|
Sturgis Brown
vs.
Yankton
|
1:00 PM MT
|
Sturgis Brown High School
|
53-52
|
JV - 10 AM; C - 11:30 AM; 9th - 2:30 PM
|
|
|
|
Rapid City Central
vs.
Sioux Falls Washington
|
1:30 PM MT
|
Central High School
|
41-25
|
JV 10:30 AM, Sophomore 12:00 PM, 9th A 12:00 PM
|
|
|
|
Rapid City Stevens
vs.
Sioux Falls Lincoln
|
1:30 PM MT
|
Rapid City Stevens
|
43-37
|
JV/9A @ 10:30am, Soph @ 12pm, 9B @ 3pm
|
|
|
|
2
Herreid/Selby Area
vs.
3
Miller
|
2:00 PM CT
|
Selby Area High School
|
55-49
|
Class B - Region 2 Semifinal
|
|
|
|
1
Sully Buttes
vs.
4
Highmore-Harrold
|
2:00 PM CT
|
Sully Buttes High School
|
52-43
|
Class B - Region 2 Semifinal
|
|
|
|
Pierre T.F. Riggs
vs.
Sioux Falls Roosevelt
|
2:00 PM CT
|
T.F. Riggs High School
|
67-52
|
|
|
|
|
Huron
vs.
O'Gorman
|
2:30 PM CT
|
Huron Arena
|
58-51
|
JV 12:00 pm; C 1:15 pm Huron Arena
|
|
|
|
1
Corsica-Stickney
vs.
4
Gregory
|
4:00 PM CT
|
Corn Palace
|
44-39
|
Class B - Region 6 Semifinal
|
|
|
|
1
Aberdeen Roncalli
vs.
4
Britton-Hecla
|
4:00 PM CT
|
Webster Area High School
|
57-28
|
Class B - Region 1 Semifinal
|
|
|
|
1
Faith
vs.
4
Harding County
|
5:00 PM MT
|
Faith Community Center
|
39-38
|
Class B - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
2
Aberdeen Christian
vs.
3
Warner
|
5:30 PM CT
|
Webster Area High School
|
49-44
|
Class B - Region 1 Semifinal
|
|
|
|
2
Platte-Geddes
vs.
3
Avon
|
5:45 PM CT
|
Corn Palace
|
42-28
|
Class B - Region 6 Semifinal
|
|
|
|
2
Belle Fourche
vs.
3
Rapid City Christian
|
6:00 PM MT
|
Belle Fourche High School
|
50-49
|
Class A - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
2
Sisseton
vs.
3
Groton Area
|
6:00 PM CT
|
Sisseton High School
|
56-39
|
Class A - Region 1 Semifinal
|
|
|
|
1
St. Thomas More
vs.
4
Hill City
|
6:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
54-37
|
Class A - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
3
Wakpala
vs.
7
Bison
|
6:00 PM CT
|
Wakpala
|
48-41
|
Class B - Region 8 Semifinal
|
|
|
|
2
Winner
vs.
3
Mobridge-Pollock
|
6:00 PM CT
|
Winner High School
|
68-38
|
Class A - Region 6 Semifinal
|
|
|
|
1
Florence/Henry
vs.
5
Webster Area
|
6:30 PM CT
|
Henry High School
|
59-40
|
Class A - Region 1 Semifinal
|
|
|
|
1
Lakota Tech
vs.
4
Pine Ridge
|
7:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
84-33
|
Class A - Region 7 Semifinal
|
|
|
|
2
Mahpíya Lúta
vs.
3
Todd County
|
7:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
68-35
|
Class A - Region 7 Semifinal
|
|
|
|
1
Crow Creek
vs.
4
Dupree
|
7:00 PM CT
|
Stephan
|
65-48
|
Class A - Region 6 Semifinal
|
|
|