|
Sioux City West
vs.
Sioux City East
|
4:00 AM CT
|
Sioux City East High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Pella
|
1:00 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
11-0
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Clear Lake
|
3:00 PM CT
|
Webster City High School
|
9-0
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Glenwood
|
3:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
9-0
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Ottumwa
|
4:00 PM CT
|
Ames High Baseball & Softball Tennis Court 1
|
8-3
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Davenport West
|
4:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
9-0
|
MAC Dual - Senior Night
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Assumption
|
4:00 PM CT
|
Central DeWitt High School Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Lewis Central
|
4:00 PM CT
|
Denison High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:00 PM CT
|
East High School
|
11-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Cherokee Washington
|
4:00 PM CT
|
Estherville Spurgin Park
|
6-3
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Audubon
|
4:00 PM CT
|
Graham Park
|
9-0
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Iowa City Liberty
|
4:00 PM CT
|
Iowa City High
|
8-1
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Iowa City West High School Tennis Courts
|
8-1
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Pleasant Valley
|
4:00 PM CT
|
Larry Jacobsen Courts
|
9-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Marion
vs.
South Tama
|
4:00 PM CT
|
Marion High School
|
7-2
|
Senior Night
|
|
|
|
Mason City
vs.
Des Moines North
|
4:00 PM CT
|
Mason City High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Des Moines Hoover
|
4:00 PM CT
|
McCollum Waveland Tennis Complex
|
11-0
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
North High School
|
7-2
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Clinton
|
4:00 PM CT
|
North Scott Tennis Courts North Scott Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Urbandale
|
4:00 PM CT
|
Northwest High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Waverly-Shell Rock
|
4:00 PM CT
|
Oelwein High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Ankeny Centennial
|
4:00 PM CT
|
Prairie Ridge Sports Complex
|
8-3
|
|
|
|
|
Spencer
vs.
Spirit Lake
|
4:00 PM CT
|
Riverview Tennis Courts
|
8-1
|
Lakes Conference Dual
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Valley
|
4:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Cedar Rapids Washington
|
4:00 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Linn-Mar
|
4:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Prairie
|
4:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Johnston
|
4:00 PM CT
|
Waukee Stadium
|
6-5
|
JV will play at Campbell Park in Clive
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
4:00 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Dubuque Senior
|
4:00 PM CT
|
Xavier High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Boone
vs.
North Polk
|
4:15 PM CT
|
Boone - McHose Park
|
7-4
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Davis County
|
4:15 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Tennis Courts
|
5-4
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
4:15 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Dallas Center-Grimes
|
4:15 PM CT
|
Indianola High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Albia
|
4:15 PM CT
|
Knoxville High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:15 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex Tennis Courts
|
6-3
|
Senior Night Celebration
|
|
|
|
Newton
vs.
Oskaloosa
|
4:15 PM CT
|
Newton Aurora Heights Park
|
8-3
|
Senior Night
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Atlantic High School Tennis Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Atlantic High School Tennis Courts
|
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Clarinda
|
4:30 PM CT
|
Harlan High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Fort Madison
|
4:30 PM CT
|
Keokuk High School Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
4:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - East Lake Park
|
7-2
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Aplington-Parkersburg
|
4:30 PM CT
|
Osage High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Shenandoah
|
4:30 PM CT
|
Southwestern Community College
|
7-2
|
|
|
|