|
Milbank
vs.
Elkton-Lake Benton
|
2:00 PM CT
|
Armory Gym
|
55-49
|
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Lyman
|
2:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
47-42
|
JV Girls Start @ 2 MT, followed by JV Boys, Varsity Girls, Varsity Boys
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Pine Ridge
|
2:30 PM MT
|
McLaughlin High School
|
65-36
|
Varsity-JV
|
|
|
|
Harrisburg
vs.
Spearfish
|
2:45 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
49-36
|
|
|
|
|
Crazy Horse
vs.
Wakpala
|
3:00 PM MT
|
Crazy Horse School
|
103-18
|
Girls & Boys Double Header
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
St. Francis Indian
|
3:00 PM CT
|
Stephan
|
75-46
|
|
|
|
|
Deuel
vs.
Groton Area
|
4:00 PM CT
|
Deuel High School
|
49-31
|
Doubleheader
|
|
|
|
James Valley Christian
vs.
Wessington Springs
|
4:00 PM CT
|
James Valley Christian School
|
45-39
|
4:00 JVG / 5:15 JVB / 6:30 Varsity Girls / 7:45 Varsity Boys
|
|
|
|
Waubay/Summit
vs.
Great Plains Lutheran
|
4:00 PM CT
|
Waubay School Gym
|
48-27
|
DH- Girls JV @ 4PM, rolling schedule to follow
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Parker
|
4:30 PM CT
|
Vermillion High School
|
56-25
|
|
|
|
|
Timber Lake
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
5:00 PM MT
|
Timber Lake School New Gym
|
65-41
|
|
|
|
|
Belle Fourche
vs.
Faith
|
5:30 PM MT
|
Belle Fourche High School
|
47-34
|
2:30 C / 4:00 JV / 5:30 Var (Senior Night)
|
|
|
|
Marty
vs.
Flandreau Indian
|
5:30 PM CT
|
Marty Indian School
|
66-38
|
Doubleheader Girls JV starts at 3 with rolling schedule
|
|
|
|
Philip
vs.
White River
|
5:30 PM MT
|
Philip Schools
|
57-33
|
|
|
|
|
Wall
vs.
Hill City
|
6:00 PM MT
|
Wall High School
|
54-51
|
JV @ 4:00
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Redfield
|
6:00 PM CT
|
Webster Armory
|
55-44
|
C game starts at 5. Schedule Rolls
|
|
|
|
Wagner
vs.
Platte-Geddes
|
6:15 PM CT
|
Wagner High School
|
58-22
|
|
|
|
|
Colome
vs.
Kimball/White Lake
|
6:30 PM CT
|
Colome School District
|
66-15
|
Postponed and Rescheduled Game From January 6th
|
|
|
|
Dakota Valley
vs.
Madison
|
6:30 PM CT
|
Dakota Valley High School
|
67-37
|
B/G Double Header starting at 4:00pm.
|
|
|
|
Elk Point-Jefferson
vs.
Tea Area
|
6:30 PM CT
|
Elk Point-Jefferson High School
|
41-35
|
DH
|
|
|
|
Gregory
vs.
Bon Homme
|
6:30 PM CT
|
Gregory Memorial Auditorium
|
44-39
|
JV girls 4:00 JV boys 5:15..Varsity to follow Double Header
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Britton-Hecla
|
6:30 PM CT
|
Hamlin School
|
63-16
|
Doubleheader - JV Girls - 5, JV Boys - 5, V Girls - 6:30, V Boys - 8:00
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Sisseton
|
6:30 PM CT
|
Henry High School
|
53-46
|
|
|
|
|
Sunshine Bible Academy
vs.
North Central
|
6:30 PM CT
|
SBA Event Center
|
36-25
|
Quad - Parents' Night - JV @ 4:00 pm
|
|
|
|
Rapid City Central
vs.
Huron
|
7:00 PM MT
|
Central High School
|
42-33
|
JV 4:00 PM, 9th A 5:30 PM
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Winner
|
7:00 PM CT
|
Mobridge High School
|
63-48
|
Double Header
|
|
|
|
Rapid City Stevens
vs.
Mitchell
|
7:00 PM MT
|
Rapid City Stevens
|
69-35
|
JV/9th A @ 4:00 PM, Sophomore/9th B @ 5:30 PM
|
|
|
|
Watertown
vs.
Pierre T.F. Riggs
|
7:00 PM CT
|
Watertown Civic Arena
|
46-33
|
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
St. Thomas More
|
7:30 PM MT
|
Case Auditorium
|
43-27
|
C-4:30, JV-6:00 PM
|
|
|
|
Bennett County
vs.
Mahpíya Lúta
|
7:30 PM MT
|
Warrior Center
|
64-21
|
C- 4:30, JV- 6:00, V- 7:30
|
|
|