Rk | Team | Event | 4x400 |
---|---|---|---|
1 |
Class B - Eastern Midlands - District B-3 Host Waverly Tahya Mrsny, Emma Steffensen, Millie Waldo, Alonna Depalma |
Crete High School Track Thu Apr 27 |
4:01.48 |
2 |
Class B - Eastern Midlands - District B-2 Host Elkhorn High Madeleine Harrison, Morgan Sachs, Bridget Swan, Sydney Stodden |
Blair High School Thu Apr 27 |
4:04.42 |
3 |
Class B - Eastern Midlands - District B-2 Host Elkhorn High Alexis Hiatt, Katelyn Langford, Kennedy Wade, Amelia Wempen |
Blair High School Thu Apr 27 |
4:04.49 |
4 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Annie Trausch, Lynsie Lancaster, Megyn Scott, Kaitlyn Mousel |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
4:09.62 |
5 |
Class B - Eastern Midlands - District B-3 Host Waverly Ellie Thomas, Kendall Zavala, Delaney Leyden, Taylor Bredthauer |
Waverly High School Track Tue May 2 |
4:10.80 |
6 |
Class B - Eastern Midlands - District B-2 Host Elkhorn High Mya Larsen, Ayshia Prince, Emma Hague, Karly Rease |
Blair High School Thu Apr 27 |
4:11.71 |
7 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Paige Bortner, Danika Havlicek, Leah Spencer, Shawna Wilkinson |
McCook High School Sat Apr 29 |
4:12.15 |
8 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Addison West, Theresa Berger, Anna Labenz, Kelsey Hohenstein |
Blair High School Thu Apr 27 |
4:13.08 |
9 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Kendal Wineteer, Addison Fahrnbruch, Eva Fahrnbruch, Jordyn Slagle |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
4:13.57 |
10 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Makenna Starkey, Mattie Kamery, Myla Emery, Priscilla Madriz |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
4:14.34 |
11 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Aubrey O'hare, Ava Weyers, Mckena Gilligan, Taylor Burge |
McCook High School Sat Apr 29 |
4:15.05 |
12 |
Class B - Western Conference - District B-6 Host Ogallala Payton Burda, Taryn Spady, Ysabella Scherer, Paige Horne |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 13 |
4:15.23 |
13 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Makaia Baker, Mallory Applegate, Karyn Burkholder, Blair Brennan |
Holdrege High School Fri Mar 24 |
4:15.99 |
14 |
Class B - Capital Conference - District B-2 Host Elkhorn High Whitney Wollberg, Hailey O'Daniel, Emme Timm, Keelianne Green |
Platteview High School Thu Apr 20 |
4:18.70 |
15 |
Class B - Southern Nebraska Conference - District B-3 Host Waverly Sam Starr, Hannah Robertson, Allison Davis, Micah Friesen |
Thayer Central High School Sat Apr 29 |
4:19.49 |
16 |
Class B - Eastern Midlands - District B-2 Host Elkhorn High Reece Ewoldt, Hailey Amandus, Schuyler Roewert, Kate Wulf |
Blair High School Thu Apr 27 |
4:20.17 |
16 |
Class B - Central Conference - District B-3 Host Waverly Lauren Frihauf, Eden Schulz, Karnie Gottschalk, Kelsey Miller |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
4:20.17 |
18 |
Class B - East Husker Conference - District B-4 Host Boone Central Kenna Hughes, Campbell Snodgrass, Mia Hunke, Allie Kaup |
Platteview High School Thu Apr 20 |
4:20.34 |
19 |
Class B - Independent - District B-5 Host Holdrege Makenzie Nollette, Ava Satterly, Carlie Beckby, Addyson Hermes |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
4:21.89 |
20 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Tayden Kirchner, Sophia Plugge, Eideann Tuttle, Lindee Henning |
McCook High School Sat Apr 29 |
4:23.01 |
21 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Lainey Portwine, Chloe Koch, Cailey Faust, Katlyn Krausnick |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
4:23.36 |
22 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Emily Stutzman, Taya Marquardt, Bradie Medina, Kaitlyn Jewett |
McCook High School Sat Apr 29 |
4:23.40 |
23 |
Class B - Capital Conference - District B-2 Host Elkhorn High Kaylee Taylor, Bella McLaughlin, Ella Bouwman, Dala Drowne |
Logan View High school Track Tue Apr 11 |
4:25.20 |
24 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Hadleigh Collison, Claudia Riggert, Abbie Cone, Morgan Moeller |
Wisner-Pilger High School Sat Apr 22 |
4:25.78 |
25 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Agnes Lampe, Lyla Pearson, Summer Stidham, Ellie Shanahan |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
4:25.91 |
26 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Olivia Neely, Halle Quinn, Maren Chapin, Isabelle Tibbs |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 13 |
