Rk | Team | Event | 4x100 |
---|---|---|---|
1 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-3 Host Waverly Preston Harms, Daniel Kasparek, Grant Schere, Austin Neddenreip |
Crete High School Track Thu Apr 27 |
42.68 |
2 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-2 Host Elkhorn High Parker Sexton, Gunnar Lym, Nick Colvert, KJ Taffa |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
43.39 |
3 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Thomas Tagel, Ezra Stewart, Brandon Bills, Jared Kuhl |
Platteview High School Thu Apr 20 |
43.54 |
4 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Maddex Egger, Tyson Dvorak, Carsen Staehr, Koby Nachtigal |
Blair High School Thu Apr 27 |
43.72 |
5 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala kaden Jernigan, Adam Dugger, Lucas Gomez-Wilson, Weston Walgren |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 13 |
43.85 |
6 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-2 Host Elkhorn High Dyllan Bertucci, Max Weber, Nolan Groves, Aiden Mountain |
Blair High School Thu Apr 27 |
43.93 |
7 |
Class B - Independent - District B-5 Host Holdrege Trevor Campbell, Aaron Nonneman, Blake Buhlke, Greg Pruitt |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
44.03 |
8 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-2 Host Elkhorn High Zac Keeling, Ethan Baessler, Colin McCabe, Ben Holcomb |
Plattsmouth High School Track Tue Apr 11 |
44.07 |
9 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Danny Johnson, Aidan Linquist, Luke Haney, Bennett Turman |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
44.11 |
10 |
Class B - Centennial Conference - District B-4 Host Boone Central Luke Wemhoff, Owen Lindhorst, Evan Kiene, Cohen Pelan |
Columbus Lakeview High School Tue Apr 25 |
44.36 |
11 |
Class B - Central Conference - District B-4 Host Boone Central Blake Rathbone, Braxton Borer, Levi Hrouda, Landon Ternus |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
44.43 |
12 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Tegan Lemkau, Chris Medlock, Nathan Carkoski, Victor Isele |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
44.50 |
12 |
Class B - Central Conference - District B-3 Host Waverly Tresten Hass, AJ Frazey, Caden Brooks, Micah Hackbart |
Blair High School Thu Apr 27 |
44.50 |
12 |
Class B - Central Conference - District B-3 Host Waverly Julian Reed, Landon Fye, Michael Willey, Antonio Ortiz |
Fairbury Junior-Senior High School Track Sat Mar 25 |
44.50 |
15 |
Class B - Central Conference - District B-6 Host Ogallala Dru Truax, Quentin Moss, Caleb Dowling, Jase Carpenter |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
44.60 |
16 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Zach Harbur, Wes Geiken, Jake Burge, Trey Stevens |
Holdrege High School Fri Mar 24 |
44.61 |
17 |
Class B - Centennial Conference - District B-3 Host Waverly Max Lyon, Nick Roth, Luke Penrod, Dane Omel |
Tri County Public Schools Track Tue Apr 18 |
44.65 |
18 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-3 Host Waverly Dakota Klein, Blake Macklin, Benjamin Armstrong, Luke Findley |
Syracuse High School Track Thu Apr 13 |
44.76 |
19 |
Class B - Capital Conference - District B-2 Host Elkhorn High Ashton Scott, Ryker Wohlers, Brady Singer, Antwan Wright |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
44.77 |
20 |
Class B - River Cities Conference - District B-2 Host Elkhorn High Ryan Saxby, Sam Schwartz, Will Benson, Harrison Long |
Blair High School Thu Apr 27 |
44.84 |
21 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Isaac White, Cord Chytka, Boston Irish, Cash Chytka |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 13 |
44.89 |
22 |
Class B - River Cities Conference - District B-4 Host Boone Central Kayden Melchor, Avan Salas, Bogan Brown, Tony Palmer |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
44.95 |
23 |
Class B - East Husker Conference - District B-4 Host Boone Central Juan Lemus, Noah Ernesti, Treven Weddle, Bennett Meyer |
West Point-Beemer High School Tue Mar 28 |
44.96 |
24 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Gavin Sullivan, Keenan Valverde, Ben Bolling, Benjamin Brahmer |
Wisner-Pilger High School Sat Apr 22 |
45.17 |
25 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-2 Host Elkhorn High Peyton Hurt, Avery Wieting, Kip Brigham, Sam Edmonds |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
