Rk | Team | Event | 4x100 |
---|---|---|---|
1 |
Class A - District A-2 at Gretna Joseph Vak, Kolten Tilford, Donte' Koif, Vince Genatone |
Gretna High School Track Tue May 10 |
42.47 |
2 |
Class A - District A-3 at Millard South Kyrell Jordan, Dae'vonn Hall, Asher Jenkins, LJ Richardson |
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
42.61 |
3 |
Class A - District A-2 at Gretna Billie Stephenson, Gabe Miles, Dash Bauman, Malachi Coleman |
Gretna High School Track Tue May 10 |
42.63 |
4 |
Class A - District A-1 at Kearney Wesley Okafor, Ty Kiefer, Jordan Hurst, Preston Okafor |
Kearney High School Track Tue May 10 |
42.79 |
5 |
|
Norfolk High School Tue May 3 |
43.00 |
6 |
Class A - District A-3 at Millard South Asher Stamps, Colllin Fritton, Kyan Consbruck, Jake Leader |
Lincoln High High School Wed Apr 27 |
43.10 |
7 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Caleb Shedrack, Andrew Jones, Myles Jackson, Jack Gillogly |
Omaha Central High School Thu Apr 14 |
43.14 |
8 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
43.18 |
9 |
Class A - District A-1 at Kearney Kegan Mountain, Mason Swaney, Nathan Pederson, Grant Barrett |
Kearney High School Track Tue May 10 |
43.34 |
10 |
Class A - District A-3 at Millard South Christian Nash, Gavin Nunnally, Nolan Feller, Eli Alaga |
Ralston High School Track Sat Apr 2 |
43.47 |
11 |
Class B - District B-3 at Waverly Trevor Ozenbaugh, Cooper Cerny, Christian Flanders, Cooper Hausmann |
Waverly High School Track Tue May 10 |
43.48 |
12 |
|
Gretna High School Track Sat Apr 9 |
43.52 |
13 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Alex Painter, Kade McIntyre, Trevor Brainard, Koa McIntyre |
Wayne High School Tue Apr 12 |
H 43.54 |
14 |
Class B - District B-6 at Ogallala Jacob Gomez-Wilson, Adam Dugger, Lucas Gomez-Wilson, Cole Thomas |
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 14 |
43.57 |
15 |
Class A - District A-2 at Gretna Jeremiah Truitt, Jamarion Dortch, Isaiah Stennis, Jaylen Lloyd |
Omaha Central High School Thu Apr 14 |
43.61 |
16 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
43.84 |
17 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Noah Boganowski, Thomas Eichmann, Matthew Ratledge, Xzavion Laing |
Omaha Westside High School Sat Apr 2 |
43.87 |
18 |
Class A - District A-3 at Millard South Javon Leuty, Adonis Hutchinson, Beni Ngoyi, Donald DeFrand Jr. |
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
43.89 |
19 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Jacob Bender, Kalen Krohn, Rowdy Bauer, Jacob Sanchez |
Ralston High School Track Sat Apr 2 |
43.95 |
20 |
Class A - District A-2 at Gretna KeVaughn Shannon, Keshaun Williams, Tre'Vionne Brown, Zyon Knox |
Gretna High School Track Tue May 10 |
43.98 |
21 |
|
Bennington High School Track Tue May 3 |
44.07 |
21 |
Class A - District A-2 at Gretna Jeremiah Vaughn, Christian Jones, Marcus Buchanan, Messiah Strong |
Gretna High School Track Tue May 10 |
44.07 |
23 |
Class A - District A-1 at Kearney Reece McBride, Eli Ford, Caleb Richardson, Porter Dickenson |
Kearney High School Track Tue May 10 |
44.17 |
24 |
|
Bennington High School Track Tue May 3 |
44.21 |
25 |
Class B - District B-5 at Broken Bow Travin Harring, Chase Wiegert, Gibson Kennedy, Victor Isele |
Waverly High School Track Mon Apr 11 |
