|
Columbus
vs.
Centerville
|
5:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
7-2
|
1A-5 First Round
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Cascade
|
5:00 PM CT
|
Northeast Community School
|
7-3
|
1A-4 First Round
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Missouri Valley
|
5:00 PM CT
|
Sioux Center Football Field
|
10-0
|
1A-1 First Round
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Clarke
|
5:00 PM CT
|
Van Meter School
|
4-1
|
1A-7 First Round
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Kuemper Catholic
|
5:00 PM CT
|
Western Christian High School
|
7-0
|
1A-1 First Round
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Denver
|
5:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
3-1
|
1A-2 First Round
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Wahlert Catholic
|
5:45 PM CT
|
Bellevue Felderman Park
|
5-0
|
1A-4 First Round
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
New Hampton
|
6:00 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
6-1
|
1A-2 First Round
|
|
|
|
Nevada
vs.
Grand View Christian
|
6:00 PM CT
|
Nevada High School
|
10-0
|
1A-7 First Round
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
East Sac County
|
6:00 PM CT
|
Unity Christian High School
|
8-1
|
1A-1 First Round
|
|
|
|
4
AHSTW
vs.
5
Riverside
|
6:30 PM CT
|
AHSTW Community School
|
1-0
|
1A-8 First Round - FORFEIT
|
|
|
|
Assumption
vs.
Highland
|
6:30 PM CT
|
Assumption High School
|
10-0
|
1A-4 First Round
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Monticello
|
6:30 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
10-0
|
1A-3 First Round
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Albia
|
6:30 PM CT
|
Central Lee High School
|
4-3
|
1A-5 First Round
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Cedar Valley Christian
|
6:30 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
7-1
|
1A-3 First Round
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Ballard
|
6:30 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
10-0
|
1A-7 First Round
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Sigourney
|
6:30 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
10-0
|
1A-6 First Round
|
|
|
|
Greene County
vs.
Chariton
|
6:30 PM CT
|
Greene County Middle School
|
5-0
|
1A-7 First Round
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Anamosa
|
6:30 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
10-0
|
1A-3 First Round
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Danville
|
6:30 PM CT
|
Mediapolis High School
|
2-1
|
1A-5 First Round
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Hillcrest Academy
|
6:30 PM CT
|
Mid-Prairie High School
|
1-0
|
1A-6 First Round
|
|
|
|
West Liberty
vs.
PCM
|
6:30 PM CT
|
Muscatine Soccer Complex
|
5-3
|
1A-6 First Round
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Belmond-Klemme
|
6:30 PM CT
|
North Fayette Valley Middle School
|
5-0
|
1A-2 First Round
|
|
|
|
Postville
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
6:30 PM CT
|
Postville High School
|
3-2
|
1A-2 First Round
|
|
|
|
1
Treynor
vs.
8
Tri-Center
|
6:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
7-0
|
1A-8 First Round
|
|
|
|
3
Underwood
vs.
6
St. Albert
|
6:30 PM CT
|
Underwood High School
|
4-3
|
1A-8 First Round
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Clayton Ridge
|
6:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
7-0
|
1A-3 First Round
|
|
|
|
West Branch
vs.
Tipton
|
6:30 PM CT
|
West Branch High School
|
4-0
|
1A-4 First Round
|
|
|
|
2
West Central Valley
vs.
7
Panorama
|
6:30 PM CT
|
West Central Valley High School
|
4-2
|
1A-8 First Round
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Pella Christian
|
6:30 PM CT
|
Williamsburg High School
|
4-1
|
1A-6 First Round
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Wapello
|
7:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
10-0
|
1A-5 First Round
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Logan-Magnolia
|
7:00 PM CT
|
Sioux Center Football Field
|
10-0
|
1A-1 First Round
|
|
|