|
ACGC
vs.
Van Meter
|
4:00 PM CT
|
AC/GC Junior High
|
42-0
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
North Scott
|
4:00 PM CT
|
Bettendorf Middle School
|
|
8th Gray FB Schedule
|
|
|
|
Earlham
vs.
Des Moines Christian
|
4:00 PM CT
|
Earlham High School
|
42-20
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Bettendorf
|
4:00 PM CT
|
Lancer Stadium Lancer Stadium
|
|
8th Red FB Schedule
|
|
|
|
Ogden
vs.
Madrid
|
4:00 PM CT
|
Ogden High School
|
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
West Central Valley
|
4:00 PM CT
|
Panorama High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Waverly-Shell Rock
|
4:00 PM CT
|
Peet Junior High School
|
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
4:15 PM
|
|
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Camanche
|
4:15 PM
|
|
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Hudson
|
4:15 PM CT
|
Aplington-Parkersburg Middle School
|
14-8
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Osage
|
4:15 PM CT
|
Charles City High School
|
35-0
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Albia
|
4:15 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Clarke Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Lewis Central
|
4:15 PM CT
|
Glenwood - 400 Sivers Rd Glenwood Activities Complex
|
14-6
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Denison-Schleswig
|
4:15 PM CT
|
Harlan High School
|
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Central Decatur
|
4:15 PM CT
|
Nodaway Valley High School Football Stadium
|
39-0
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Atlantic
|
4:15 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
44-6
|
|
|
|
|
Solon
vs.
Williamsburg
|
4:15 PM CT
|
Solon High School Spartan Stadium
|
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Central Lyon/George-Little Rock
|
4:15 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
36-6
|
|
|
|
|
Waukon
vs.
New Hampton
|
4:15 PM CT
|
Waukon High School
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Starmont
|
4:30 PM CT
|
Doug Jackson Field
|
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
North Linn
|
4:30 PM CT
|
Lisbon Community High School
|
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
East Buchanan
|
4:30 PM CT
|
Maquoketa Valley High School High School Stadium
|
|
8th Grade (4) Quarters followed by 7th Grade (4) Quarters
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Saydel
|
4:30 PM CT
|
Roland-Story Sports Complex Kerry Van Winkle Field
|
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
West Marshall
|
4:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Greene County
|
4:30 PM CT
|
Southeast Valley Junior High School
|
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Davenport North
|
4:30 PM CT
|
Wood Intermediate
|
42-0
|
vs. Wood
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines East
|
5:30 PM CT
|
DM East Williams Stadium
|
|
Meredith/Hiatt Host
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
5:30 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School HMS - Peterson Field
|
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Clarinda
|
5:45 PM CT
|
Creston High School
|
28-27
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Wapsie Valley
|
6:15 PM CT
|
Dike-New Hartford Jr. High
|
16-14
|
Under the Lights Night
|
|
|