Rk | Team | Event | 4x100 |
---|---|---|---|
1 |
Class A - District A-3 at Millard South SaReya Giebelhaus, Neryah Hekl, Zainab Funnah, Dajaz Defrand |
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
47.92 |
2 |
Class A - District A-1 at Kearney Chloe Green, Hadassah Davies, Amnie Berry, MaryAnn Lewis |
Kearney High School Track Tue May 10 |
49.19 |
3 |
Class A - District A-1 at Kearney Ella Cooper, Sydney Glause, Emmalee Sheppard, Tania Gleason |
Kearney High School Track Tue May 10 |
49.40 |
4 |
Class A - District A-3 at Millard South Kennah Bretschneider, Taylor Schuster, Nonic Oelling, Jaida Rowe |
Lincoln High High School Wed Apr 27 |
49.46 |
5 |
Class A - District A-2 at Gretna Aaliyah Franklin, Zakeirah Johnson, MaKayla Thompson, Alexis Carbonell-Smith |
Gretna High School Track Tue May 10 |
49.70 |
6 |
Class A - District A-1 at Kearney Layla Hopkins, Chloe Vaughn, Cecile Ahrens, Sadie Millard |
Kearney High School Track Tue May 10 |
49.92 |
7 |
Class B - District B-3 at Waverly Riley Schwisow, Avery Barnard, Anna Gleason, Morgan Mahoney |
Waverly High School Track Tue May 10 |
50.02 |
7 |
Class A - District A-2 at Gretna Jasmine Bogard, Jessica Wynne, Nyasaia Thomas, Kashae' Harbour |
Papillion-La Vista South High School Thu Apr 21 |
50.02 |
9 |
Class B - District B-2 at Wahoo Reese Jensen, Kennedy Wade, Olivia Sangster, Katelyn Langford |
Bennington High School Track Tue May 3 |
50.08 |
10 |
|
Waverly High School Track Mon Apr 11 |
50.17 |
11 |
Class A - District A-3 at Millard South Brooklyn Riggles, Aurora Griffin, Grace Pham, Zaidah Lightener |
Papillion-La Vista South High School Thu Apr 21 |
50.21 |
12 |
Class B - District B-3 at Waverly Alivia Hausmann, Rosario Hadley, Gracie Kircher, Taylor Bredthauer |
Bennington High School Track Tue May 3 |
50.30 |
13 |
Class A - District A-1 at Kearney Ciara Williams, Lindsay Miller, Dru Zoucha, Maya Zoucha |
Kearney High School Track Tue May 10 |
50.32 |
14 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus Khyah Vaughn, Ashlynn Garcia, Jordan Kriens, Emily Penne |
Bennington High School Track Fri Apr 22 |
50.69 |
14 |
Class A - District A-3 at Millard South Grace Henry, Lennah Kathol, Liz Hanafan, Maggie Madsen |
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
50.69 |
16 |
|
Gretna High School Track Tue May 10 |
50.73 |
17 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
50.81 |
18 |
Class A - District A-1 at Kearney Misha Kociemba, Kelsey Hatcher, Gabby Martinez, Abigail Focke |
Kearney High School Track Tue May 10 |
50.97 |
19 |
Class C - District C-8 at Southern Valley Macie Peters, Jazmine Rodriguez, Sage Brabec, Jenna Rauert |
Ord High School Fri Apr 29 |
51.00 |
20 |
Class C - District C-1 at Malcolm Kate Leimbach, Abby Wachal, Lily Psencik, Molli Martin |
Papillion-La Vista South High School Tue Apr 19 |
51.13 |
21 |
Class A - District A-3 at Millard South Taylor Hrabik, Amari Laing, Lilee Kaasch, Allison Isaacson |
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
51.24 |
22 |
Class A - District A-1 at Kearney Lauren Vasicek, Joselyn Olson, Hannah Dahlke, Elizabeth Wemhoff |
Kearney High School Track Fri Apr 8 |
51.26 |
23 |
Class A - District A-1 at Kearney Rayle Ostermeier, Emma Rauch-Word, Danae Gonzalez, Mya Gawrych |
Kearney High School Track Tue May 10 |
51.33 |
24 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Mo Baxter, Kacey Porter, Kendal Fenton, Iris Bumgarner |
Lincoln High High School Wed Apr 27 |
51.49 |
25 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
51.50 |
26 |
