Scores
State Qualifier Meet (Region 1A) 5th 131.350
Deuel Invite 4th 129.000
Watertown Invite 6th 128.825
Linda Collignon Invitational FINAL 0.000
Estelline/Hendricks L 126-0
Tuesday, Nov 30
GYMNASTICS Varsity
128
Milbank Area
Varsity (1-0)
106
Sisseton
Varsity (0-1)
5:30 PM CT
11/30
Sisseton High School
Saturday, Dec 4
GYMNASTICS

Winter Wonderland

1
Hot Springs
2
Vermillion
3
Milbank Area
4
Chamberlain
5
Wagner/Bon Homme
6
West Central
12/4 · 11:30 AM CT Vermillion High School
Saturday, Dec 11
GYMNASTICS

Hub City Invitational

1
Mitchell
2
O'Gorman
3
Watertown
4
Sioux Falls Lincoln
5
Aberdeen Central
6
Sioux Falls Roosevelt
7
Pierre T.F. Riggs
8
Milbank Area
9
Sioux Falls Jefferson
10
Huron
Plus 5 more
12/11 · 10:00 AM CT Central High School
Tuesday, Dec 14
GYMNASTICS

Britton-Hecla Invitational

1
Milbank Area
2
Deuel
3
Britton-Hecla
4
Sisseton
5
Watertown
-
Aberdeen Central
12/14 · 6:00 PM CT Britton-Hecla Arena
Saturday, Dec 18
GYMNASTICS

Milbank Invitational

1
Milbank Area
2
Deuel
3
Britton-Hecla
4
Estelline/Hendricks
5
West Central
6
Sisseton
12/18 · 10:00 AM CT Milbank Armory Gym
Tuesday, Dec 21
GYMNASTICS Varsity

Morris-Milbank Dual

128
Milbank Area
Varsity (2-0)
119
Morris Area, MN
Varsity (0-1)
6:00 PM
12/21
Morris, MN
Saturday, Jan 8
GYMNASTICS

Sisseton Invite

1
Britton-Hecla
2
Sisseton
-
Milbank Area
1/8 · 11:00 AM CT Sisseton High School
Monday, Jan 10
GYMNASTICS Varsity
0
Milbank Area
Varsity (2-1)
126
Estelline/Hendricks
Varsity (1-3)
6:30 PM CT
1/10
Hendricks
Saturday, Jan 15
GYMNASTICS

Linda Collignon Invitational

1
Madison
2
Hot Springs
3
Vermillion
4
Wagner/Bon Homme
5
Chamberlain
6
Estelline/Hendricks
7
Deuel
8
West Central
9
Parkston/Ethan/Hanson/Mount Vernon
10
Sisseton
Plus 4 more
1/15 · 12:00 PM CT Madison High School Gym
Thursday, Jan 20
GYMNASTICS

Watertown Invite

1
Mitchell
2
Watertown
3
Madison
4
Brookings
5
Aberdeen Central
6
Milbank Area
7
Huron
8
Deuel
9
Sisseton
1/20 · 4:00 PM CT Watertown Civic Arena
Saturday, Jan 29
GYMNASTICS

Deuel Invite

1
Deuel
2
Britton-Hecla
3
Estelline/Hendricks
4
Milbank Area
5
Sisseton
1/29 · 12:00 PM CT Cardinal Gymnastics Facility
Thursday, Feb 3
GYMNASTICS

State Qualifier Meet (Region 1A)

1
Madison
2
Deuel
3
Estelline/Hendricks
4
Britton-Hecla
5
Milbank Area
6
Sisseton
7
West Central
2/3 · 6:00 PM CT Britton-Hecla Arena
Friday, Feb 11
GYMNASTICS

SDHSAA Class A State Team Competition

Estelline/Hendricks
Chamberlain
Wall/Kadoka Area/Philip
Madison
Milbank Area
Sisseton
West Central
Hot Springs
Britton-Hecla
Deuel
Plus 4 more
2/11 · 10:00 AM CT Corn Palace
Friday, Feb 11
GYMNASTICS

SDHSAA Class A State Team Competition

Estelline/Hendricks
Hot Springs
Deuel
Madison
Sisseton
West Central
Chamberlain
Parkston/Ethan/Hanson/Mount Vernon
Vermillion
Wall/Kadoka Area/Philip
Plus 4 more
2/11 · 10:00 AM CT Corn Palace
Saturday, Feb 12
GYMNASTICS

SDHSAA Class A State Individual Competition

Deuel
Estelline/Hendricks
Wagner/Bon Homme
Vermillion
Hot Springs
Chamberlain
West Central
Sisseton
Milbank Area
Madison
Plus 4 more
2/12 · 10:00 AM CT Corn Palace
Scores
State Qualifier Meet (Region 1A) 5th 131.350
Deuel Invite 4th 129.000
Watertown Invite 6th 128.825
Linda Collignon Invitational FINAL 0.000
Estelline/Hendricks L 126-0
Team Information
Level Varsity
Class Class A
Region Region 1A
Twitter
Privacy | Terms | © 2024 BOUND