45.28 |
26 |
Class B - Centennial Conference - District B-1 Host Platteview ANTWON CARTER, Antron Izzard, Taylor Jacobs, PHILLIP CARSTENS |
Norris High School Track Thu Mar 30 |
45.34 |
27 |
Class B - Capital Conference - District B-3 Host Waverly Tristan Harms, Aiden Krumwiede, Lleyton West, Nathan Upton |
Raymond Central High School Thu May 4 |
45.40 |
28 |
Class B - Capital Conference - District B-2 Host Elkhorn High Aaron Duros, Preston Johnson, Michael Maxon, Clayton Bohnenkamp |
Douglas County West High School Thu Apr 6 |
45.44 |
29 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-2 Host Elkhorn High Ryan Kennedy, Jett Tingelhoff, Christian Young, Landon Johnson |
Fairbury Junior-Senior High School Track Sat Mar 25 |
45.47 |
30 |
Class B - Southwest Conference - District B-6 Host Ogallala Kaode Brewer, Jayden Curtis, Mario Bush, Caden Rezac |
McCook High School Sat Apr 29 |
45.50 |
31 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-3 Host Waverly Treyson Russell, Evan Coon, Dawson Smith, Taylor Schaaf |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
45.55 |
32 |
Class B - Central Conference - District B-4 Host Boone Central Austin McCulloch, Gavin Bywater, Erick Colli, Julian Morales |
Schuyler Central High School Track Tue May 2 |
45.56 |
33 |
Class B - Lou-Platte Conference - District B-5 Host Holdrege John Placke, Jonah Paulsen, Trenton Hansen, Gage Sack |
Central City Senior High School Track Fri Apr 14 |
45.64 |
34 |
Class B - Lou-Platte Conference - District B-5 Host Holdrege Tyler Carroll, Damien Malachias, Bladen Kohl, Corbin Kyes |
Central City Senior High School Track Fri Apr 14 |
45.78 |
35 |
Class B - Eastern Midlands Conference - District B-3 Host Waverly Jack Arguello, Lashawn Primes, Ethan Kemper, Genesis Springs |
45.83 | |
36 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Jackson Hinrichs, Quentin Boulware, Christopher Larson, Kegan Steinke |
Holdrege High School Fri Mar 24 |
45.84 |
37 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Louis Ingram, Justice Kahler, Logan Wooten, Liam LaSure |
Plattsmouth High School Track Tue Apr 11 |
46.04 |
38 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Brant Benes, Jake Daniels, Brogan Benes, Parker Borer |
Boone Central Track and Field Complex Tue Mar 28 |
46.13 |
39 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Alejandro Karasek-Antunez, Quinten Cornist, Tanner Garris, Jeremiah Hare |
Platteview High School Thu Apr 20 |
46.29 |
40 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Joshua Lugang, Chris Haman-Macias, Maxwell Thompson, X’arion Rankins |
Blair High School Thu Apr 27 |
46.52 |
41 |
Class B - Southern Nebraska Conference - District B-3 Host Waverly James Olds, Jax Biehl, Ethan Mccown, Nic Smith |
Thayer Central High School Sat Apr 29 |
46.70 |
42 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Jonathan Brais, Bronson Glanzer, Rylan Holsten, Jose Ciprian |
Waverly High School Track Thu Apr 6 |
46.94 |
43 |
Class B - Capital Conference - District B-3 Host Waverly Tavion Johnson, Reid Otto, Isaak Fredrickson, Gavin Gehle |
Malcolm Junior/Senior High School Thu Apr 6 |
46.95 |
44 |
Class B - East Central Nebraska Conference - District B-1 Host Platteview Isaac Frederick, Keith Adams, Wyatt Kreifels, Daniel Hollens |
Falls City High School Mon Apr 24 |
47.25 |
45 |
Class B - Centennial Conference - District B-2 Host Elkhorn High Brody Clark, Huston Farrens, Campbell Holling, Luke Ludacka |
Bennington High School Track Tue Apr 18 |
47.38 |
46 |
Class B - River Cities Conference - District B-1 Host Platteview Ethan Le, Keaton Meyer, Augustine Maldanado, Westin Miller-Ayivi |
Plattsmouth High School Track Tue Apr 11 |
47.78 |
47 |
Class B - Trailblazer Conference - District B-1 Host Platteview Breyden Durand, Brayden Earll, Mason VonFeldt, Kalan Fritch |
Platteview High School Thu Apr 20 |
48.10 |
48 |
Class B - Southwest Conference - District B-5 Host Holdrege Jesus Flores, Connor Wells, Roman Schmidt, Aidan Markham |
McCook High School Sat Apr 29 |
49.39 |
49 |
Class B - Mid-State Conference - District B-4 Host Boone Central Garrett Schultz, Grant Maas, Alex Frank, Drue Davis |
Schuyler Central High School Track Thu Apr 20 |
49.77 |
50 |
Class B - Central Conference - District B-5 Host Holdrege Jude Collingham, Morgan Collingham, Dalton Snodgrass, Damien Tesarek |
Central City Senior High School Track Fri Apr 14 |
53.59 |