Swimming 2022-23
QuikStatsIowa

50Y Freestyle

1
Lance Swanepoel, SR

Ankeny - District Ames

21.00
2
AJ Abram, SR

Waukee - District Fort Dodge

R 21.01
3
Hudson Huberg, FR

Linn-Mar - District Linn-Mar

21.36
4
Asher Havenhill, SR

Waukee - District Fort Dodge

R 21.44
5
Reid Tigges, SR

Spencer - District Fort Dodge

21.45

100Y Freestyle

1
Adrien Cecot, SR

Indianola - District Ames

R 40.49
2
AJ Abram, SR

Waukee - District Fort Dodge

45.82
3
Lance Swanepoel, SR

Ankeny - District Ames

R 46.08
4
Reid Tigges, SR

Spencer - District Fort Dodge

46.62
5
Ricky Zillmer, JR

Bettendorf - District Davenport

R 46.68

200Y Freestyle

1
Jacob Pins, JR

Valley - District Johnston

1:39.40
2
AJ Abram, SR

Waukee - District Fort Dodge

1:40.98
3
Ricky Zillmer, JR

Bettendorf - District Davenport

1:42.03
4
Lance Swanepoel, SR

Ankeny - District Ames

1:42.94
5
James Coffey, SR

Waukee - District Fort Dodge

1:42.96

500Y Freestyle

1
Jacob Pins, JR

Valley - District Johnston

4:30.67
2
Kyle Gjoraas, SR

Johnston - District Johnston

4:40.28
3
James Coffey, SR

Waukee - District Fort Dodge

4:40.63
4
Owen Chiles, JR

Pleasant Valley - District Davenport

4:42.82
5
Josh Fisher, JR

Ames - District Ames

4:43.42

100Y Backstroke

1
Asher Havenhill, SR

Waukee - District Fort Dodge

49.60
2
Reed Wallace, SR

Valley - District Johnston

50.37
3
Nick Rounds, JR

Dowling Catholic - District Johnston

50.66
4
Owen Chiles, JR

Pleasant Valley - District Davenport

51.44
5
Holden Carter, JR

Iowa City West - Mississippi Valley - Valley - District Dubuque

51.90

100Y Breaststroke

1
Klein Brock, JR

Waukee - District Fort Dodge

57.25
2
Joshua Chen, JR

Ames - District Ames

58.01
3
Joe Polyak, JR

Iowa City High - Mississippi Valley - Valley - District Davenport

58.06
4
Kiefer Roemer, SO

Bettendorf - District Davenport

58.72
5
Blake Behrens, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

58.90

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, SR

Ankeny - District Ames

48.75
2
Holden Carter, JR

Iowa City West - Mississippi Valley - Valley - District Dubuque

50.50
3
Owen Schwebach, JR

Ankeny - District Ames

50.51
4
Will Gorman, JR

Pleasant Valley - District Davenport

51.03
5
Ricky Zillmer, JR

Bettendorf - District Davenport

51.04

200Y Individual Medley

1
Asher Havenhill, SR

Waukee - District Fort Dodge

1:53.93
2
Reed Wallace, SR

Valley - District Johnston

1:54.45
3
Blake Behrens, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

1:55.47
4
Joe Polyak, JR

Iowa City High - Mississippi Valley - Valley - District Davenport

1:55.63
5
Owen Chiles, JR

Pleasant Valley - District Davenport

1:56.41
Privacy | Terms | © 2023 BOUND