|
Hillcrest Academy
vs.
Central Lee
|
1:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
St. Albert
|
4:00 PM CT
|
Waterloo Bucks Baseball
|
8-2
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
Clarksville
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
16-0
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Melcher-Dallas
|
5:00 PM CT
|
Central Decatur High School Baseball Field
|
12-1
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Midland
|
5:00 PM CT
|
Community Dreams Field Baseball Diamond
|
4-2
|
Patriot Night
|
|
|
|
Sigourney
vs.
English Valleys
|
5:00 PM CT
|
English Valleys High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Belle Plaine
|
5:00 PM CT
|
Iowa Valley High School
|
7-0
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Riceville
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Jerry Lister Baseball Field
|
12-4
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Central City
|
5:00 PM CT
|
Washington High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Ar-We-Va
|
5:00 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
14-0
|
|
|
|
|
West Fork
vs.
Central Springs
|
5:30 PM CT
|
Central Springs High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Lone Tree
|
5:30 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
16-15
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Lenox
|
5:30 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
6-5
|
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Newell-Fonda
|
5:30 PM CT
|
Lytton Baseball/Softball Complex
|
10-0
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Clarke
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
14-0
|
|
|
|
|
New London
vs.
Pekin
|
5:30 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
10-7
|
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Highland
|
5:30 PM CT
|
West Burlington High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
BGM High School
|
5-2
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Tri-County
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Southeast Warren
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
12-3
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
HLV
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
5-0
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
9-0
|
Varsity / JV
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
St. Albert
|
6:00 PM CT
|
Waterloo Bucks Baseball
|
14-1
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
BASEBALL FIELD
|
4-3
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
North Union
|
7:00 PM CT
|
Belmond-Klemme High School
|
15-5
|
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Don Bosco
|
7:00 PM CT
|
Byron Rhodes Field
|
16-0
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Glidden-Ralston
|
7:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
11-6
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Dunkerton
|
7:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields GMG Baseball Field
|
5-4
|
Senior Night
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Unity Christian
|
7:00 PM CT
|
Le Mars Riverview Complex
|
11-0
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
Twin Cedars
|
7:00 PM CT
|
Ogden High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Nodaway Valley
|
7:00 PM CT
|
The James W. Cownie Baseball Park
|
8-3
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
Washington High School
|
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Janesville
|
7:15 PM CT
|
Colo-NESCO Elementary School Duane Newton Field
|
6-5
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:15 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
8-3
|
Rescheduled
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Emmetsburg
|
7:30 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
6-1
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
7:30 PM CT
|
Bishop Garrigan High School Baseball Field
|
10-0
|
Lower Level Recognition Night
|
|
|
|
CAM
vs.
Boyer Valley
|
7:30 PM CT
|
CAM High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
West Fork
|
7:30 PM CT
|
Central Springs High School
|
2-1
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Iowa Falls-Alden
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
17-2
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Harris-Lake Park
|
7:30 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
5-1
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Eagle Grove
|
7:30 PM CT
|
Lake Mills Sports Complex Baseball Field
|
3-0
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
South O'Brien
|
7:30 PM CT
|
MMCRU Middle School
|
16-1
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Earlham
|
7:30 PM CT
|
Mount Ayr High School Raider Baseball Field
|
9-6
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
16-1
|
Game
|
|
|
|
Osage
vs.
North Butler
|
7:30 PM CT
|
Osage High School
|
7-1
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
West Bend-Mallard
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex Baseball Field
|
13-8
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:30 PM CT
|
Rock Valley City Park Baseball Field
|
5-2
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Nashua-Plainfield
|
7:30 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
4-0
|
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:30 PM CT
|
Sargent Field
|
13-0
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Roland-Story
|
7:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
GTRA
|
7:30 PM CT
|
Southeast Valley Baseball Diamond
|
10-0
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
North Iowa
|
7:30 PM CT
|
West Hancock High School
|
11-10
|
Game
|
|
|