4:26.02 |
27 |
Class B - Capital Conference - District B-2 Host Elkhorn High Madi Taft, Remy Kirby, Maria Malousek, Jamison Badje |
Wahoo High School Track Fri Apr 14 |
4:26.14 |
28 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-3 Host Waverly Taylin Bent, Delanie Roeder, Ellie Jurgens, Jaedyn Baxa |
Crete High School Track Thu Apr 27 |
4:28.41 |
29 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Nyla Bolles, Jala Krusemark, Elle Powicki, Kyla Krusemark |
Elkhorn High School Elkhorn High Track Thu Apr 13 |
4:28.82 |
30 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Madison Brown, Tessa Scheer, suzie wieland, Abby Hudnall |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
4:29.92 |
31 |
Class B - East Central Nebraska Conference - District B-1 Host Platteview Addy Maddox, Aleah Thomas, Addison Darnell, Mackenzie Stanley |
Falls City High School Mon Apr 24 |
4:30.30 |
32 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Brooklyn Stehlik, Lydia Stewart, Olivia Lawrence, Maddie Romans |
Platteview High School Thu Apr 20 |
4:31.80 |
33 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-2 Host Elkhorn High McKenna Smith, Lillie Harris, Alyssa Havlovic, Megan Robinson |
North Bend Central Track Tue Apr 25 |
4:31.83 |
34 |
Class B - River Cities Conference - District B-4 Host Boone Central IzaBella Moret, Gretchen Gonzalez, Gloria Flores, Keyana Weaver |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
4:32.44 |
35 |
Class B - Lou-Platte Conference - District B-5 Host Holdrege Elaina McHargue, Addie Buhlke, Reagan Fousek, Kamryn Wright |
Concordia University, Nebraska Concordia University Indoor Track Fri Mar 17 |
4:32.46 |
36 |
Class B - Lou-Platte Conference - District B-5 Host Holdrege Sidney Gawrych, Kamden Sack, Gracie Mudloff, Charlee Wegner |
Central City Senior High School Track Fri Apr 14 |
4:32.84 |
37 |
Class B - Centennial Conference - District B-3 Host Waverly Mattea Kassebaum, Jacie Rexilius, Alex Garcia, Arisyn Bratt |
Ashland-Greenwood Jr/Sr High Sat Mar 25 |
4:33.88 |
38 |
Class B - Capital Conference - District B-3 Host Waverly Shelby Lyons, Ellie Milburn, Audrey Whitehead, Lauren Gerdes |
Ashland-Greenwood Jr/Sr High Sat Mar 25 |
4:33.93 |
39 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Anna Rice, Amalia Doty, Brooke Donaldson, Josie Jansen |
Crete High School Track Thu Apr 27 |
4:34.16 |
40 |
Class B - Central Conference - District B-3 Host Waverly Maria Linares Chavez, Caydence Kuss, Kacey Dunaway, Lauren Eggerling |
York High School Track Sat Apr 22 |
4:34.79 |
41 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Natalie Briggs, Peyton Aughenbaugh, Mila Wehrbein, Addison Aughenbaugh |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
4:35.86 |
42 |
Class B - River Cities Conference - District B-2 Host Elkhorn High Sydney Malesker, Allison Harbold, Lucy Euteneuer, Saniah Swait |
Plattsmouth High School Track Tue Apr 11 |
4:36.59 |
43 |
Class B - Centennial Conference - District B-2 Host Elkhorn High Olivia Behlen, Abby Matthew, Haley Matthew, Violet Hanks |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
4:37.22 |
44 |
Class B - East Central Nebraska Conference - District B-1 Host Platteview Ella Glathar, Paige Young, Reece McNeely, Ava Armbruster |
Falls City High School Mon Apr 24 |
4:37.26 |
45 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Laney Denniston, Jocelyn Davis, Grace Conner, Jayce Harrah |
Falls City High School Mon Apr 24 |
4:37.55 |
46 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Claire Primrose, Ava Buhlmann, KayLee Miller, Kali Simons |
Wayne Junior/Senior High School Track Tue Apr 4 |
4:37.89 |
47 |
Class B - Central Conference - District B-4 Host Boone Central Cherish Moore, Katie Rowe, Isabelle Arguello, Elle Badstieber |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
4:39.89 |
48 |
Class B - Frontier Conference - District B-1 Host Platteview JaKiyah Thomas, Nyadiit Lual, Starr Mills, Cortni Lattin |
Plattsmouth High School Track Mon Apr 17 |
4:41.90 |
49 |
Class B - Centennial Conference - District B-4 Host Boone Central Kensey McKay, Isabel Zaruba, Neve Pavlik, Joanna Rusher |
Schuyler Central High School Track Thu Apr 20 |
4:43.19 |
50 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Josey Fink, Leah Phipps, Kayleigh Tapio, Lashariae Thomas |
Platteview High School Thu Apr 20 |
4:55.78 |