|
Keota
vs.
Tri-County
|
6:30 PM CT
|
English Valleys High School
|
62-18
|
1A-5 Play-in Round
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
Northwood-Kensett
|
6:30 PM CT
|
West Bend-Mallard High School
|
63-53
|
1A-2 Play-in Round
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Siouxland Christian
|
7:00 PM CT
|
Akron Westfield School
|
60-57
|
1A-1 Play-in Round
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Melcher-Dallas
|
7:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
65-55
|
1A-6 Play-in Round
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Prince of Peace
|
7:00 PM CT
|
Calamus Wheatland Secondary School
|
49-47
|
1A-4 Play-in Round
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Starmont
|
7:00 PM CT
|
Central Elkader Jr Sr High School
|
77-47
|
1A-3 Play-in Round
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Valley Lutheran
|
7:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
46-43
|
1A-3 Play-in Round
|
|
|
|
Diagonal
vs.
Southwest Valley
|
7:00 PM CT
|
Diagonal High School
|
50-45
|
1A-7 Play-in Round
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Essex
|
7:00 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
75-34
|
1A-7 Play-in Round
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
Paton-Churdan
|
7:00 PM CT
|
Glidden-Ralston High School
|
49-47
|
1A-8 Play-in Round
|
|
|
|
Griswold
vs.
Heartland Christian
|
7:00 PM CT
|
Griswold High School
|
62-53
|
1A-8 Play-in Round
|
|
|
|
HLV
vs.
Meskwaki Settlement
|
7:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
44-41
|
1A-4 Play-in Round
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Columbus
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
65-50
|
1A-5 Play-in Round
|
|
|
|
Orient-Macksburg
vs.
Woodward Academy
|
7:00 PM CT
|
Orient-Macksburg Community School
|
55-36
|
1A-7 Play-in Round
|
|
|
|
Riceville
vs.
Saint Ansgar
|
7:00 PM CT
|
Riceville High School
|
60-57
|
1A-2 Play-in Round
|
|
|
|
River Valley
vs.
Whiting
|
7:00 PM CT
|
River Valley Community School
|
53-17
|
1A-1 Play-in Round
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Moulton-Udell
|
7:00 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
87-34
|
1A-6 Play-in Round
|
|
|
|
GTRA
vs.
Harris-Lake Park
|
7:15 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
62-57
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Nodaway Valley
|
7:30 PM CT
|
CAM High School
|
75-64
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Stanton
|
7:30 PM CT
|
Clarinda High School
|
55-48
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School
|
59-42
|
|
|
|
|
Falls City Sacred Heart
vs.
Sidney
|
7:30 PM CT
|
falls City, NE
|
65-30
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
South O'Brien
|
7:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
53-45
|
C/JV/V B starting at 4:30
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
MMCRU
|
7:30 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
51-50
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Martensdale-St Marys
|
7:30 PM CT
|
Murray High School
|
57-40
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Columbus Catholic
|
7:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
84-52
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Lake Mills
|
7:45 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
86-73
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
BGM
|
8:00 PM CT
|
English Valleys High School
|
50-35
|
1A-5 Play-in Round
|
|
|