|
Iowa City Liberty
vs.
Waterloo West
|
11:00 AM CT
|
Liberty High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Ballard
|
12:00 PM CT
|
Walker Johnston Tennis Courts
|
9-2
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Cedar Falls
|
1:00 PM CT
|
Prairie High School Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Grinnell
|
2:00 PM
|
|
9-2
|
Urbandale Triangular
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
2:00 PM CT
|
Oak View
|
11-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Harlan Community
|
2:00 PM CT
|
Thomas Jefferson High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Des Moines Lincoln
|
3:00 PM CT
|
Ottumwa Golf and Social Club
|
8-3
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Waterloo West
|
3:00 PM CT
|
Xavier High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Boone
|
3:15 PM CT
|
Dallas Center - Grimes Oak View
|
9-2
|
Triangular
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Estherville Lincoln Central
|
4:00 PM CT
|
Cherokee Doupe Ball Complex
|
6-3
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Independence
|
4:00 PM CT
|
Decorah High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Columbus Catholic
|
4:00 PM CT
|
George Wilhelm Complex Boys Tennis
|
7-2
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Waukee Northwest
|
4:00 PM CT
|
Johnston High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Cedar Rapids Washington
|
4:00 PM CT
|
Larry Jacobsen Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Marion
|
4:00 PM CT
|
Maquoketa High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Des Moines East
|
4:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
9-0
|
PV Spartans Home meet vs Muscatine Muskies
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Spencer
|
4:00 PM CT
|
Speier Park 1300 Sanborn Avenue, Okoboji IA 51355
|
9-0
|
Lakes Conference Dual
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Dowling Catholic
|
4:00 PM CT
|
Valley Southwoods Freshman High School
|
9-2
|
CIML Dual
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Iowa City High
|
4:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Grinnell
|
4:00 PM CT
|
Walker Johnston Tennis Courts
|
10-1
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Ankeny
|
4:00 PM CT
|
Waukee Stadium
|
9-2
|
JV will play at Campbell Park in Clive
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Iowa City West
|
4:00 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:15 PM CT
|
Aplington Recreation Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Maharishi
|
4:15 PM CT
|
Davis County Middle School
|
5-4
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Knoxville
|
4:15 PM CT
|
Indianola High School
|
11-0
|
Varsity Only
|
|
|
|
Nevada
vs.
Clear Lake
|
4:15 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex
|
7-2
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Clarke
|
4:15 PM CT
|
Saydel High School Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:30 PM CT
|
Aplington Recreation Complex
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Boone
|
4:30 PM CT
|
Dallas Center - Grimes Oak View
|
9-0
|
Triangular
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Mount Pleasant
|
4:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
7-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Keokuk
|
4:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Graham Park
|
8-1
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Oelwein
|
4:30 PM CT
|
Osage High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Atlantic
|
4:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
6-3
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Southwest Valley
|
4:30 PM CT
|
Southwestern Community College
|
8-1
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Cedar Falls
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School HS Tennis Courts
|
6-3
|
rescheduled from 4/1
|
|
|