Scores
SDHSAA Class A Boys State Wrestling Tournament 4th 0
Huron Invitational 5th 129
Redfield L 51-22
Webster Area W 36-33
Les Tlustos-Brookings Invitational 18th 0
Thursday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity

Madison/Milbank/SF Jefferson Tri

24
Sioux Falls Jefferson
Varsity (0-1)
51
Milbank
Varsity (2-0)
5:30 PM CT
12/2
Madison High School
Thursday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity

Madison/Milbank/SF Jefferson Tri

30
Milbank
Varsity (2-1)
45
Madison
Varsity (1-0)
6:30 PM CT
12/2
Madison High School Gym
Thursday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity

Madison/Milbank/SF Jefferson Tri

Milbank
Varsity (0-0)
Madison
Varsity (0-0)
6:30 PM CT
12/2
Madison High School Gym
Saturday, Dec 4
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Dual Tournament

52
Milbank
Varsity (2-3)
28
Huron
Varsity (1-3)
12:00 AM CT
12/4
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 4
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Dual Tournament

33
Milbank
Varsity (2-3)
38
Aberdeen Central
Varsity (1-1)
10:00 AM CT
12/4
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 4
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Dual Tournament

17
Milbank
Varsity (2-3)
55
Harrisburg
Varsity (3-1)
10:00 AM CT
12/4
Watertown Civic Arena
Saturday, Dec 4
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Dual Tournament

27
Yankton
Varsity (0-5)
48
Milbank
Varsity (3-3)
1:00 PM CT
12/4
Watertown Civic Arena
Friday, Dec 10
BOYS WRESTLING

Rapid Invite

-
Williston, ND
-
Tea Area
-
Bismarck, ND
-
Harding County
-
Hettinger/Scranton, ND
-
Hot Springs
-
Rapid City Stevens
-
Sheridan, WY
-
Bismarck Legacy, ND
-
Mandan, ND
Plus 31 more
12/10 · 12:00 PM MT Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 11
BOYS WRESTLING

Rapid Invite

1
Rapid City Stevens
2
Watertown
3
Harrisburg
4
Pierre T.F. Riggs
5
Sturgis Brown
6
Bismarck, ND
7
Sheridan, WY
8
Tea Area
9
Thunder Basin, WY
10
Sioux Falls Lincoln
Plus 31 more
12/11 · 8:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Thursday, Dec 16
BOYS WRESTLING

NEC Tournament

1
Redfield
2
Milbank
3
Sisseton
4
Hamlin/Castlewood
5
Clark/Willow Lake
6
Groton Area
7
Britton-Hecla
8
Deuel
9
Webster Area
10
Tiospa Zina
12/16 · 4:00 PM CT Sisseton High School
Thursday, Dec 30
BOYS WRESTLING

Floyd Farrand Invitational

1
Brandon Valley
2
Watertown
3
Harrisburg
4
Sturgis Brown
5
Wagner
6
Tea Area
7
Brookings
8
Sioux Falls Lincoln
9
Parkston
10
Vermillion
Plus 8 more
12/30 · 10:00 AM CT Sioux Falls Lincoln High School
Saturday, Jan 8
BOYS WRESTLING Varsity

Big Stone Therapy Dual Tournament

57
Morris Area, MN
Varsity (0-0)
24
Milbank
Varsity (0-0)
9:00 AM CT
1/8
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 8
BOYS WRESTLING Varsity

Big Stone Therapy Dual Tournament

36
Benson, MN
Varsity (1-2)
39
Milbank
Varsity (0-0)
10:00 AM CT
1/8
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 8
BOYS WRESTLING Varsity

Big Stone Therapy Dual Tournament

54
United, MN
Varsity (0-0)
21
Milbank
Varsity (0-0)
11:00 AM CT
1/8
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 8
BOYS WRESTLING Varsity

Big Stone Therapy Dual Tournament

44
Border West, MN
Varsity (4-1)
34
Milbank
Varsity (0-0)
2:00 PM CT
1/8
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 15
BOYS WRESTLING

Jerry Opbroek Invitational

1
Pierre T.F. Riggs
2
Sturgis Brown
3
Rapid City Stevens
4
Watertown
5
Mitchell
6
Parkston
7
Howard
8
Beresford/Alcester-Hudson
9
Madison
10
Milbank
1/15 · 9:00 AM CT Mitchell High School
Thursday, Jan 20
BOYS WRESTLING Varsity
12
Milbank
Varsity (4-7)
61
Watertown
Varsity (8-0)
7:00 PM CT
1/20
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 22
BOYS WRESTLING

River City Rumble Tournament

1
Mitchell
2
Chamberlain
3
Milbank
4
O'Gorman
5
Huron
6
Belle Fourche
7
Douglas
8
Yankton
9
Sioux Falls Roosevelt
10
Todd County
Plus 1 more
1/22 · 10:00 AM CT Chamberlain Armory
Thursday, Jan 27
BOYS WRESTLING Varsity
Sisseton
Varsity (3-2)
Milbank
Varsity (4-7)
7:00 PM CT
1/27
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 29
BOYS WRESTLING

Les Tlustos-Brookings Invitational

1
Brandon Valley
2
Pierre T.F. Riggs
3
Harrisburg
4
Mitchell
5
Brookings
6
Sioux Falls Lincoln
7
Canby, MN
8
Rapid City Central
9
Madison
10
West Central
Plus 8 more
1/29 · 9:00 AM CT Brookings High School
Thursday, Feb 3
BOYS WRESTLING Varsity

Parents Night

36
Milbank
Varsity (0-0)
33
Webster Area
Varsity (0-0)
6:30 PM CT
2/3
Webster Armory
Thursday, Feb 10
BOYS WRESTLING Varsity
22
Milbank
Varsity (5-8)
51
Redfield
Varsity (15-4)
6:00 PM CT
2/10
Redfield Jr-Sr High School
Saturday, Feb 12
BOYS WRESTLING

Huron Invitational

1
Winner Area
2
Aberdeen Central
3
Bon Homme/Scotland/Avon
4
Huron
5
Milbank
6
Webster Area
7
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
8
Beresford/Alcester-Hudson
9
Dell Rapids
10
Hamlin/Castlewood
Plus 2 more
2/12 · 10:00 AM CT Huron Arena
Saturday, Feb 19
BOYS WRESTLING

Region 3A Wrestling Tournament

Chamberlain
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Todd County
Milbank
Mitchell
Aberdeen Central
Huron
Pierre T.F. Riggs
2/19 · 10:00 AM CT Milbank Armory Gym
Thursday, Feb 24
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class A Boys State Wrestling Tournament

1
Harrisburg
2
Tea Area
3
Sioux Falls Lincoln
4
Sioux Falls Roosevelt
4
West Central
4
Douglas
4
Beresford/Alcester-Hudson
4
Dell Rapids
4
Lennox
4
Vermillion
Plus 24 more
2/24 · 9:00 AM CT Denny Sanford PREMIER Center
Scores
SDHSAA Class A Boys State Wrestling Tournament 4th 0
Huron Invitational 5th 129
Redfield L 51-22
Webster Area W 36-33
Les Tlustos-Brookings Invitational 18th 0
Team Information
Level Varsity
Class Class A
Region Region 3A
Twitter
Privacy | Terms | © 2024 BOUND