|
Des Moines Christian
vs.
Woodward-Granger
|
4:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
35-6
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Earlham
|
4:00 PM CT
|
Earlham High School
|
24-6
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Van Meter
|
4:00 PM CT
|
I-35 High School
|
20-6
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Pleasant Valley
|
4:00 PM CT
|
Lancer Stadium Lancer Stadium
|
|
8th Gray FB Schedule
|
|
|
|
Madrid
vs.
West Central Valley
|
4:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
North Scott
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley Junior High School
|
|
8th Red FB Schedule
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Kingsley-Pierson
|
4:00 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Harlan Community
|
4:15 PM CT
|
Atlantic Middle School Trojan Bowl
|
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Clarke
|
4:15 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Creston
|
4:15 PM CT
|
Glenwood - 400 Sivers Rd Glenwood Activities Complex
|
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
East Marshall
|
4:15 PM CT
|
Grundy Center High School Spartan Stadium
|
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Saydel
|
4:15 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Bellevue
|
4:15 PM CT
|
Northeast Community School
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Oskaloosa
|
4:15 PM CT
|
Oskaloosa - Lacey Sports Complex
|
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Wayne
|
4:15 PM CT
|
Paul Johnson Field
|
|
8th grade game, followed by 7th grade game
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Southwest Valley
|
4:15 PM CT
|
Russ Benda Field Russ Benda Field
|
22-0
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Center Point-Urbana
|
4:15 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Denver
|
4:15 PM CT
|
Wapsie Valley High School Jerry Southmayd Field
|
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Solon
|
4:15 PM CT
|
West Delaware High School Brown Field
|
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Marion
|
4:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
46-8
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Benton
|
4:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
East Buchanan
|
4:30 PM CT
|
Doug Jackson Field
|
|
CXL
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
South Hardin
|
4:30 PM CT
|
Iowa Falls - Cadet Field Turf
|
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Greene County
|
4:30 PM CT
|
Nevada High School Cub Stadium
|
|
|
|
|
|
PCM
vs.
West Marshall
|
4:30 PM CT
|
PCM High School
|
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Des Moines Hoover
|
4:30 PM CT
|
Roland-Story Sports Complex
|
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Edgewood-Colesburg
|
4:30 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
54-0
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
South Central Calhoun
|
5:30 PM CT
|
Kuemper Fieldhouse Kuemper Fieldhouse
|
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
South Hamilton
|
5:45 PM CT
|
Roland-Story Sports Complex Kerry Van Winkle Field
|
|
|
|
|