Class B - District B-2 at Wahoo Jordyn Rochholz, Ella Dalton, Kaelyn Andersen, Bridget Schnoor |
Bennington High School Track Tue May 3 |
51.56 |
26 |
Class A - District A-3 at Millard South Abigail Frey, Imani Skanes, Kenaija Hamilton, Sania Childs |
Omaha Bryan High School Fri Apr 1 |
51.56 |
28 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus Autumn Gibbs, Blake Barcel, Molly Frenzen, Macy Stock |
Columbus Lakeview High School Tue Apr 26 |
51.59 |
29 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Joslyn McKee, Claire Behen, Olivia Strako, Gozie Okafor |
Bellevue East High School Tue Apr 5 |
51.63 |
30 |
Class A - District A-2 at Gretna Keyaira Bates, Juliette Eckler, Jordan Blair, Alahna Davis |
Gretna High School Track Tue May 10 |
51.64 |
31 |
Class B - District B-6 at Ogallala Kennedy Walter, Emma Dutton, Ainsley M Taylor, Shawna Wilkinson |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 14 |
51.74 |
32 |
Class D - District D-2 at Osceola Janna Roberts, Savanna Boden, Fayth Winkelman, Rori Wieseman |
Twin River High School Thu Apr 21 |
51.80 |
33 |
Class A - District A-2 at Gretna Kaitlyn Lentell, Regan Barnard, Shandy Faalii, Rachel Smith |
Gretna High School Track Tue May 10 |
51.81 |
34 |
Class B - District B-5 at Broken Bow Kehlanee Bengtson, Madelyn Brown, Eva Fahrnbruch, Kaylee Crosby |
Blair High School Thu Apr 28 |
51.84 |
35 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Neely Behrns, Lili Eickmeier, Trinity Boss, Avery Couch |
Aquinas High School Track Mon Apr 4 |
51.85 |
36 |
|
Superior High School Thu May 12 |
51.93 |
37 |
Class D - District D-8 hosted by Ansley-Litchfield Elise O'Neill, Gabby Swift, Mae Siegel, Hayley Miles |
Broken Bow High School Thu May 12 |
51.95 |
38 |
Class B - District B-5 at Broken Bow Carlie Beckby, Kaelan Schultz, Abigail Kendall, Hannah Satterly |
Platteview High School Thu Apr 21 |
52.00 |
39 |
Class A - District A-3 at Millard South Aniya Williams, Anna Faiman, Justice DeWitt, Isabella Fleming |
Bellevue East High School Tue Apr 5 |
52.11 |
40 |
Class B - District B-1 at Platteview Joslyn Sargent, Bree Schefdore, Lauren Gerdes, Jadah Laughlin |
Platteview High School Thu Apr 21 |
52.16 |
41 |
|
Ord High School Fri Apr 29 |
52.17 |
41 |
Class C - District C-3 at Oakland-Craig Taylor Scholting, Haley Kneifl, Kayla Svoboda, Lindsey Kniefl |
Wayne High School Tue Apr 12 |
52.17 |
43 |
Class B - District B-1 at Platteview Kaitlyn Jeffrey, Brooke Williams, Macy Czech, Isabelle Derby |
Platteview High School Thu Apr 21 |
52.18 |
44 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
52.22 |
45 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus KayLee Miller, Ashlyn Krohn, Mara Ranslem, Penelope Dozler |
Boone Central High School Thu Mar 31 |
52.25 |
46 |
Class B - District B-2 at Wahoo Kamerin Turner, Madeleine Harrison, Alexa Ericson, Alissa Lake |
Blair High School Thu Apr 28 |
52.27 |
47 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Zoey Nielsen, Jaden Kiichler, Ryann O'Brien, Victoria Maxey |
Norfolk High School Tue May 3 |
52.40 |
48 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Kenzie Biven, Hailey Boltz, Greta Zastrow, Jillianne Meyer |
Norfolk High School Tue May 3 |
52.43 |
48 |
Class B - District B-6 at Ogallala Chloe Ahrens, Gabrielle Fortner, Kayla Westby, Karsyn Leeling |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 14 |
52.43 |
50 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Lizzie Lilly, Jill Johnson, Mary Chvatal, Teresa Quinn |
North Bend Central Track Tue Apr 26 |
52.46 |