|
Oskaloosa
vs.
Norwalk
|
5:30 AM CT
|
Oskaloosa High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport North
|
3:00 PM CT
|
Assumption High School
|
13-2
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Camanche
|
3:30 PM CT
|
Cole Park
|
18-4
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Hoover
|
3:30 PM CT
|
North High School
|
12-0
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Oelwein
|
3:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
12-3
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
North Fayette Valley
|
4:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
8-7
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
MMCRU
|
4:30 PM CT
|
Trinity Christian High School
|
9-3
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Marshalltown
|
5:00 PM CT
|
Ames High Baseball & Softball
|
7-6
|
AYB Coach Relief Night
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Fort Dodge
|
5:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
West Delaware
|
5:00 PM CT
|
Ash Park Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport North
|
5:00 PM CT
|
Assumption High School
|
12-2
|
Senior Night between Games
|
|
|
|
Baxter
vs.
Collins-Maxwell
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
14-8
|
Varsity Only
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Pleasant Valley
|
5:00 PM CT
|
Brady Street Stadium
|
8-1
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Waterloo West
|
5:00 PM CT
|
Cedar Rapids Prairie High School
|
10-1
|
Game 1
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Davenport West
|
5:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Osage
|
5:00 PM CT
|
Central Springs High School
|
11-3
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
South Tama
|
5:00 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
5:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
14-4
|
Game 1
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Wahlert Catholic
|
5:00 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
6-2
|
Game 1
|
|
|
|
Clinton
vs.
Muscatine
|
5:00 PM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
20-10
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
BCLUW
|
5:00 PM CT
|
East Marshall Middle School
|
11-1
|
Varsity Game 1
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:00 PM CT
|
Farley Community Park
|
17-7
|
Game 1
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
AGWSR
|
5:00 PM ET
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
13-3
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
South Hardin
|
5:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Spencer
|
5:00 PM CT
|
Hess-Limberg Field
|
10-6
|
JV/V
|
|
|
|
Hudson
vs.
Columbus Catholic
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
7-3
|
Game 1
|
|
|
|
Independence
vs.
Benton
|
5:00 PM CT
|
Independence High School
|
20-10
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:00 PM CT
|
Jesup High School
|
13-4
|
Game 1
|
|
|
|
Johnston
vs.
Southeast Polk
|
5:00 PM CT
|
Johnston High School
|
11-10
|
Game 1
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Kee
|
5:00 PM CT
|
Kee High Baseball, Shooky Fink Field, New Albin
|
10-4
|
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
OABCIG
|
5:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
3-2
|
Conference Tourney
|
|
|
|
Springville
vs.
North Linn
|
5:00 PM CT
|
Koch Field
|
16-6
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Ottumwa
|
5:00 PM CT
|
Legion Memorial Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
11-9
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:00 PM CT
|
Lincoln High School
|
13-1
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Mason City
vs.
Ankeny
|
5:00 PM CT
|
Lincoln Intermediate School
|
6-3
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Williamsburg
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Xavier
|
5:00 PM CT
|
Mercer Park
|
6-5
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
MFL MarMac
|
5:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
Anamosa
|
5:00 PM CT
|
Monticello High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Center Point-Urbana
|
5:00 PM CT
|
Mount Mercy University
|
15-6
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Bettendorf
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School
|
8-4
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City West
|
5:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
7-5
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Ogden High School
|
9-3
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Kuemper Catholic
|
5:00 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
5-0
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Cherokee Washington
|
5:00 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
14-3
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Storm Lake
|
5:00 PM CT
|
Storm Lake High School
|
14-4
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Waukee
|
5:00 PM CT
|
Urbandale High School
|
12-9
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Valley
vs.
Dowling Catholic
|
5:00 PM CT
|
Valley High School
|
6-4
|
Game 1
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Beckman Catholic
|
5:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
18-4
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Mid-Prairie
|
5:00 PM CT
|
West Liberty Elementary School
|
16-1
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Tipton
|
5:00 PM CT
|
Wilton High School
|
9-1
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
MVAOCOU
|
5:00 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
|
WVC Tournament
|
|
|
|
Ridge View
vs.
MVAOCOU
|
5:00 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
19-4
|
WVC Tournament
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
West Bend-Mallard
|
5:30 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
19-1
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Bedford
|
5:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
12-1
|
V/JV
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Camanche
|
5:30 PM CT
|
Bellevue Middle + High School
|
18-3
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Eagle Grove
|
5:30 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
7-6
|
PINK OUT
|
|
|
|
Burlington
vs.
Keokuk
|
5:30 PM CT
|
Community Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Danville
vs.
New London
|
5:30 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
24-0
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Indianola
|
5:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
9-5
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
East Union
vs.
