Scores
Bennett County L 42-36
Burke/Gregory L 40-39
Wagner Tournament 15th 0
Potter County W 64-18
Sully Buttes W 78-6
News
No recent news
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
60
Stanley County
Varsity (3-0)
24
Lyman
Varsity (2-1)
6:00 PM CT
11/30
Lyman High School
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
28
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Varsity (1-2)
50
Stanley County
Varsity (3-0)
6:00 PM CT
11/30
Lyman High School
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
66
Stanley County
Varsity (3-0)
12
Todd County
Varsity (0-3)
6:00 PM CT
11/30
Lyman High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING

SC Invite

1
Philip/Kadoka Area/Wall
2
New Salem/Almont, ND
3
Stanley County
4
Lyman
5
Bennett County
6
Potter County
7
Newell
8
Mobridge-Pollock
9
Ipswich/Bowdle
10
Lemmon/McIntosh
Plus 4 more
12/2 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Gregory Invitational

1
Bon Homme/Avon
2
Miller/Highmore-Harrold
3
Burke/Gregory
4
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
5
Stanley County
6
Redfield
7
Marion/Freeman
8
Lyman
9
West Holt, NE
10
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
Plus 2 more
12/9 · 9:30 AM CT Gregory Memorial Auditorium
Monday, Dec 18
BOYS WRESTLING Varsity

Quad

39
Stanley County
Varsity (5-1)
36
Redfield
Varsity (2-3)
5:30 PM CT
12/18
Redfield Jr-Sr High School Greeno Gym
Monday, Dec 18
BOYS WRESTLING Varsity
38
Stanley County
Varsity (5-1)
42
Faulkton Area
Varsity (2-0)
5:30 PM CT
12/18
Redfield Jr-Sr High School
Monday, Dec 18
BOYS WRESTLING Varsity

Quad

6
Potter County
Varsity (0-2)
78
Stanley County
Varsity (5-1)
5:30 PM CT
12/18
Redfield Jr-Sr High School
Saturday, Jan 13
BOYS WRESTLING

Cancelled, Battler Wrestling Tournament

Clark/Willow Lake
Lower Brule
Wishek/South Border, ND
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Mobridge-Pollock
Webster Area
Chamberlain
Ipswich/Bowdle
Harding County
Pierre T.F. Riggs
Plus 12 more
1/13 · 10:00 AM CT Gettysburg North Gym
Friday, Jan 19
BOYS WRESTLING Varsity
33
Lead-Deadwood
Varsity (3-4)
34
Stanley County
Varsity (6-1)
4:30 PM CT
1/19
Parkview Auditorium
Saturday, Jan 20
BOYS WRESTLING

Winner Invitational

Andes Central/Dakota Christian
Bon Homme/Avon
Hot Springs
Mobridge-Pollock
Wagner
Lead-Deadwood
Sully Buttes
Burke/Gregory
Potter County
Sunshine Bible Academy
Plus 6 more
1/20 · 10:30 AM
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity

Triangular

18
Potter County
Varsity (1-4)
64
Stanley County
Varsity (8-1)
12:00 AM CT
1/25
Sully Buttes High School
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity

Triangular

78
Stanley County
Varsity (8-1)
6
Sully Buttes
Varsity (0-4)
12:00 AM CT
1/25
Sully Buttes High School
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Wagner Tournament

1
Bon Homme/Avon
2
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
3
Philip/Kadoka Area/Wall
4
Wagner
5
Parkston
6
Faulkton Area
7
Redfield
8
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
9
Bennett County
10
Tri-Valley
Plus 9 more
1/27 · 10:00 AM CT Wagner High School
Saturday, Feb 3
BOYS WRESTLING

Big Dakota Conference Tournament

McLaughlin
Mobridge-Pollock
Chamberlain
Marion/Freeman
Groton Area
Winner Area
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Sully Buttes
Crow Creek
Miller/Highmore-Harrold
Plus 9 more
2/3 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Tuesday, Feb 6
BOYS WRESTLING Varsity
42
Bennett County
Varsity (6-3)
36
Stanley County
Varsity (8-3)
12:00 AM CT
2/6
Parkview Auditorium
Tuesday, Feb 6
BOYS WRESTLING Varsity
40
Burke/Gregory
Varsity (5-5)
39
Stanley County
Varsity (8-3)
12:00 AM CT
2/6
Parkview Auditorium
Saturday, Feb 17
BOYS WRESTLING

Region 4B Wrestling Tournament

Bennett County
Harding County
Elk Mountain
Faith
Hot Springs
Lemmon/McIntosh
McLaughlin
Mobridge-Pollock
Newell
St. Francis Indian
Plus 8 more
2/17 · 10:00 AM CT Parkview Auditorium
Scores
Bennett County L 42-36
Burke/Gregory L 40-39
Wagner Tournament 15th 0
Potter County W 64-18
Sully Buttes W 78-6
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 4B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND