|
Coon Rapids-Bayard
vs.
CAM
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
North Butler High School
|
2-0 (25-18, 25-21)
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
North Butler
|
12:00 AM CT
|
North Butler High School
|
2-1 (24-26, 25-18, 15-7)
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Cherokee Washington
|
4:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
|
Tournament
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
South Sioux City
|
4:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
2-0 (21-8, 21-12)
|
Bishop Heelan JV Tournament
|
|
|
|
|
4:00 PM CT
|
North Butler High School |
|
North Butler Triangular
|
|
|
|
|
4:30 PM CT
|
Saydel High School South Gym |
|
Saydel JV Volleyball Tournament
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Western Christian
|
4:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-0 (21-12, 21-12)
|
Sheldon JV Tournament
|
|
|
|
Ogden
vs.
Glidden-Ralston
|
5:00 PM
|
|
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Maquoketa
|
5:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Glenwood
|
5:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
2-1 ()
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
West Central Valley
|
5:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
2-1 (25-5, 21-25, 15-6)
|
Easton Valley TFS/JV Tourney
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Ottumwa
|
5:00 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
JV Triangular
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
3-0 (25-13, 25-7, 25-3)
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
West Central Valley
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
JV QUAD
|
|
|
|
Madrid
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
JV QUAD
|
|
|
|
Treynor
vs.
East Mills
|
5:00 PM CT
|
Treynor Community School
|
2-0 (21-11, 21-19)
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
East Mills
|
5:00 PM CT
|
Treynor Community School East Gym
|
2-0 (21-11, 21-14)
|
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Fort Madison
|
5:30 PM CT
|
Fort Madison High School Fort Madison High School Main Gym
|
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Gilbert Intermediate School |
|
Volleyball Triangular
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
GTRA
|
5:30 PM CT
|
Manson Northwest Webster High School
|
2-0 (21-18, 21-12)
|
JVR Triangular (Game 1)
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Montezuma
|
5:30 PM CT
|
North Mahaska High School
|
2-1 (14-21, 21-18, 15-8)
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Melcher-Dallas
|
5:30 PM CT
|
Seymour High School Seymour High School
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Western Christian
|
5:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-0 (21-7, 21-5)
|
Sheldon JV Tournament
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Boyden-Hull
|
5:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-1 (20-22, 21-15, 15-11)
|
Sheldon JV Tournament
|
|
|
|
Spencer
vs.
Sioux Central
|
5:30 PM CT
|
Sioux Central High School
|
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Lewis Central
|
5:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
2-0 (21-13, 21-14)
|
JV - RESERVES (L3)
|
|
|
|
East Mills
vs.
Treynor
|
5:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
2-0 (21-16, 22-20)
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Moulton-Udell
|
5:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Treynor
|
5:45 PM CT
|
Treynor Community School East Gym
|
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Glenwood
|
6:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Paton-Churdan
|
6:00 PM CT
|
Colo-NESCO Jr/Sr High School
|
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
ACGC
|
6:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Triangular
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School |
|
DNH F/S & JV Tourney
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Camanche
|
6:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
2-0 (25-22, 25-22)
|
Easton Valley FS/JV Tourney
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Carroll
|
6:00 PM CT
|
IKM-Manning High School
|
2-1 (14-25, 25-14, 15-9)
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Center Point-Urbana
|
6:00 PM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
3-1 (25-17, 16-25, 25-23, 25-19)
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Lamoni
|
6:15 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Colfax-Mingo
|
6:15 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
2-0 (21-11, 21-9)
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Pekin
|
6:15 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
JV Triangular
|
|
|
|
Keota
vs.
Sigourney
|
6:30 PM CT
|
|
|
Youth Night
|
|
|
|
Ogden
vs.
Earlham
|
6:30 PM
|
|
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
CAM
|
6:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
2-0 (25-7, 25-20)
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Boyden-Hull
|
6:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-0 (21-19, 21-19)
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Boyden-Hull
|
6:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-0 (21-12, 21-8)
|
Sheldon JV Tournament
|
|
|
|
Sidney
vs.
Lewis Central
|
6:30 PM CT
|
Treynor Community School East Gym
|
|
JV - RESERVES (L3)
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sioux City North
|
7:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
2-1 (13-21, 21-16, 15-13)
|
Bishop Heelan JV Tournament
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Atlantic
|
7:00 PM CT
|
Clarinda High School
|
2-1 ()
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Bedford
vs.
North Nodaway
|
7:00 PM CT
|
North Nodaway High School
|
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Treynor
|
7:15 PM CT
|
Treynor Community School West Gym
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Pekin
|
7:30 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
JV Triangular
|
|
|
|
Sheldon
vs.
West Lyon
|
7:30 PM CT
|
Sheldon High School
|
2-0 (21-13, 21-17)
|
Sheldon Tournament
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
8:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
2-1 (21-18, 15-21, 15-11)
|
Bishop Heelan JV Tournament
|
|
|