|
Mahpíya Lúta
vs.
Pine Ridge
|
1:00 PM MT
|
Red Cloud Indian School
|
57-6
|
|
|
|
|
Dakota Hills
vs.
Redfield
|
4:00 PM CT
|
Wilmot High School
|
52-13
|
|
|
|
|
Sioux Falls Lincoln
vs.
Brandon Valley
|
5:00 PM CT
|
Howard Wood Field
|
34-30
|
|
|
|
|
Harding County/Bison
vs.
Timber Lake
|
6:00 PM MT
|
Ab Penn Field
|
44-22
|
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte/Tiospaye Topa
vs.
Little Wound
|
6:00 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
50-0
|
|
|
|
|
Custer
vs.
Hill City
|
6:00 PM MT
|
Custer Football Field
|
20-0
|
Homecoming
|
|
|
|
Dupree
vs.
Ipswich
|
6:00 PM MT
|
Dupree High School
|
68-13
|
|
|
|
|
Flandreau Indian
vs.
Tiospa Zina
|
6:00 PM CT
|
Flandreau High School
|
50-0
|
|
|
|
|
Harrisburg
vs.
Rapid City Central
|
6:00 PM CT
|
Harrisburg High School
|
59-0
|
|
|
|
|
Lemmon/McIntosh
vs.
Stanley County
|
6:00 PM MT
|
Lemmon Lions Field
|
34-14
|
Senior Night/Parents Night
|
|
|
|
O'Gorman
vs.
Sioux Falls Washington
|
6:00 PM CT
|
McEneaney Field
|
31-14
|
|
|
|
|
Newell
vs.
Philip
|
6:00 PM MT
|
Newell Football Field
|
52-8
|
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Douglas
|
6:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
21-8
|
Cancer Awareness Night
|
|
|
|
White River
vs.
New Underwood
|
6:00 PM MT
|
White River High School
|
32-28
|
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Rapid City Christian
|
6:00 PM MT
|
Woodward Field
|
42-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Jones County
vs.
Bennett County
|
6:30 PM CT
|
Jones County Football Field
|
33-0
|
Parent's Night
|
|
|
|
Rapid City Stevens
vs.
Sioux Falls Jefferson
|
6:30 PM MT
|
O'Harra Stadium
|
46-0
|
Band Sr. Night/MS Band Night
|
|
|
|
Sisseton
vs.
Milbank
|
7:00 PM CT
|
A.B. Campbell Stadium
|
43-6
|
|
|
|
|
Jim River
vs.
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian
|
7:00 PM CT
|
Baker Field, Scotland
|
38-6
|
Scotland Homecoming
|
|
|
|
Corsica-Stickney
vs.
Freeman/Marion/Freeman Academy
|
7:00 PM CT
|
Corsica-Stickney High School
|
48-18
|
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Canton
|
7:00 PM CT
|
DakotaDome
|
32-13
|
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Chamberlain
|
7:00 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
35-20
|
|
|
|
|
North Central
vs.
Leola/Frederick Area
|
7:00 PM CT
|
Eureka Sports Complex
|
58-0
|
|
|
|
|
Gayville-Volin
vs.
Arlington
|
7:00 PM CT
|
Gayville-Volin High School
|
53-0
|
|
|
|
|
Aberdeen Central
vs.
Brookings
|
7:00 PM CT
|
Gene Brownell Complex
|
20-3
|
|
|
|
|
Potter County
vs.
Herreid/Selby Area
|
7:00 PM CT
|
Gettysburg Sports Complex
|
58-14
|
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Great Plains Lutheran
|
7:00 PM CT
|
Hamlin Football and Track Complex
|
51-0
|
|
|
|
|
Hanson
vs.
Viborg-Hurley
|
7:00 PM CT
|
Hanson High School Football Field
|
48-6
|
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Elkton-Lake Benton
|
7:00 PM CT
|
Henry High School
|
64-13
|
Senior Night
|
|
|
|
Britton-Hecla
vs.
Wolsey-Wessington
|
7:00 PM CT
|
Hugh Schilling Field
|
47-8
|
|
|
|
|
Irene-Wakonda
vs.
Garretson
|
7:00 PM CT
|
Irene-Wakonda High School
|
64-12
|
|
|
|
|
Mitchell
vs.
Watertown
|
7:00 PM CT
|
Joe Quintal Field
|
24-14
|
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Faith
|
7:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
44-6
|
Parents Night
|
|
|
|
Kimball/White Lake
vs.
Wall
|
7:00 PM CT
|
Kimball High School
|
54-0
|
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Dakota Valley
|
7:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
49-0
|
|
|
|
|
Lyman
vs.
Sully Buttes
|
7:00 PM CT
|
Lyman High School
|
32-8
|
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
Bridgewater-Emery/Ethan
|
7:00 PM CT
|
McCook Central School District
|
44-0
|
|
|
|
|
Parkston
vs.
Bon Homme
|
7:00 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
16-9
|
|
|
|
|
Platte-Geddes
vs.
Colman-Egan
|
7:00 PM CT
|
Platte-Geddes Athletic Complex
|
40-0
|
|
|
|
|
Oldham-Ramona/Rutland
vs.
Sunshine Bible Academy
|
7:00 PM ET
|
Rutland School
|
38-7
|
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Beresford
|
7:00 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
20-18
|
Senior Night
|
|
|
|
Centerville
vs.
Colome
|
7:00 PM CT
|
Stan Schmiedt Sports Complex
|
58-32
|
|
|
|
|
Tea Area
vs.
Spearfish
|
7:00 PM CT
|
Tea Area High School
|
49-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Huron
vs.
Pierre T.F. Riggs
|
7:00 PM CT
|
Tiger Stadium
|
59-7
|
Senior Night
|
|
|
|
Burke
vs.
Gregory
|
7:00 PM CT
|
Toldstedt Field
|
49-7
|
Senior Night
|
|
|
|
Madison
vs.
Lennox
|
7:00 PM CT
|
Trojan Field (Dakota State University)
|
41-19
|
|
|
|
|
Warner
vs.
Estelline/Hendricks
|
7:00 PM CT
|
Warner High School
|
50-7
|
|
|
|
|
Waverly-South Shore
vs.
Castlewood
|
7:00 PM CT
|
Waverly-South Shore High School
|
54-0
|
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Aberdeen Roncalli
|
7:00 PM CT
|
Webster Area Sports Complex
|
42-0
|
|
|
|
|
De Smet
vs.
Hitchcock-Tulare
|
7:00 PM CT
|
Wilkinson Field
|
34-12
|
Senior Night/Homecoming
|
|
|
|
Winner
vs.
West Central
|
7:00 PM CT
|
Winner High School
|
46-12
|
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Belle Fourche
|
7:00 PM MT
|
Woodle Field
|
49-14
|
|
|
|
|
Elk Point-Jefferson
vs.
Tri-Valley
|
7:30 PM CT
|
Elk Point-Jefferson High School
|
48-7
|
|
|
|