|
Southeast Polk
vs.
Ankeny
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Sioux City North
|
4:00 AM CT
|
Sioux City West High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Mason City
|
12:00 PM CT
|
Marshalltown High School Marshalltown High School
|
10-1
|
Marshalltown Quad
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Abraham Lincoln High School
|
9-0
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Central DeWitt
|
4:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
8-1
|
MAC Dual
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Ames
|
4:00 PM CT
|
Birdland Pool Tennis Courts
|
11-0
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Union Community
|
4:00 PM CT
|
Byrnes Park Tennis Center
|
6-3
|
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Johnston
|
4:00 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Boone
|
4:00 PM CT
|
Graham Park
|
8-1
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
4:00 PM CT
|
Jefferson High School Tennis Courts
|
8-1
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Clinton
|
4:00 PM CT
|
Larry Jacobsen Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Spencer
|
4:00 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
9-0
|
Nonconference Dual Meet
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Iowa City West
|
4:00 PM CT
|
Liberty High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Prairie
|
4:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Independence
|
4:00 PM CT
|
Marion High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Ottumwa
|
4:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
11-0
|
Mtown Quad
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Bishop Heelan
|
4:00 PM CT
|
Morningside College
|
7-2
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Assumption
|
4:00 PM CT
|
Muscatine High School
|
7-2
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Davenport West
|
4:00 PM CT
|
North Scott Tennis Courts North Scott Tennis Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Waukee
|
4:00 PM CT
|
Northwest High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Davenport North
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
9-0
|
PV Spartans vs Davenport North Wildcats
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Southeast Polk
|
4:00 PM CT
|
Prairie Ridge Sports Complex
|
8-3
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Saydel
|
4:00 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
7-2
|
Senior Night
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Audubon
|
4:00 PM CT
|
Southwest Valley Tennis Courts
|
8-1
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Waterloo West
|
4:00 PM CT
|
UNI Tennis Complex - Campus St/19th Street, Cedar Falls
|
9-0
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Valley
|
4:00 PM CT
|
Walker Johnston Tennis Courts
|
9-2
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Aplington-Parkersburg
|
4:00 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Go-Hawk Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Chariton
vs.
Knoxville
|
4:15 PM CT
|
Chariton High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella
|
4:15 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Newton
|
4:15 PM CT
|
Indianola High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Oskaloosa
|
4:15 PM CT
|
Oak View
|
8-3
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Norwalk
|
4:15 PM CT
|
Pella Christian High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
St. Edmond
|
4:30 PM CT
|
Assembly Park
|
|
CXL
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Denison-Schleswig
|
4:30 PM CT
|
Atlantic High School Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Osage
|
4:30 PM CT
|
Clear Lake High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Winona Senior
|
4:30 PM CT
|
Decorah High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Burlington
|
4:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
5-4
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Harlan Community
|
4:30 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Maharishi
|
4:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - East Lake Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
4:30 PM CT
|
Progress Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
9-0
|
|
|
|