Melcher-Dallas
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School
|
16-15
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Albia
|
5:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
3-0
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Sidney
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
28-0
|
Double Header
|
|
|
|
Forest City
vs.
North Iowa
|
5:30 PM CT
|
Forest City High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Fairfield
|
5:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
5:30 PM CT
|
Gale Wickersham Athletic Complex
|
16-1
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Atlantic
|
5:30 PM CT
|
Glenwood - 400 Sivers Rd
|
3-1
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
5:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Akron-Westfield
|
5:30 PM CT
|
Hinton
|
4-2
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
West Sioux
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Riverview Complex
|
10-7
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
15-4
|
DH game 1
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
5:30 PM CT
|
Lytton Baseball/Softball Complex
|
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Southeast Warren
|
5:30 PM CT
|
Moravia High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
5:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
9-8
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Central Decatur
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
19-8
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Pella
|
5:30 PM CT
|
Newton High School Baseball Field @ Woodland Park
|
9-4
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Ballard
|
5:30 PM CT
|
Nite Hawk Baseball Diamond
|
10-4
|
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines North
|
5:30 PM CT
|
North High School
|
17-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
East Sac County
|
5:30 PM CT
|
Peterson Brooke Memorial
|
16-1
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Harlan Community
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
14-0
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
Harris-Lake Park
|
5:30 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
13-9
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Newell-Fonda
|
5:30 PM CT
|
Southeast Valley Baseball Diamond
|
7-5
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Creston
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
6-4
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Lamoni
|
5:30 PM CT
|
St. Marys Baseball Field
|
12-11
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Oelwein
|
5:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Waterloo East High School
|
20-6
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Glidden-Ralston
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
North Fayette Valley
|
6:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
7-1
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
GTRA
|
6:00 PM CT
|
Emmetsburg Baseball Field
|
12-2
|
JV/V JV at 6:00, followed by Varsity
|
|
|
|
HLV
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
15-3
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
HLV
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
English Valleys
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
7-1
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Grand View Christian
|
6:00 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
15-1
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Colfax-Mingo
|
6:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
11-7
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Iowa Valley
|
6:00 PM CT
|
Sigourney High School
|
13-8
|
|
|
|
|
Tri-County
vs.
Belle Plaine
|
6:00 PM CT
|
Tri-County Community School
|
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
North Union
|
6:00 PM CT
|
West Hancock High School
|
16-6
|
No JV, Varsity only. 6:00 start.
|
|
|
|
Treynor
vs.
Riverside
|
6:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
11-0
|
Varsity followed by Junior Varsity
|
|
|
|
Ames
vs.
Marshalltown
|
7:00 PM CT
|
Ames High Baseball & Softball
|
12-1
|
AYB Coach Relief Night
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Monticello
|
7:00 PM CT
|
Anamosa Middle School
|
9-4
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Fort Dodge
|
7:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Nashua-Plainfield
|
7:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
West Delaware
|
7:00 PM CT
|
Ash Park Baseball Field
|
7-2
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Pleasant Valley
|
7:00 PM CT
|
Brady Street Stadium
|
15-4
|
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
16-0
|
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Cardinal High School
|
10-7
|
Sponsor Recognition night
|
|
|
|
Prairie
vs.
Waterloo West
|
7:00 PM CT
|
Cedar Rapids Prairie High School
|
11-0
|
Game 2
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Davenport West
|
7:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Burlington Notre Dame
|
7:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
11-10
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Clarksville
|
7:00 PM CT
|
Colo-NESCO Elementary School Duane Newton Field
|
15-5
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
Community Dreams Field Baseball Diamond
|
10-0
|
Senior Night before Varsity, 5 innings
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
17-3
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
8-1
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Pleasantville
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
9-6
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
BCLUW
|
7:00 PM CT
|
East Marshall Middle School
|
|
Varsity Game 2
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Woodbine
|
7:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Dubuque Hempstead
|
7:00 PM CT
|
Farley Community Park
|
5-3
|
Game 2
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Griswold
|
7:00 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
16-1
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
16-1
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
South Hardin
|
7:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
7-2
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Don Bosco
|
7:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields
|
16-0
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
West Central Valley
|
7:00 PM CT
|
Hawk Baseball Field
|
12-3
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Highland High School
|
12-8
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Louisa-Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
8-2
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
I-35 High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Durant
|
7:00 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
17-7
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Cedar Rapids Washington
|
7:00 PM CT
|
Jefferson Baseball Complex
|
9-2
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
Jesup High School
|
10-0
|
Game 2
|
|
|
|
Johnston
vs.
Southeast Polk
|
7:00 PM CT
|
Johnston High School
|
4-2
|
Game 2
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Kee
|
7:00 PM CT
|
Kee High Baseball, Shooky Fink Field, New Albin
|
12-2
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
West Monona
|
7:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
11-1
|
Conference Tourney Quarter-finals
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
7:00 PM CT
|
Liberty High School
|
12-11
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:00 PM CT
|
Lincoln High School
|
10-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Mason City
vs.
