|
Waterloo West
vs.
Don Bosco
|
4:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Sioux Center
|
4:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-0 (21-9, 21-16)
|
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
Ogden
|
5:00 PM
|
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Glenwood
|
5:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
2-0 ()
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Decorah
vs.
Kee
|
5:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (25-4, 25-15)
|
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
2-0 (25-6, 25-18)
|
|
|
|
|
Hamburg
vs.
Diagonal
|
5:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
2-0 (21-13, 14-17)
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Ottumwa
|
5:00 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
9th Triangular
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
5:00 PM CT
|
Iowa City High
|
3-0 (25-17, 25-11, 25-20)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Xavier
|
5:00 PM CT
|
Kennedy High School
|
3-0 (25-17, 25-16, 25-22)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Xavier
|
5:00 PM CT
|
Kennedy High School
|
3-0 (25-15, 25-17, 25-11)
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
3-0 (25-13, 25-7, 25-3)
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City West
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
3-0 (25-7, 25-15, 25-5)
|
A Team Match
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City West
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
3-0 (25-5, 25-19, 25-3)
|
B Team Match
|
|
|
|
Madrid
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
JV-R QUAD
|
|
|
|
Madrid
vs.
West Central Valley
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
JV-R QUAD
|
|
|
|
Decorah
vs.
Postville
|
5:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
2-0 (21-15, 21-14)
|
MFL Mar Mac TMNT
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
Pleasantville High School |
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Marion
|
5:00 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Sigourney
|
5:30 PM CT
|
|
|
Youth Night
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Hinton
|
5:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-1 (21-19, 18-21, 15-11)
|
Gehlen Tournament
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
5:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-1 (21-18, 19-21, 16-14)
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Gilbert Intermediate School |
|
Volleyball Triangular
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Fort Madison
|
5:30 PM CT
|
Holy Trinity Catholic Schools
|
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Mount Vernon
|
5:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-1 (21-14, 12-21, 15-7)
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Riceville High School |
|
JV Vball Quad
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-0 (8-25, 23-25)
|
WD Black VS Holmes
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-1 (14-25, 25-16, 19-17)
|
WD RED VS Peet
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Clarke
|
5:45 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Clayton Ridge
|
5:45 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
2-0 (21-13, 21-18)
|
MFL Mar Mac TMNT
|
|
|
|
Assumption
vs.
Central DeWitt
|
6:00 PM CT
|
Assumption High School
|
2-0 (25-18, 25-13)
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Central DeWitt
|
6:00 PM CT
|
Assumption High School
|
2-0 (25-19, 25-18)
|
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Bettendorf High School |
|
Freshmen Quad
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Camanche
|
6:00 PM CT
|
Calamus Wheatland Secondary School Calamus Wheatland Activity Center
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Glenwood
|
6:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Janesville
vs.
Dike-New Hartford
|
6:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
|
DNH F/Soph Quad
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Bellevue
|
6:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
2-1 (12-25, 25-22, 15-11)
|
Easton Valley fs/jv tourney
|
|
|
|
Essex
vs.
Diagonal
|
6:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
2-0 (21-3, 16-19)
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Carroll
|
6:00 PM CT
|
IKM-Manning High School
|
2-0 (26-24, 25-9)
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Muscatine
|
6:00 PM CT
|
Muscatine High School
|
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Charles City
|
6:00 PM CT
|
North Butler High School
|
2-0 (28-26, 25-13)
|
9th Volleyball Triangular
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Oelwein
|
6:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
3-0 (21-19, 21-18, 21-18)
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport Central
|
6:00 PM CT
|
West High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport North
|
6:00 PM CT
|
West High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Pekin
|
6:15 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
9th Triangular
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Akron-Westfield
|
6:15 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-1 (11-21, 21-6, 15-7)
|
Gehlen Tournament
|
|
|
|
Earlham
vs.
Ogden
|
6:30 PM
|
|
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
South Central Calhoun
|
6:30 PM CT
|
Manson Northwest Webster High School
|
|
JV Triangular (Game 2)
|
|
|
|
Decorah
vs.
Waukon
|
6:30 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
2-1 (19-21, 21-8, 15-5)
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Anamosa
|
6:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-0 (21-17, 21-14)
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Galena
|
6:45 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Cedar Falls
|
6:45 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-0 (25-12, 25-19)
|
WD Red VS Holmes
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Cedar Falls
|
6:45 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-0 (25-21, 25-22)
|
WD Black VS Peet
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Atlantic
|
7:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
2-0 ()
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Decorah
vs.
South Winneshiek
|
7:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (21-25, 25-16, 15-9)
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-0 (21-17, 21-8)
|
Gehlen Tournament
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Hinton
|
7:00 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
2-1 (21-12, 18-21, 15-11)
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Charles City
|
7:00 PM CT
|
North Butler High School
|
2-1 (23-25, 25-7, 15-0)
|
9th Volleyball Triangular
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Pekin
|
7:30 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
9th Triangular
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Independence
|
7:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-0 (21-13, 21-14)
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Solon
|
8:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-1 (14-21, 21-17, 15-12)
|
|
|
|