|
Waukee Northwest
vs.
Ames
|
4:30 AM CT
|
Northwest High School Stadium
|
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
3:45 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point Stadium
|
|
Prairie Point Orange vs LM Excelsior -
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Bunger MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Holmes Junior High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Hoover MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Hoover Middle School
|
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
West Liberty
|
4:00 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
East Sac County
|
4:00 PM CT
|
Ridge View Middle School
|
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Des Moines Christian
|
4:00 PM CT
|
Webster City High School
|
44-30
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Prairie
|
4:15 PM
|
|
|
Prairie Black @ North Central JH
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Clarksville
|
4:15 PM CT
|
BCLUW Middle School BCLUW Middle School
|
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Northeast
|
4:15 PM CT
|
Bellevue Middle + High School
|
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Solon
|
4:15 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
|
8th Grade Football
|
|
|
|
Boone
vs.
ADM
|
4:15 PM CT
|
Goeppinger Field
|
12-0
|
|
|
|
|
Boyden-Hull/Rock Valley
vs.
Central Lyon/George-Little Rock
|
4:15 PM CT
|
Hesla Field
|
39-0
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Sioux Center
|
4:15 PM CT
|
Northwestern College Korver Field
|
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Clarke
|
4:15 PM CT
|
Southwest Valley Football Field
|
42-8
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Marion
|
4:15 PM CT
|
West Delaware High School
|
|
|
|
|
|
|
4:15 PM CT
|
Williamsburg High School |
|
|
|
|
|
|
4:15 PM CT
|
Williamsburg High School |
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Gilbert
|
4:15 PM CT
|
Winterset High School
|
20-8
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Fairfield
|
4:30 PM CT
|
Case Field
|
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Burlington
|
4:30 PM CT
|
Edward Stone Middle School
|
|
RED TEAM - Edward Stone Middle school
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
4:30 PM CT
|
Iowa Falls - Cadet Field Turf
|
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Fort Dodge
|
4:30 PM CT
|
Mason City High School MCHS Stadium
|
36-8
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Keokuk
|
4:30 PM CT
|
Schafer Stadium
|
|
WHITE TEAM
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
4:30 PM CT
|
St. Edmond Arena
|
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Des Moines East
|
4:30 PM CT
|
Urbandale Middle School Urbandale Middle School
|
|
A and B
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Des Moines Hoover
|
5:00 PM CT
|
Hoover High School Herbert Hoover High School
|
|
Merrill Host
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines North
|
5:00 PM CT
|
Lincoln High School
|
|
Brody Host
|
|
|
|
Maryville
vs.
Mount Ayr
|
5:00 PM CT
|
Maryville High School
|
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
5:15 PM CT
|
Sheldon High School Orab Field
|
22-0
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Tri-Center
|
5:15 PM CT
|
Treynor Community School
|
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
West Lyon
|
5:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
42-6
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Central Lee
|
6:00 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
38-6
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Des Moines Lincoln
|
6:30 PM CT
|
Hoover High School Herbert Hoover High School
|
|
Merrill Host
|
|
|