|
Clarke
vs.
Knoxville
|
TBD
|
|
23-0
|
Game 2 DH
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Algona
|
7:30 AM CT
|
Humboldt High School
|
9-3
|
JV. 5:30
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
1:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
14-3
|
War Eagle Conference Game
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Sioux City West
|
2:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
|
Senior Night
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Lewis Central
|
2:00 PM CT
|
Atlantic Middle School
|
10-0
|
Postponed from 6/9 in Atlantic. Now at LC.
|
|
|
|
West Fork
vs.
Nashua-Plainfield
|
3:00 PM CT
|
Nashua Baseball Field
|
17-1
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
3:30 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
10-3
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Iowa City West
|
3:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
5-3
|
Game 1
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Sioux City West
|
4:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
9-1
|
Senior Night
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Iowa City High
|
4:00 PM CT
|
McAleece Park and Recreation Complex
|
13-4
|
Game 1
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Riceville
|
4:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
10-0
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
5:00 PM CT
|
Cedar Rapids Prairie High School
|
4-0
|
Game 1
|
|
|
|
Crestwood
vs.
Charles City
|
5:00 PM CT
|
Charles City High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Clarksville
|
5:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
6-5
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Griswold
|
5:00 PM CT
|
East Mills High School
|
12-8
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Iowa City Liberty
|
5:00 PM CT
|
Farley Community Park
|
6-5
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Muscatine
|
5:00 PM CT
|
Fort Madison High School
|
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Decorah
|
5:00 PM CT
|
Harms Stadium at Hertel Field - Wartburg Campus
|
6-2
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Glenwood
|
5:00 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
3-1
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
8-0
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Center Point-Urbana
|
5:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
12-1
|
JV First Varsity After
|
|
|
|
Nashua-Plainfield
vs.
West Fork
|
5:00 PM CT
|
Nashua Baseball Field
|
10-2
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Baxter
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex
|
8-7
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Northeast
|
5:00 PM CT
|
Northeast Community School
|
14-6
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Dike-New Hartford
|
5:00 PM CT
|
Oelwein High School
|
10-4
|
JV/V
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Kuemper Catholic
|
5:00 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
18-13
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Bettendorf
|
5:00 PM CT
|
Urbandale High School
|
13-1
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Cedar Falls
|
5:00 PM CT
|
Washington High School
|
14-3
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:00 PM CT
|
Waukee High School
|
2-1
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Waukon
vs.
New Hampton
|
5:00 PM CT
|
Waukon High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Missouri Valley
|
5:03 PM CT
|
Riverside High School
|
8-5
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
West Marshall
|
5:15 PM CT
|
Norsemen Field
|
17-2
|
Game 1
|
|
|
|
Chariton
vs.
Albia
|
5:30 PM CT
|
Chariton Middle School
|
5-4
|
Game 1
|
|
|
|
Clarke
vs.
Knoxville
|
5:30 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Baseball Field
|
7-5
|
Varsity DH - Game 1
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Xavier
|
5:30 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
South Central Calhoun
|
5:30 PM CT
|
Emmetsburg Baseball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Stanton
|
5:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
34-1
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
CAM
|
5:30 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Harris-Lake Park
|
5:30 PM CT
|
Granville
|
11-0
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Underwood
|
5:30 PM CT
|
IKM-Manning Baseball Field
|
9-0
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Newton
|
5:30 PM CT
|
Indianola High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Logan-Magnolia
|
5:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
11-1
|
Varsity Doubleheader
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
GTRA
|
5:30 PM CT
|
Manson Keith Hart Athletic Complex
|
5-1
|
JV/V
|
|
|
|
Murray
vs.
Moulton-Udell
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
17-0
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
5:30 PM CT
|
Mustang Sports Complex
|
5-2
|
Varsity DH-Game 1
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Melcher-Dallas
|
5:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
12-2
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Dallas Center-Grimes
|
5:30 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
6-2
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Orient-Macksburg
vs.