44.23 |
26 |
Class A - District A-1 at Kearney Adoriyan Daniels, Dylan Crumley, Byron Arevalo, Dylan Marker |
Kearney High School Track Fri Apr 8 |
44.29 |
26 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Mathew Siegel, Kaidyn Jackson, Max Koebernick, Travis Vo |
Lincoln High High School Wed Apr 27 |
44.29 |
28 |
Class A - District A-4 Hosted By Lincoln Northeast Vaughn Bausch, Jackson Martin, Henry Woods, Eliaz Pittman |
Lincoln High High School Wed Apr 27 |
44.31 |
29 |
Class B - District B-1 at Platteview Ethan Golda, Mitchell Rudie, Jared Kuhl, Ezra Stewart |
Platteview High School Thu Apr 21 |
44.36 |
30 |
|
Gothenburg Public Schools Track Thu Apr 14 |
44.42 |
31 |
|
Waverly High School Track Mon Apr 11 |
44.46 |
32 |
|
Lincoln High High School Thu Apr 21 |
44.48 |
33 |
Class A - District A-3 at Millard South Brett Voss, Joe Staab, Marcus Dustin, Nate Springer |
Omaha Westside High School Sat Apr 2 |
44.50 |
34 |
Class D - District D-8 hosted by Ansley-Litchfield Jaxon Knisley, Josh Davies, Jackson Roberts, Will Moats |
Broken Bow High School Thu May 12 |
44.58 |
35 |
Class D - District D-8 hosted by Ansley-Litchfield Kyle Cox, Seth Scranton, Reece Zutavern, Trae Hickman |
Broken Bow High School Thu May 12 |
44.70 |
36 |
Class A - District A-1 at Kearney Payton Prestito, Akeem Ferguson, Landon McConnell, Keynan Cotton |
Ralston High School Track Sat Apr 2 |
44.72 |
37 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Harrison Klein, Quincy Trent, Eric Heard, Sam Luellen |
Platteview High School Fri Apr 1 |
44.78 |
38 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus Gage Curry, Jordan Eviglo, Avan Salas, Tony Palmer |
Bennington High School Track Fri Apr 22 |
44.92 |
39 |
|
Humphrey St. Francis High School Fri Apr 29 |
44.93 |
40 |
Class C - District C-6 at Centura Quentin Morris, Keaton Lemburg, Tanner Simdorn, Troy Rassmussen |
Centura Public School Track Thu May 5 |
44.96 |
41 |
Class B - District B-6 at Ogallala Greysen Strauss, Quentin Moss, Kevin Parrada, Hunter Stewart |
Gretna High School Track Sat Apr 9 |
44.97 |
42 |
|
Waverly High School Track Tue May 10 |
44.98 |
43 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Josh Jessen, Derek Wacker, Zach Krajicek, Jett Arensberg |
Twin River High School Thu Apr 21 |
45.00 |
43 |
Class A - District A-3 at Millard South Makuey Foneag, Maison Johnson, Tamarius McDonald, Mekhi Marks |
Elkhorn High School Elkhorn High Track Thu Apr 14 |
45.00 |
45 |
Class C - District C-7 at Superior Matt Colgrove, Gavin Ekstein, Aiden Humphries, Dane Miller |
Fairbury Junior-Senior High School Track Tue May 3 |
45.01 |
46 |
Class C - District C-2 at Aquinas Catholic Caleb Thege, John Prochaska, Michael Andel, Bryant Stouffer |
Schuyler Central High School Track Thu Apr 21 |
45.04 |
47 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus Brock Mahoney, Simon Janssen, Adam Van Cleave, Khyler Shortridge |
Columbus Lakeview High School Tue Apr 26 |
45.06 |
48 |
|
Gretna High School Track Sat Apr 9 |
45.07 |
49 |
Class C - District C-5 at West Holt Mason Crumrine, Lincoln Konrad, Asher McCart, Caid McCart |
Ainsworth High School Fri Mar 25 |
45.10 |
50 |
Class B - District B-4 at Columbus Scotus Zac Keeling, Ethan Baessler, Gaven Hammond, Ben Holcomb |
Ralston High School Track Sat Apr 2 |
45.12 |