner High School
|
JH 5:15 (One JH game); JV 6:30; Varsity to follow |
8/29/2022
|
vs
Groton Area #123
|
L 0-3 (11-25, 17-25, 12-25) |
Aberdeen Christian School
|
Middle School match at 5:00 pm; JV match at 6:30 pm; V to follow |
9/6/2022
|
vs
Langford Area #248
|
L 0-3 (22-25, 18-25, 23-25) |
Aberdeen Christian School
|
Middle school match at 5:00 pm; JV match at 6:30; V to follow |
9/10/2022
|
@
Clark/Willow Lake #202
|
L 1-2 (12-25, 25-21, 24-26) |
Clark High School
|
C/WL Tournament |
9/10/2022
|
vs
Wilmot #254
|
L 1-2 (25-22, 21-25, 17-25) |
Clark High School
|
C/WL Tournament |
9/10/2022
|
vs
Waverly-South Shore #267
|
L 0-2 (16-25, 22-25) |
Clark High School
|
C/WL Tournament |
9/10/2022
|
vs
Estelline/Hendricks #92
|
L 0-2 (18-25, 17-25) |
Clark High School
|
Clark/Willow Lake Tournament |
9/13/2022
|
@
Hitchcock-Tulare #191
|
L 0-3 (20-25, 21-25, 12-25) |
Tulare
|
JH 5:15, JV 6:30 |
9/15/2022
|
vs
Wolsey-Wessington #39
|
L 0-3 (16-25, 12-25, 11-25) |
Aberdeen Christian School
|
Middle School match at 5:15 pm; JV match at 6:30 pm; V to follow |
9/17/2022
|
@
Herreid/Selby Area #122
|
L 0-2 (13-25, 14-25) |
Ipswich Public School District
|
|
9/17/2022
|
vs
Leola/Frederick Area #220
|
L 0-2 (12-25, 17-25) |
Ipswich Public School District
|
|
9/17/2022
|
@
Milbank #116
|
L 0-2 (15-25, 10-25) |
Ipswich Public School District
|
Ipswich Tourney Invite |
9/17/2022
|
@
Langford Area #248
|
L 1-2 (24-26, 25-18, 23-25) |
|
|
9/19/2022
|
@
Aberdeen Roncalli #109
|
L 0-3 (10-25, 7-25, 9-25) |
Aberdeen Catholic Schools
|
5:00 7th Grade/C, 6:00 8th Grade/JV, 7:30 Varsity |
9/20/2022
|
@
Waubay/Summit #262
|
W 3-1 (25-16, 14-25, 25-20, 25-23) |
Waubay School Gym
|
|
9/22/2022
|
@
North Central #252
|
W 3-1 (25-22, 23-25, 25-18, 25-22) |
Aberdeen Christian School
|
JV 6:30 PM; Varsity 7:45 PM |
9/29/2022
|
vs
Faulkton Area #101
|
L 0-3 (10-25, 7-25, 19-25) |
Aberdeen Christian School
|
6:30 jv |
10/4/2022
|
vs
Northwestern #45
|
L 0-3 (14-25, 4-25, 9-25) |
Aberdeen Christian School
|
8th @ 5:00, JV @ 6:00, V @ 7:00 |
10/6/2022
|
@
Wilmot #254
|
W 3-2 (26-24, 22-25, 26-24, 22-25, 15-13) |
Wilmot High School
|
|
10/7/2022
|
vs
James Valley Christian #176
|
L 0-3 (16-25, 21-25, 19-25) |
Aberdeen Christian School
|
JH starts at 5:00 |
10/10/2022
|
@
Herreid/Selby Area #122
|
L 0-3 (10-25, 14-25, 7-25) |
Herreid Independent School District
|
|
10/11/2022
|
@
Leola/Frederick Area #220
|
L 0-3 (20-25, 11-25, 21-25) |
Frederick Area School District
|
|
10/13/2022
|
vs
Leola/Frederick Area #220
|
L 0-3 (13-25, 16-25, 13-25) |
Aberdeen Christian School
|
|
10/17/2022
|
@
Webster Area #166
|
L 0-3 (14-25, 12-25, 16-25) |
Webster Area High School
|
Middle School match at 5:00 pm; JV match at 6:30 pm; V to follow |
10/25/2022
|
@
Britton-Hecla #243
|
L 0-3 (11-25, 20-25, 18-25) |
Britton-Hecla High School Britton-Hecla Arena
|
JV/V games |
10/31/2022
|
vs
Waverly-South Shore #267
|
W 3-0 (25-16, 25-19, 25-22) |
Aberdeen Christian School
|
Class B - Region 1 First Round |
11/1/2022
|
vs
Warner #13
|
L 0-3 (6-25, 6-25, 12-25) |
Warner High School
|
Class B - Region 1 Quarterfinal |