Mormon Trail
|
5:30 PM CT
|
Orient-Macksburg Community School
|
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Grinnell
|
5:30 PM CT
|
Pella High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
MMCRU
|
5:30 PM CT
|
Remsen St. Mary's High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
South O'Brien
|
5:30 PM CT
|
Sargent Field
|
11-6
|
|
|
|
|
Storm Lake St. Mary's
vs.
East Sac County
|
5:30 PM CT
|
St. Mary's High School - Baseball/Softball Complex
|
|
JV
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Iowa City West
|
5:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
4-3
|
Game 2
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
2-1
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Lamoni
|
5:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Kee
vs.
Don Bosco
|
5:30 PM CT
|
Upper Iowa University
|
6-0
|
|
|
|
|
BGM
vs.
Alburnett
|
6:00 PM CT
|
BGM High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
ADM
|
6:00 PM CT
|
Carroll Athletic Stadium
|
5-1
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Franklin Park
|
3-0
|
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
Sioux Central
|
6:00 PM CT
|
Gilmore City
|
9-1
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
North Iowa
|
6:00 PM CT
|
Greenwood Park
|
7-1
|
Varsity Only
|
|
|
|
HLV
vs.
English Valleys
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
11-6
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Colfax-Mingo
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Iowa Valley
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
15-0
|
V / JV
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Iowa City High
|
6:00 PM CT
|
McAleece Park and Recreation Complex
|
6-3
|
Game 2
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Midland
|
6:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Montezuma
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
15-2
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Boone
|
7:00 PM CT
|
Ames High Baseball & Softball
|
21-4
|
AYB Coaches Night
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Highland
|
7:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
|
Cancelled - Field Conditions
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
|
PPD
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
|
CXL
|
|
|
|
Cascade
vs.
Beckman Catholic
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
6-3
|
JV/V
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
7:00 PM CT
|
Cedar Rapids Prairie High School
|
5-4
|
Game 2
|
|
|
|
Chariton
vs.
Albia
|
7:00 PM CT
|
Chariton Middle School
|
9-0
|
Game 2
|
|
|
|
Crestwood
vs.
Charles City
|
7:00 PM CT
|
Charles City High School
|
20-2
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Glenwood
|
7:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Collins-Maxwell
|
7:00 PM CT
|
Colo-NESCO Elementary School Duane Newton Field
|
5-2
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex
|
4-2
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Storm Lake
|
7:00 PM CT
|
Dodger Stadium Ed McNeil Field
|
14-11
|
JV/V
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
7:00 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
7-0
|
JV/V
|
|
|
|
Pekin
vs.
Central Lee
|
7:00 PM CT
|
Duane Banks Baseball Stadium
|
17-11
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Iowa City Liberty
|
7:00 PM CT
|
Farley Community Park
|
7-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Fort Madison High School
|
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Central Lyon
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
13-0
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Decorah
|
7:00 PM CT
|
Harms Stadium at Hertel Field - Wartburg Campus
|
9-5
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Columbus Catholic
|
7:00 PM CT
|
Jesup High School
|
10-2
|
JV/V
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
10-6
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Central DeWitt
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
1-0
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Monticello
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Mount Pleasant
|
7:00 PM CT
|
Mid-Prairie High School
|
|
Cancelled
|
|
|
|
Davis County
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
7:00 PM CT
|
Mustang Sports Complex
|
|
Varsity DH-Game 2, rescheduled June 30.
|
|
|
|
New London
vs.
Hillcrest Academy
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Kuemper Catholic
|
7:00 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
12-8
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Southeast Polk
|
7:00 PM CT
|
Southeast Polk Baseball Stadium
|
1-0
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Hudson
|
7:00 PM CT
|
Union High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
Urbandale High School
|
3-2
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Van Meter
vs.
North Polk
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
5-4
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Cedar Falls
|
7:00 PM CT
|
Washington High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:00 PM CT
|
Waukee High School
|
1-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Waukon
vs.
