|
2
Arlington
vs.
7
Oldham-Ramona/Rutland
|
3:00 PM CT
|
Arlington High School
|
83-38
|
Class B - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Deubrook Area
vs.
5
James Valley Christian
|
3:00 PM CT
|
Wolsey-Wessington School District
|
45-42
|
Class B - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Freeman
vs.
6
Alcester-Hudson
|
4:00 PM CT
|
Centerville School
|
62-36
|
Class B - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Gregory
vs.
6
Marty
|
4:00 PM CT
|
Gregory Memorial Auditorium
|
68-33
|
Class B - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
O'Gorman
vs.
Huron
|
4:00 PM CT
|
O'Gorman High School
|
56-50
|
|
|
|
|
1
Mahpíya Lúta
vs.
8
Bennett County
|
4:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
80-23
|
Class A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Dell Rapids St. Mary
vs.
6
Bridgewater-Emery
|
4:00 PM CT
|
St. Mary High School Gymnasium
|
69-44
|
Class B - Region 3 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Viborg-Hurley
vs.
8
Freeman Academy/Marion
|
4:00 PM CT
|
Viborg-Hurley Middle School
|
84-14
|
Class B - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Castlewood
vs.
6
De Smet
|
4:30 PM CT
|
Arlington High School
|
64-39
|
Class B - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Wolsey-Wessington
vs.
8
Iroquois/Lake Preston
|
4:30 PM CT
|
Wolsey-Wessington School District
|
61-26
|
Class B - Region 2 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Andes Central/Dakota Christian
vs.
8
Burke
|
4:45 PM CT
|
Dakota Christian School
|
65-37
|
Class B - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Canton
vs.
7
Beresford
|
5:00 PM CT
|
Canton High School
|
60-43
|
Class A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Ethan
vs.
8
Mitchell Christian
|
5:00 PM CT
|
Ethan High School
|
66-12
|
Class B - Region 3 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Hanson
vs.
6
Platte-Geddes
|
5:00 PM CT
|
Hanson High School
|
62-30
|
Class A - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Lakota Tech
vs.
7
Pine Ridge
|
5:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
89-30
|
Class A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Lennox
vs.
6
Dakota Valley
|
5:00 PM CT
|
Lennox High School
|
56-48
|
Class A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Parkston
vs.
7
Bon Homme
|
5:00 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
61-30
|
Class A - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Mount Vernon/Plankinton
vs.
5
Sanborn Central/Woonsocket
|
5:00 PM CT
|
Plankinton
|
64-17
|
Class A - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Sioux Falls Christian
vs.
8
Baltic
|
5:00 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
62-26
|
Class A - Region 3 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Tea Area
vs.
5
Elk Point-Jefferson
|
5:00 PM CT
|
Tea Area High School
|
56-36
|
Class A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Todd County
vs.
5
Little Wound
|
5:00 PM CT
|
Todd County High School
|
59-44
|
Class A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Tri-Valley
vs.
5
McCook Central/Montrose
|
5:00 PM CT
|
Tri-Valley High School
|
57-40
|
Class A - Region 3 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Vermillion
vs.
8
Parker
|
5:00 PM CT
|
Vermillion High School
|
73-27
|
Class A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
1
Wagner
vs.
8
Kimball/White Lake
|
5:00 PM CT
|
Wagner High School
|
61-22
|
Class A - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Wessington Springs
vs.
7
Tripp-Delmont/Armour
|
5:00 PM CT
|
Wessington Springs Elementary
|
49-25
|
Class B - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
3
Winner
vs.
6
St. Francis Indian
|
5:00 PM CT
|
Winner High School
|
73-34
|
Class A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
2
Centerville
vs.
7
Menno
|
5:30 PM CT
|
Centerville School
|
66-32
|
Class B - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Scotland
vs.
5
Irene-Wakonda
|
5:30 PM CT
|
Viborg-Hurley Middle School
|
47-43
|
Class B - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
4
Corsica-Stickney
vs.
5
Avon
|
6:00 PM CT
|
Corsica-Stickney High School
|
42-30
|
Class B - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Douglas
|
6:30 PM MT
|
Sturgis Brown High School West Gym
|
|
PPD
Senior Night
|
|
|
|
Yankton
vs.
Sioux Falls Washington
|
7:00 PM CT
|
Yankton High School
|
54-30
|
|
|
|