|
Philip
vs.
Dupree
|
3:00 PM MT
|
Philip Schools
|
63-39
|
Double Header - JV Girls, JV Boys, Varsity Girls, Varsity Boys
|
|
|
|
Omaha Nation, NE
vs.
Flandreau Indian
|
4:00 PM CT
|
Huron Arena
|
52-42
|
Dakota Oyate Challenge
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
Stanley County
|
4:00 PM CT
|
Stephan
|
61-34
|
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
Little Wound
|
4:30 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
63-39
|
Varsity Girls Only
|
|
|
|
Bon Homme
vs.
Andes Central/Dakota Christian
|
5:00 PM CT
|
Bon Homme High School
|
57-56
|
|
|
|
|
Standing Rock, ND
vs.
McLaughlin
|
5:00 PM
|
Standing Rock
|
55-21
|
Varsity-JV
|
|
|
|
Baltic
vs.
Sioux Valley
|
6:00 PM CT
|
Chester Area High School
|
65-46
|
Big East Tournament
|
|
|
|
Deuel
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:00 PM CT
|
Deuel High School
|
46-26
|
Double-Header
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Tiospaye Topa
|
6:00 PM CT
|
Huron Arena
|
55-49
|
Dakota Oyate Challenge
|
|
|
|
Parker
vs.
Flandreau
|
6:00 PM CT
|
Parker High School
|
68-29
|
Big East Conference Tournament
|
|
|
|
Beresford
vs.
McCook Central/Montrose
|
6:00 PM CT
|
Parker High School
|
46-42
|
Big East Conference Tournament
|
|
|
|
Mahpíya Lúta
vs.
Custer
|
6:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
66-32
|
JV- 3, V- 6
|
|
|
|
West Lyon, IA
vs.
Harrisburg
|
6:00 PM CT
|
West Lyon High School
|
44-38
|
|
|
|
|
Wagner
vs.
Scotland
|
6:15 PM CT
|
Wagner High School
|
55-18
|
DH
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Rapid City Christian
|
6:30 PM MT
|
Case Auditorium
|
64-17
|
JV-5:00 PM
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Vermillion
|
6:30 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
52-38
|
DH
|
|
|
|
Northwestern
vs.
Groton Area
|
6:30 PM CT
|
Northwestern High School
|
52-29
|
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Dakota Valley
|
6:30 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
60-54
|
|
|
|
|
Tri-Valley
vs.
Elk Point-Jefferson
|
6:30 PM CT
|
Tri-Valley High School
|
41-39
|
|
|
|
|
Wessington Springs
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
6:30 PM CT
|
Woonsocket Public School
|
57-26
|
Girls games only
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Sturgis Brown
|
7:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
58-30
|
JV girls at 5:30, 9th girls at 4:00
|
|
|
|
Chester
vs.
Garretson
|
7:30 PM CT
|
Chester Area High School
|
75-60
|
Big East Conference Tournament
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Oldham-Ramona-Rutland
|
7:30 PM CT
|
Elkton High School
|
58-43
|
|
|
|