New Hampton
|
7:00 PM CT
|
Waukon High School
|
12-2
|
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
West Burlington High School
|
9-8
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Regina Catholic
|
7:00 PM CT
|
West Liberty Elementary School
|
5-0
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Trinity Christian
|
7:00 PM CT
|
West Sioux High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
Wilton High School
|
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Glidden-Ralston
|
7:00 PM CT
|
Woodbine High School
|
17-0
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Audubon
|
7:30 PM CT
|
AHSTW Community School
|
12-2
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Algona High School
|
|
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
Boyer Valley
|
7:30 PM CT
|
Ar-We-Va High School
|
10-4
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Central Decatur
|
7:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
10-6
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Vinton-Shellsburg
|
7:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Iowa Falls-Alden
|
7:30 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
7-0
|
JV 5:30 p.m.
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
West Harrison
|
7:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Winfield-Mt Union
|
7:30 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
East Mills
|
7:30 PM CT
|
East Mills High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
North Union
|
7:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Saydel
|
7:30 PM CT
|
Greene County Middle School Allensworth Baseball Field
|
4-3
|
JV @ 5:15, Varsity @ 7:30
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Webster City
|
7:30 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
9-1
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
2-0
|
jv 5:30, v 7:30
|
|
|
|
Indianola
vs.
Newton
|
7:30 PM CT
|
Indianola High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Forest City
|
7:30 PM CT
|
Lake Mills Sports Complex
|
7-0
|
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
West Monona
|
7:30 PM CT
|
Lawton-Bronson High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Southwest Valley
|
7:30 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
7-6
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
Tri-Center
|
7:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
12-7
|
Game #2 of the 06/10/22 Double Header
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Okoboji
|
7:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Nodaway Valley
|
7:30 PM CT
|
Mount Ayr High School Raider Baseball Field
|
13-3
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Perry
|
7:30 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex
|
9-1
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Pocahontas Area
|
7:30 PM CT
|
Newell Fonda Baseball Field
|
8-1
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
West Marshall
|
7:30 PM CT
|
Norsemen Field
|
10-0
|
Game 2
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Mormon Trail
|
7:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
11-2
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Dallas Center-Grimes
|
7:30 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
1-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
OABCIG
vs.
MVAOCOU
|
7:30 PM CT
|
OABCIG Senior High School
|
11-1
|
|
|
|
|
OABCIG
vs.
MVAOCOU
|
7:30 PM CT
|
OABCIG Senior High School
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:30 PM CT
|
Open Space Athletic Complex Baseball Field
|
9-5
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Northwood-Kensett
|
7:30 PM CT
|
Osage High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Pella Christian
|
7:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Pella High School
|
6-3
|
|
|
|
|
PCM
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
Prairie City Middle School
|
11-5
|
JV/V
|
|
|
|
Ridge View
vs.
Woodbury Central
|
7:30 PM CT
|
Ridge View High School
|
12-3
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
North Butler
|
7:30 PM CT
|
Rockford High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Newman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Moravia
|
7:30 PM CT
|
Seymour High School
|
10-2
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Sheldon
|
7:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Alta-Aurelia
|
7:30 PM CT
|
Southeast Valley Baseball Diamond
|
5-3
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
East Union
|
7:30 PM CT
|
St. Marys Baseball Field
|
4-3
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Des Moines North
|
7:30 PM CT
|
Thomas Jefferson High School
|
18-0
|
|
|
|
|
Washington
vs.
West Branch
|
7:30 PM CT
|
Washington High School
|
4-2
|
JV Game at 5:30
|
|
|
|
Wayne
vs.
Southeast Warren
|
7:30 PM CT
|
Wayne Sports Complex
|
5-3
|
|
|
|
|
Westwood
vs.
River Valley
|
7:30 PM CT
|
Westwood Community School
|
10-0
|
|
|
|