|
New Hampton
vs.
Charles City
|
12:00 AM CT
|
Postville High School
|
4-0
|
Postville Tournament
|
|
|
|
ADM
vs.
Van Meter
|
9:00 AM CT
|
ADM High School
|
1-0
|
ADM Tournament
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Keokuk
|
9:00 AM CT
|
Baxter Sports Complex
|
4-1
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Fort Madison
|
9:00 AM CT
|
Baxter Sports Complex
|
3-0
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Charles City
|
9:00 AM CT
|
Postville High School
|
4-0
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Glenwood
|
10:00 AM CT
|
ADM High School
|
5-0
|
ADM Tournament
|
|
|
|
Hudson
vs.
Decorah
|
10:00 AM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
|
CXL
Canceled Tournament
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Des Moines Lincoln
|
10:00 AM CT
|
Urbandale High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Cascade
|
10:15 AM CT
|
Postville High School
|
3-1
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Des Moines East
|
10:30 AM CT
|
ADM High School
|
3-1
|
ADM Tournament - 35 min. halves - no extra time.
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Davenport North
|
10:30 AM CT
|
Baxter Sports Complex
|
2-1
|
Ft. Madison tourney
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Iowa City Liberty
|
10:30 AM CT
|
Baxter Sports Complex
|
4-0
|
Ft. Madison Invitational
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Pella
|
11:00 AM CT
|
Columbus Catholic High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Waverly-Shell Rock
|
11:30 AM CT
|
ADM High School
|
3-0
|
ADM Tournament
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Skutt Skyhawks
|
11:30 AM CT
|
Lewis Central High School
|
3-0
|
LC Invite
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Des Moines Lincoln
|
11:30 AM CT
|
Urbandale High School
|
2-1
|
Urbandale Invite
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Southeast Polk
|
12:00 PM CT
|
ADM High School
|
2-1
|
ADM Tournament
|
|
|
|
ADM
vs.
Des Moines East
|
12:00 PM CT
|
ADM High School
|
8-0
|
ADM Soccer Tournament
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Mount Pleasant
|
12:00 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
2-0
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Marion
|
12:00 PM CT
|
Xavier High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Belmond-Klemme
|
12:45 PM CT
|
Postville High School
|
5-1
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Indianola
|
1:15 PM CT
|
Urbandale High School
|
4-0
|
Urbandale Invite
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Iowa City Liberty
|
1:30 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
7-0
|
Varsity invite
|
|
|
|
Postville
vs.
New Hampton
|
2:00 PM CT
|
Postville High School
|
5-1
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Indianola
|
2:45 PM CT
|
Urbandale High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Davenport North
|
3:00 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
5-0
|
Ft. Madison Invitational
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Clear Creek Amana
|
3:00 PM CT
|
Baxter Sports Complex
|
5-2
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
Cascade
|
3:15 PM CT
|
Postville High School
|
2-0
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Postville
vs.
Cascade
|
5:00 PM CT
|
Postville High School
|
4-0
|
Postville Tournament
|
|
|
|
Treynor
vs.
Riverside
|
7:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
8-0
|
Varsity only
|
|
|