Ankeny
|
7:00 PM CT
|
Lincoln Intermediate School
|
14-10
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Panorama
|
7:00 PM CT
|
Madrid High School
|
11-7
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Williamsburg
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
2-1
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Easton Valley
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Xavier
|
7:00 PM CT
|
Mercer Park
|
7-4
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Turkey Valley
|
7:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Centerville
|
7:00 PM CT
|
Mustang Sports Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
5-4
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Janesville
|
7:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex
|
19-0
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City West
|
7:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
10-4
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
Calamus-Wheatland
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
3-1
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Waukee
|
7:00 PM CT
|
Urbandale High School
|
3-1
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Valley
vs.
Dowling Catholic
|
7:00 PM CT
|
Valley High School
|
3-1
|
Game 2
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Mid-Prairie
|
7:00 PM CT
|
West Liberty Elementary School
|
7-3
|
|
|
|
|
Winfield-Mt Union
vs.
Wapello
|
7:00 PM CT
|
Winfield - Mt. Union Community School
|
10-6
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Westwood
|
7:00 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
19-3
|
WVC Tournament
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Westwood
|
7:00 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
|
1st Round WVC Tournament
|
|
|
|
Midland
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
12-2
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Stanton
|
7:15 PM CT
|
East Mills High School
|
13-7
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Sidney
|
7:15 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
31-0
|
Double Header
|
|
|
|
Algona
vs.
St. Edmond
|
7:30 PM CT
|
Algona High School
|
15-2
|
JV. 5:30
|
|
|
|
Carroll
vs.
North Polk
|
7:30 PM CT
|
Carroll Athletic Stadium
|
16-1
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Humboldt
|
7:30 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows Baseball Field
|
16-1
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Chariton
|
7:30 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Baseball Field
|
12-2
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
South Tama
|
7:30 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Webster City
|
7:30 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
13-3
|
JV 5:30 p.m.
|
|
|
|
Burlington
vs.
Keokuk
|
7:30 PM CT
|
Community Field
|
7-2
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Ar-We-Va
|
7:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Indianola
|
7:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
9-6
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Fairfield
|
7:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:30 PM CT
|
Gale Wickersham Athletic Complex
|
18-2
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Bondurant-Farrar
|
7:30 PM CT
|
Gilbert Middle School
|
11-8
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
Glenwood - 400 Sivers Rd
|
12-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Greene County
vs.
PCM
|
7:30 PM CT
|
Greene County Middle School Allensworth Baseball Field
|
7-3
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
7:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
17-1
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Columbus Catholic
|
7:30 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
15-2
|
Game 2
|
|
|
|
Independence
vs.
Benton
|
7:30 PM CT
|
Independence High School
|
17-8
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
Iowa Falls - Cadet Field
|
18-0
|
|
|
|
|
Springville
vs.
North Linn
|
7:30 PM CT
|
Koch Field
|
24-0
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Ottumwa
|
7:30 PM CT
|
Legion Memorial Field
|
3-2
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Clarinda
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
20-1
|
DH game 2
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
IKM-Manning
|
7:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
10-7
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Audubon
|
7:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
15-14
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
LeMars
|
7:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
15-9
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Center Point-Urbana
|
7:30 PM CT
|
Mount Mercy University
|
10-8
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
7:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
12-3
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
West Marshall
|
7:30 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex
|
14-0
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
West Fork
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Pella
|
7:30 PM CT
|
Newton High School Baseball Field @ Woodland Park
|
9-4
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Boone
|
7:30 PM CT
|
Nite Hawk Baseball Diamond
|
7-5
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Lake Mills
|
7:30 PM CT
|
Osage High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Norwalk
|
7:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Perry
vs.
Roland-Story
|
7:30 PM CT
|
Perry High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Manson-NW Webster
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
12-2
|
JV - 5:30, V - 7:30
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Harlan Community
|
7:30 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
21-3
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
Unity Christian
|
7:30 PM CT
|
Remsen St. Mary's High School
|
13-4
|
War Eagle Conference Game
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
North Butler
|
7:30 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
7-1
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
Saydel High School
|
8-0
|
JV @ 5:15, Varsity @ 7:30
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Kuemper Catholic
|
7:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
6-1
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan High School
|
13-0
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Creston
|
7:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
14-4
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Underwood
vs.
Tri-Center
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Beckman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
10-6
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
Wayne Sports Complex
|
13-10
|
Rescheduled from 6/7/22
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Okoboji
|
7:30 PM CT
|
West Lyon Baseball Field
|
11-0
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Carlisle
|
7:30 PM CT
|
Winterset High School
|
11-5
|
|
|
|