|
|
8:30 AM CT
|
BCLUW High School |
|
BCLUW Comet VB Invite
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
CAM High School |
|
CAM Tournament
|
|
|
|
Riverside
vs.
Griswold
|
9:00 AM CT
|
CAM High School
|
2-0 (21-17, 21-14)
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
North Tama
|
9:15 AM CT
|
BCLUW High School
|
2-1 (21-15, 19-21, 15-9)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Knoxville
|
9:20 AM CT
|
Pella High School
|
2-0 (21-13, 21-10)
|
Pella Tourn
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
AGWSR
|
10:00 AM CT
|
Hudson Elementary School Competition Gym
|
2-1 (21-15, 15-21, 15-9)
|
Hudson Tournament Pool Play
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
AGWSR
|
10:00 AM CT
|
Hudson High School
|
2-1 (21-16, 18-21, 15-10)
|
Hudson Tournament Pool Play
|
|
|
|
North Tama
vs.
Collins-Maxwell
|
10:10 AM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (21-7, 21-12)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Valley
|
10:10 AM CT
|
Pella High School
|
2-1 (21-17, 14-21, 15-6)
|
Pella Tourn
|
|
|
|
HLV
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
11:00 AM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (22-20, 21-12)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Riverside
vs.
Paton-Churdan
|
11:00 AM CT
|
CAM High School
|
2-0 (21-1, 21-7)
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
East Buchanan
|
11:30 AM CT
|
Hudson Elementary School Competition Gym
|
2-1 (21-14, 16-21, 15-4)
|
Hudson Tournament Pool Play
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Collins-Maxwell
|
11:50 AM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (21-6, 21-6)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Riverside
vs.
Ar-We-Va
|
12:00 PM CT
|
CAM High School
|
2-0 (21-12, 21-13)
|
|
|
|
|
AGWSR
vs.
East Buchanan
|
12:00 PM CT
|
Hudson High School
|
2-1 (21-8, 19-21, 15-6)
|
Hudson Tourney Pool Play
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Holy Trinity Catholic
|
12:15 PM CT
|
Pella High School
|
2-0 (21-12, 21-18)
|
PELLA TOURNAMENT
|
|
|
|
North Tama
vs.
HLV
|
12:40 PM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (21-11, 21-13)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
1:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (25-14, 25-18)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Riverside
vs.
ACGC
|
1:00 PM CT
|
CAM High School
|
2-1 (25-20, 23-25, 15-12)
|
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Mediapolis
|
1:05 PM CT
|
Pella High School
|
2-0 (21-15, 21-14)
|
Pella Tourn
|
|
|
|
West Marshall
vs.
North Tama
|
2:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
2-0 (25-16, 25-17)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Riverside
vs.
Fremont-Mills
|
2:00 PM CT
|
CAM High School
|
2-0 (25-22, 25-22)
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
2:30 PM CT
|
BCLUW High School
|
2-1 (25-22, 21-25, 15-12)
|
BCLUW VB Invite
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Pella
|
2:45 PM CT
|
Pella High School
|
2-1 (19-21, 21-14, 15-11)
|
Pella Tourn
|
|
|
|
Riverside
vs.
Fremont-Mills
|
3:00 PM CT
|
CAM High School
|
|
Tournament
|
|
|
|
Hudson
vs.
Don Bosco
|
3:00 PM CT
|
Hudson Elementary School Competition Gym
|
2-1 (15-25, 25-18, 15-12)
|
Hudson Tourney Semi-Final
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Aplington-Parkersburg
|
11:00 PM CT
|
Hudson Elementary School Competition Gym
|
2-1 (14-21, 21-19, 15-10)
|
Hudson Tournament Pool Play
|
|
|